YUKON POINT 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

YUKON POINT 8x56

Příspěvek od myšákmartin »

Zdravím, má někdo zkušenost s tímto pozorovacím dalekohledem? A ještě bych měl dotaz, v parametrech jsem narazil na údaj
rozlišení: 7,5 sek. .......... co si pod tím mám představit? Děkuji.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: YUKON POINT 8x56

Příspěvek od gonias »

Zkušenosti nemám.

Zde máš stránky výrobce a tam máš všechny potřebné údaje, které u dalekohledu potřebuješ znát.

Jinak údaj 7,5 by měla být hodnota úhlové (obloukové) vteřiny. Myslím, že to je rozlišovací schopnost dalekohledu, která je vypočítaná z průměru objektivu. Dalekohled detaily přibližuje, tedy úhlově zvětšuje. Rozlišovací schopnost oka bez dalekohledu je přibližně 1 úhlová minuta. Já bych se tímto údajem vůbec nezajímal, pokud chceš budeš si to muset vyhledat nebo nechat vysvětlit nejlépe nějakým optikem či hvězdářem.
Naposledy upravil(a) gonias dne stř 06.4.2016, 18:10, celkem upraveno 2 x.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: YUKON POINT 8x56

Příspěvek od myšákmartin »

na stránky jsem koukal, to je v pohodě, spíš by mě zajímala praktická zkušenost. Nevím o tom, že by ho v okolí někdo měl a ani na peodejnách není abych ho mohl okouknout. Jinak těch 7,5 vteřiny bych taky nějak neřešil, spí mě zajímalo co to znamená (polopaticky), ještě jsem na to nikde jinde nenarazil.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: YUKON POINT 8x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět