USA

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

USA

Příspěvek od Alda »

v posledni dobe me zaujalo nekolik veci tykajich se lovu v USA...

v letadle jsem se potkal s clovekem/americanem, ktery aktivne lovi - 6.11. zacala v USA lovecka sezona. na toto tema jsme prisli nahodou - a jeho prvni reakce, ac sam lovec, byla: to bude zase postrelenych ci zastrelenych! jako kazdy rok... prekvapilo me, ze ac se tady hodne dba na bezpecnost, vsichni nosi reflexni obleceni, dochazi k nestestim. coz je jasne, pri poctu americkych lovcu - ale s podobnym nazorem na caste urazy jsem se setkal i pote... takze nejen cesti myslivci jsou nebezpecni.

kdyz v cechach zacne lovecka sezona, clovek to mimo pobytu v reviru nepozna. v minnesote byly dalnice vedouci na sever 5. a 6.11. plne terenaku, co si na privesu vezly 4kolky. a to neprehanim - jako vzorek jsem napocital: z 10 aut 7 terenaku, z nich 4 si vezly 4kolky. to neprehanim, byly jich kolony...

Obrázek

jinak zver se tu pohybuje vsude - mezi domy, po zahradach (na to jsem si uz zvykl) - toto je pohled z okna z nasi prace

Obrázek

nemohl jsem samozrejme odolat a navstivil jsem i obchod cabela's - myslim, ze neni co doadat :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: USA

Příspěvek od alwarez »

Lov je nebezpecny a nikomu neni zaruceno ,ze se vrati lidstvo se zacina rozmnozovat az tehdy kdyz zacina zemedelstvi a treba takovy kral Rufus /Anglie/ byl zastrelen, kdyz jeden z jeho rytiru prestrelil srnce. Kdysi ve valkach hynulo 25% populace a neni to tak davno .A Evropa a Cesko nikdy nemuze mit takovy obchod jako je cabelas ,nebot omezeni rezimem na zbrane a lovu samotneho....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: USA

Příspěvek od alwarez »

Na silnicich a dalnicich se rocne v celem USA zabije asi 30 000 lidi a take se nic nedeje zver jako selmy se pohybuji kolem silnic a dalnic kde nachazeji jidlo . Lovecka sezona zacina v ruznych statech ruzne ,neexistuje neco jako celostatni sezona ,nebot lovecka sezona je vyhrada statu co ji kontroluje ,navic USA je velike jako asi temer Evropa z cehoz je 1/3 Rusko .....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: USA

Příspěvek od Petr1970 »

je fakt že ve státech úderem listopadu nastává slepota(v loveckých státech typu rockies....) v každém motelu plno, prodávaj se plynové bomby.... SUVéčka vyzbrojená jak bitevní křižník, oranžové nástřiky i na mobilech (auta, zbraně, vesty samozřejmost)....
v tom objemu se nedivím že dojde k nějakým náhodám-postřelením....

nejlepší bylo že mi odmítli ubytování v season 2001-02 dokud jsem neřekl že mám v evropě 2 psy a 4 zbraně.. v té chvíli jsem měl pokoj s jacuzzi a vstup do whirpoolu na víkend zdrama, stačilo ukázat fotku psa :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: USA

Příspěvek od alwarez »

Ze nastava lovecka sezona v listopadu je trochu mylne nastava pouze sezona na pusku a kde je to hodne v rovine kulovnice jsou zakazany ,smi se pouzivat pouze breneky v brokovnici , jinak lovecka sezona zacina jak a podle statu ,napr zde v NC zacina lovecka sezona asi 1 zari na luk a kus po dvou mesicich je 2 tydny sezona na ladovacku a zbytek na pusku a jasne sezona nikdy nekonci na urcitou zver .....

Pouze nevim, jak to delate s temi puskami kdyz si je vezete sebou to musi byt pakarna .....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: USA

Příspěvek od alwarez »

deleted by Alda
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: USA

Příspěvek od alwarez »

deleted by Alda
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: USA

Příspěvek od lörinc »

Někdy=vetšinou mi uniká smysl tvých příspěvků........ :?
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: USA

Příspěvek od Onďa »

lörinc: A nejsi sám :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: USA

Příspěvek od MiraDuchek »

CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: USA

Příspěvek od figi »

To je něco pro vyznavače přebytku výkonu. Jen jsem čekal, že ukáží, jak z toho nějakej šílenej amík střílí. No, asi moc drahá patrona ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: USA

Příspěvek od Zbrojovák »

Nezdá se mi to jako reálné.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: USA

Příspěvek od fesoj »

Jen jsem zvědav, kdy se najde někdo, kdo začne používat pro lov bezzákluzový kanon - proti těm flintám by to určitě mělo výhodu v tom, že by nebylo nutno řešit otázku zpětného rázu, který v takovém kalibru určitě bude stát za to... :roll: :lol: :roll:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

USA - modré prase

Příspěvek od lovec »

Unikatny ulovok - modre prasa: :shock:

http://imgur.com/gallery/YTIx8
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: USA

Příspěvek od pufr »

Eradikace "divokých prasat" po americku
(to až uvidí p. doc. Hrinko ..., máme se my i hoši ze zásahovek nač těšit) :D
https://youtu.be/XA5uOSkPcZ4
Pufr
Odpovědět