Antimyslivost

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Ede, smekám před Tebou, máš svatou trpělivost. Já se dostal na třetí stranu a dál jsem neměl sílu. už jen to, že tito lidé nejsou schopni přijmout jediný argument. Zdá se, že je špatné si jen nasadit zelený klobouk. Dle mého názoru vnímají nás myslivce jako nějakou privilegovanou skupinu, ale sami nejsou ochotni podstoupit ty investice, které jsme každý do toho dal a dále vkládáme (jak materiální, tak du?evní). Neříkám, že mezi myslivci je vše v pořádku. To zdaleka ne. Ale až mě uká?ou jediný obor lidské činnosti, kde nelze najít hromady kritických připomínek. No a k té neš»astné události, bohužel se jedná o hrubé porušení pravidel. Sám bych měl asi změnit přístup ke kolegům, kteří se např. motají s nezlomenou zbraní kolem výlo?e a upozornit je. Zatím jsem měl zábrany plynoucí z věkového rozdílu a z toho, že jsem ve sdružení čerstvě, jen jsem si na ně dával bacha. Možná, že podobné zábrany měl i posti?ený.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Ede, smekám před Tebou, máš svatou trpělivost. Já se dostal na třetí stranu a dál jsem neměl sílu. už jen to, že tito lidé nejsou schopni přijmout jediný argument. Zdá se, že je špatné si jen nasadit zelený klobouk. Dle mého názoru vnímají nás myslivce jako nějakou privilegovanou skupinu, ale sami nejsou ochotni podstoupit ty investice, které jsme každý do toho dal a dále vkládáme (jak materiální, tak du?evní). Neříkám, že mezi myslivci je vše v pořádku. To zdaleka ne. Ale až mě uká?ou jediný obor lidské činnosti, kde nelze najít hromady kritických připomínek. No a k té neš»astné události, bohužel se jedná o hrubé porušení pravidel. Sám bych měl asi změnit přístup ke kolegům, kteří se např. motají s nezlomenou zbraní kolem výlo?e a upozornit je. Zatím jsem měl zábrany plynoucí z věkového rozdílu a z toho, že jsem ve sdružení čerstvě, jen jsem si na ně dával bacha. Možná, že podobné zábrany měl i posti?ený.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Omlouvám se za duplicitu, nějak mě to blbne.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dalas ani se ti nedívím že jsi ticho já jsem ticho nebyl a měl jsi vidět ten rachot když jsem zjebal synáčka předsedy který se motal kolem výlo?e s nabitou flintou a který ani flintu mít neměl to bylo hnedka l?í a polopravd co jsem se od tatínka dozvěděl
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To Leon: Tatínek synáčkovi prokazuje medvědí služby. Jen zbývá doufat, že to neodskáče někdo nezůčastněný. Nejhorší jsou typy Sam Hawkens při stopování. Nabitá flinta v ruce, laufy vodorovně a zkoumají výlo?. Ale když ty chlapy znám a vím že jsou divocí, dávám si bacha. Ale když jsem někam pozvaný a neznám většinu střelců, mám dost nepříjemný pocit.

To Ed: Plně chápu Tvé pohnutky, jen obdivuji Tvoji trpělivost. Přečtu si to ještě od konce, jestli se alespoň trochu zadařilo. :D
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Nezlomená zbraň po skončení leče je na mě jak červená na bejka :twisted: . A protože jsem dr?ka tak mu klidně řeknu tak, aby to slyšeli i ostatní...kolego, už si můžete vybít, lov skončil...
Nerad se totiž dívám někomu do laufu.
tož tak
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Jestli je vakuová, bylo by jí škoda... :P
Samozřejmě automaty a pumpy jsou hájené.
tož tak
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

http://www.ohz.cz/old_web/Zpravy/argume ... ivost.html

Nakopal bych je do prdele, ale nemají tam fórum...
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

Jen přidám "takovou maličkost".V rádiu jsem poslouchal pořad,kdese ptal redaktor ?koláků kde se bere maso.Odpovědi velice rozpačité,spí? nevěděli.Vrcholem byla odpvěď v masírně.Byli to děti starší desti let.
8x57JRS,bordík
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

No jasně,maso se vyrábí u řezníka, kráva je fialová a zabíjet zvířítka je špatný protože maj smutný očička... :lol:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Tohle mě nechává chladným, mám takové lidi za?aktulkované v přihrádce "nemocný/posti?ený/omezený" a je mi jich spíš líto.....

To že naše děti nevědí odkud pochází maso je smutný obraz naší společnosti a můžeme si za něj sami.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

To Jakub:

netřeba být tak sebemrskačský...;) Já si klidně řeknu, že za to může ?kola, a že za to můžou rodiče.

"můžou sami" je takový divný, jak kdyby to cílilo na všechny.

Já se cítím nevinen a o dětech kteří nevědí v deseti letech kde se bere maso (pota?mo o jejich rodičích) ve směru všeobecné osvěty nemám valné mínění...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

No u nás nehrozí, že by malá nevěděla kde se bere maso. už od narození je u zabíjaček a myslím, že jich viděla víc než mnozí z členů fóra. :wink: Jsou ji 4 roky už nám napovídá co máme dělat a kouká po řezníkovi jak mu to jde. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jak už jsem tu někde psal.Nevidím problém výchovy dětí v rodinách.Tam se to odvíjí od mnoha skutečností vlivu na děti.Jiná je výchova ve městě jiná na vesnici.Taky nacházíme více nepřátel,který nerozumí věci ve městech na vesnici,kde je to spoutání s přírodou daleko větší problémy nejsou,když se sem nepřistěhují lidé z měst.Problém je ve ?kolství velice se ustoupilo od výuky těch základních věcí co děti potřebují znát.Pro mě je svět počítačů studna vědomostí a informací,ale pro děti zdroj zábavy a komunikace.Je mi z toho smutno jak naše vesnické děti chtějí dohnat ty z měst.Nevědí o jaké možnosti přicházejí.Uvědomí si to pozdě kdy kultura vesnice bude uplně pryč.Za kulturou budou cestovat do měst kam se ani nedostanou protože se neustále něco ru?í spoje a pod.Ta doba tu již byla,kdy mladí utíkali z vesnice a nastává znova.Proč dělat na vsi za nějakejch 10,když v Praze je 25.Co je paradox,že vesnice jsou plné městských mladých lidí,kteří tu staví rodiné domy a jezdí se sem pouze vyspat.Potkat lidi,které vidím poprvé v životě a přitom tu bydlí již 5let neni nic zvláštního.Tady je velký dluh společnosti a to je to co mě velice mrzí.
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Zdenek41- Plně s tebou souhlasím,problém bude už ve ?kolství.Už čtyři roky vyučuji externě základy ekologie na zemědělském učilišti a v přidružených středo?kolských oborech.Tento předmět tam byl zaveden,jen tak nějak do počtu a pro naplnění počtu hodin za týden.Ačkliv si myslím,že speciálně u zemědělců,kteří nemalou měrou zasahují do ppřírody a všech typů ekosystémů,včetně vodních a lesních by takový předmět měl být jedním z hlavních a dokonce si myslím,že takovou průpravu na uvedení do celkové problematiky by měly dostávat už děti na prvním stupni základní ?koly a měly by pak uplně jiný pohled na spoustu diskutovaných problémů a podle mého by se tak jednodu?e nenechaly zblbnout do různých tendenčních projektů různých "pseudoekologických organizací".....když vidím jakými nablblými předměty se na základce zabývají a čím je naplněný třeba tématický plán občanské nauky,tak je mi z toho vážně smutno a jakýkoliv základ těm studentům,co k nám příjdou ze základky je totálně nulový,prostě se s ničim podobným dosud nesetkali.Tihle na to narazí alespoň vzhledem ke svému oboru ted,ale co ti ostatní??? :cry:
I? 43-12/12/70,
ZKK 600 7x64,Tasco 3-9x40
ZBK 110 LUX .222 Rem, Nikon Monarch 4x40
Odpovědět