Německo - odlov divočáků armádou!!!

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od Stopař »

Link na tuto zprávu jsem zachytil na jednom německém webu. Každopádně byla otištěna v německém Spiegel a rovněž zveřejněna na jejich webu http://www.spiegel.de/panorama/gesellsc ... 75,00.html V podstatě jde o to, že zástupce spolku zemědělců a vinařů z jižního Porýní-Falcka požádali o pomoc s odstřelem divokých prasat německou armádu s tvrzením, že běžné lovecké metody nejsou trvale schopny zajistit odlov v takové míře, aby nedocházelo k extrémním škodám na polích v tomto regionu. Zároveň požádali ministerstvo životního prostředí, aby tento "nucený odlov" co nejdříve nařídilo v nejvíce postižených oblastech severního a západního Falcka. V opačném případě hrozí zemědělci vysokými požadavky za enormní škody. Myslivecký spolek pro Porýní-Falco na to okamžitě velmi ostře reagoval s tím, že taková reakce je naprosto přehnaná s tím, že přeci "nevyhlásíme válku volně žijící zvěři s tím, že na ni zaútočíme stíhačkami nebo tanky..." Každopádně ministerstvo se žádostí zabývá a zřejmě jí nebude vyhověno, neboť použití armády v tomto duchu by mohlo být v rozporu s německou ústavou...

Prosím nejde o doslovný, ale věcný překlad...

Snad se u nás nedostaneme tak daleko...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od kabát »

Umím si představit podobnou situaci i u nás.
Bylo by ale zajímavé ocenit takový odlov divočáka podle sazebníku armády nebo jiné ozbrojené složky.
Podmínky bych jim k odlovu ponechal ze zákona stejné jako myslivcům.

Možná by se ukázalo, že velká část myslivců, by si zasloužila po 15. letech podobnou rentu jako voják z povolání nebo policajt.
Za ty mrazivé noci s nasazením vlastního zdraví a odloučení od tepla rodinného krbu, při ochraně lesa nebo zemědělských plodin :!: :lol: :lol: :lol:
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od dalas »

Já bych použil horský myslivce. :lol: :lol: :lol: Myslím, že velitelství mají v Regensburgu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od vesrad »

To by bylo v lese zase krásně, když by se tam rozléhala střelba kulometů. Jelikož mají pušky jen v 5,56x45/ .223 rem. tak tím by ty prasátka jen lechtali. A nebo rovnou použít OTčka, noční vidění mají slušný a po 20mm kanonu by ani nemuseli uklízet padlé kusy.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od alwarez »

Tomuto neverte ,ze by na divocaky zautocila Nemecka armada kulomety i kdyz armada ma zbrane ,nema loveckou munici a kazdy by musel vyfasovat 338 lapua a nejakou tu munici, nebot ta vojenska jej ciste projde a ta 5,56 krat 45 mm NATO je zakazana i tady na jelence, nebot nejmensi prumer musi byt 6 mm ......Jak smesne ze proti divocakum bude bojovat armada tanky a kulomety :lol: :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od dalas »

Bundeswehr nemůže riskovat další prohranou válku, tentokrát s divočáky. To by němci nrozdejchali. Spíš by se měli obrátit tady na fóru na některé členy a za úplatu je zaměstnat. Rozhodně to vyjde levněji, než armáda. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od Zdenek41 »

Už se hlásím :D :lol: za heura to by šlo, momentálně nemám do čeho píchnout,teda mám :wink:,ale zadarmo.Ale pořád lepší armáda,než chemie.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od johnyc77 »

já bych to taky vzal.. :lol: jinak si myslím, že až do takového, podle mě extrému, to nedojde..
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od kabát »

Měl jsem na mysli samotný princip věci:
myslivci platí za škody zvěří, jejichž hlavní příčinou je moderní způsob velkoplošného zemědělství a lesnictví.
Veřejnost nutí zvěř ke skrytému a nočnímu životu.
A ještě se platí nájmy za honitby, kupuje krmivo.
Po 20. letech myslivosti už bych nedal ani korunu za poplatkový lov, nepotřebuju nikomu ukazovat jak velké mám parohy, jak velké mám doma prase ani kolik brojlerů jsem nastřílel někde za plotem.
Na myslivosti mám rád aktivní odpočinek a tu prospěšnou činnost, včetně zvěřiny a jsem přesvědčený, že dojde k tomu, že si majitelé pozemků budou platit myslivce nebo profesionální lovce za to aby se jim o odlov a regulaci zvěře postarali zákonným způsobem.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od Stopař »

Tuhle myšlenku jsem měl na mysli i já. Pěkně shrnuto. Na německých fórech už se k tomu vyjadřují - většinou podobně. největší problém spatřují v dotační zemědělské politice, kdy na místech, kde se nikdy kukuřice nepěstovala jsou jí najednou stohektarové lány.... Nájmy jsou v Německu hodně vysoké, škody taky - v některých honitbách už jsou škody tak vysoké, že to myslivci neberou do "nájmu" ani zadarmo, protože by finančně nezvládali škody. Pak už lov zůstane na majitelích pozemků a pokud to bude HS poskládané z několika desítek majitelů, tak jsem zvědav, jak se domluví ohledně škod. Tuším, že ve Skotsku už to funguje tak, jak popisuje Kabát - majitelé pozemků, nebo HS (pokud to tak lze nazvat) si najímají profesionální lovce a mnohdy jim za jejich lovecké služby platí. Myslím, že to bylo loni v Myslivosti nebo ve Světě Myslivosti - na Novém Zélandu jsou i oblasti, kde profesionální lovci doslova tlumí vysokou a "ulovené" kusy dokonce nechávají na místě... to už je pro mě naprostá katastrofa...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od tombr.a »

Moc se v německe myslivosti nevyznam tak se zeptam,kolik tak čita myslivecka zakladna v dane oblasti?
To by neměl byt přece problem jim nabidnout zdarma ten lov?
Nebo třeba nahanka by taky byla řešeni ne,když se divičaci přemnožili a nešlo by tam o nejaky chovatelsky zaměr.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od Stopař »

...no ono dle mého jde spíše o to dostat tuto problematiku "zase" do médií. A pro tento účel je vždycky nejlepší "vytasit" se s něčím naprosto přestřeleným - prostě "tančit na hraně". Kdo nejvíc brečí, ten má největší bolístku a tomu se musí pomoct nejrychleji... Já jsem spíš chtěl poukázat na to, že v Německu se ty problémy s černou dostávají až do těchto "absurdních" rozměrů. Souvisí to pochopitelně i se změnami v hospodaření zemědělských podniků, ale ty jdou ruku v ruce s dotačními tituly EU - kde jsme taky členy, takže si myslím, že aktuální problémy v Německu nás můžou v příštích letech potkat taky. Určitá setrvačnost mezi námi a Němci tady pořád je...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od tombr.a »

Taky by mě zajimalo proč když jsou divočaci tak přemnoženi v německu tak proč jezdi k nam na nahanky? :roll:
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Německo - odlov divočáků armádou!!!

Příspěvek od roedear »

Neznám ty poměry, ale zachytil jsem věci typu: "... rád bych si pronajmul honitbu 20-30ha v okolí města XY.." a nebo "..lovíme většinou 2-max3leté srnce.." .. jsem rád, že ještě pořád ta myslivost u nás vypadá aspoň tak, jak vypadá..
Odpovědět