Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Michaela C.
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23.9.2016, 7:45

Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Michaela C. »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda existuje i levnější varianta k dalekohledu Meopta Meostar B1 8x56?. Je nějaký dalekohled, který by se mu vyrovnal parametry i kvalitou, ale za nižší cenu?.

Děkuji za odpovědi.
Radek Gahura

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Dobrý den,
podle mých zkušeností se Meostaru 8x56 v jeho ceně nic nevyrovná. A naopak sám Meostar optickou kvalitou atakuje top třídu v cenách od 40000 kč a výše. Je to mimořádně dobrý povedený dalekohled.

Jediná varianta, kterou bych na Vašem místě vzal do úvahy, by byla levnější Meopta Meopro HD 8x56. Je o devět tisíc levnější což není málo. Kvalitou obrazu je Meopro rovněž vynikající.
S pozdravem Radek Gahura
kuba.palivec
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31.10.2013, 20:31

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od kuba.palivec »

Já myslím, že tohle je akční nabídka Docter jako alternativa k Meoptě.

http://www.frankonia.de/8x58+B-CF/Docte ... ery=docter
Steyr SSG 69 308, CZ 531 30-06, Mossberg 9200 12/76, CZ 527 7.62x39, ZK 99 7x57, ZP 16, Jos. Gutwirth 3x,
Radek Gahura

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

kuba.palivec píše:Já myslím, že tohle je akční nabídka Docter jako alternativa k Meoptě.

http://www.frankonia.de/8x58+B-CF/Docte ... ery=docter
bezesporu dobrý dalekohled. Ale je potřeba brát v úvahu jeho váhu, 1500 gramů je už poměrně dost. Pokud to chce někdo jen na kazatelnu nebo posed ok, ale na šoulání prostě váží moc.
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od juraczech »

Tak tak, jak píše Radek Gahura, Meostar je prostě star :D . Nedávno jsem měl půjčený B1 10x50 a doslova jsem čuměl jako péro z gauče, jak to za šera kouká. Nádhernej obraz. Pro mě jasná volba, na kterou budu šetřit. Dosud používám Carl Zeiss Jenoptem 7x50 W, který má úžasný obraz, ale přeci jenom s blížící se čtyřicítkou a horšícím se zrakem bude další dalekohled nejpravděpodobněji zmíněná Meopta.

Jinak sorry trochu za OT. Každopádně by to chtělo přinejmenším specifikovat, kolik do toho chce uživatelka dát peněz. To Meopro 8x56 jsem měl v ruce na výstavě v Lysé a každopádně to je dobrá výrazně levnější alternativa k B1 8x56. Všechno ostatní v nižší cenový kategorii je Čína, nicméně v různých kvalitativních úrovních. Z těch lepších bych se nebál vyzkoušet Deltu Optical Titanium 8x56 ED a nebo Fomei Foreman 8x56.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Dle testů co jsem tak prochazel je Docter 8x58 spicka a to jak tato verze tak i jeste opticky asi lepsi klasika Docter Nobilem 8x56 B/GA. Uz jsem se nechtel stvat s pohyblivymi okulary u Porro dalekohledu, takze jsme poridil asi pred rokem tento dalekohled 8x58. Musim rici, ze je to opravdu spicka. I na te Frankonii nekteri kupci pisi, ze doma maji a porovnavali se Swarovskim slc 8x56 a nevideli rozdil. Je pravda, ze kazdy vidi trochu jinak a kazdemu sedne neco jineho. Uvedeny Docter 8x58 je ale dle parametru z testu opticky lepsi nez Meopta a to jak propustnosti, kterou patri na spicku mezi dalekohledy, tak optickymi vadami.
Takze ano, uvedeny Docter je alternativou k Meostaru, je lepsi a levnejsi(asi jak kde) nez Meopta. Ma ale vyssi hmotnost o nejakych 150-350 gr nez jine spickove dalakohledy a o chlup i vetsi delku.
Jeste doplnim, co jsem psal jinde k tomuto dalekohledu: Osobne jsem nemel moznost porovnat ani s SLC ani Meostarem, ale v puskohledu Meostar 3-12x56 je za sera znatelny rozdil v propustnosti a v kontrastu ve prospech Docteru pri pozorovani jednim okem.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Radek Gahura

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Choochoo007 píše:Dle testů co jsem tak prochazel je Docter 8x58 spicka a to jak tato verze tak i jeste opticky asi lepsi klasika Docter Nobilem 8x56 B/GA. Uz jsem se nechtel stvat s pohyblivymi okulary u Porro dalekohledu, takze jsme poridil asi pred rokem tento dalekohled 8x58. Musim rici, ze je to opravdu spicka. I na te Frankonii nekteri kupci pisi, ze doma maji a porovnavali se Swarovskim slc 8x56 a nevideli rozdil. Je pravda, ze kazdy vidi trochu jinak a kazdemu sedne neco jineho. Uvedeny Docter 8x58 je ale dle parametru z testu opticky lepsi nez Meopta a to jak propustnosti, kterou patri na spicku mezi dalekohledy, tak optickymi vadami.
Takze ano, uvedeny Docter je alternativou k Meostaru, je lepsi a levnejsi(asi jak kde) nez Meopta. Ma ale vyssi hmotnost o nejakych 150-350 gr nez jine spickove dalakohledy a o chlup i vetsi delku.
Jeste doplnim, co jsem psal jinde k tomuto dalekohledu: Osobne jsem nemel moznost porovnat ani s SLC ani Meostarem, ale v puskohledu Meostar 3-12x56 je za sera znatelny rozdil v propustnosti a v kontrastu ve prospech Docteru pri pozorovani jednim okem.
co se týče světelnosti, můžou u Doctera hrát roli i o 2 mm větší objektivy.
JInak by mne celkem zajímalo, pokud se bavíme konkrétně o Meostaru 8x56, jaké jste u tohoto dalekohledu našel optické vady.
Já žádné, a to jsem tento dalekohled podrobil takovému testu, jako snad žádný jiný.
R.G.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Nerikam, ze jsem je nasel ja. Stejne tak nerikam, ze jsem nasel ja nejake opticke vady na Docteru a pritom tam jsou. Stejne tak jsou vady na dalsich spickovych pristrojich znacek Zeiss, Swarovski, Leica, atd.,kdy i nekteri tito vyrobci maji nektere vady nekdy i vetsi nez na tom Docteru.

Dle testu kde se hodnoti svetelna propustnost, chromatická aberace, astigmatismus, zakriveni pole, rozostreni obrazu v krajich, kóma, vinetace a hodnoceni bile tak zadna Meopta co jsem nasel nemela lepsi celkove bodove hodnoceni (v necem byl o chlup lepsi jeden, v necem o chlup druhy, nekdy byly rozdily vyraznejsi napr. propustnost, aberace). Je ale pravda, ze jsem porovnaval jen s Meoptou 10x50 a 10x42 a model HD. Model HD se diky lepsi aberaci celkove bodove(73%) nejvice priblizil k Docteru, ale Docter diky lepsi propustnosti o cca 10% celkove ziskal o chlup vice bodu cca 75% z celkovych 100% za opticke vady. Za sera a v noci je hodnoceni aberace nesmysl, protoze ta se neprojevi, takze jako nocni dalekohled by Docter vysel vyrazneji lepe nez HD model Meopty. Nejhorsi mel hodnoceni Meostar 10x50, cca 61% bodu. Proto nepredpokladam, ze by byl zasadni opticky rozdil v modelu 8x56. Verim ze bude patrit k TOP Meoptam, bude lepsi nez 10x50, ale jestli bude lepsi nez novejsi model 10x42HD si netrofám odhadnout. Namatkou nektere modely 8x56, 10x50 konkurence mely cca hodnoceni Swarovski 81-83%, Leica 76-78%, Zeiss 64%(Conquest)-73%(Victory).

Jde o hodnoceni laboratorni a bezne asi clovek tyto vadi nevidi, stejne tak jak ja take ne. Kazdy mame jine oko, kazdemu vyhovuje trochu neco jineho. Slo mi jen o to, ze uvedeny Docter 8x58 je opticky plne srovnatelny se spickou a je to alternativou k Meostaru 8x56 na nocni lov.

Porovnaval jsem pouze puskohled Meostar 56 a tam se mi proste zda, ze ten Docter ma lepsi svetelnost, kontrast a ostrost obrazu za sera, coz predpokladam je optickymi vrstvami, ktere maji jak puskohled tak dalekohled Meopta stejne. Snad se mi povede brzy porovnat oba dalekohledy primo, ale kdyz se to nepovede, tak stejne oba dalekoheldy patri k tome nejlepsimu na trhu za uvedene penize.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kuba.palivec
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31.10.2013, 20:31

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od kuba.palivec »

Mám ještě jednu variantu:
http://www.optolyth.de/produkte/ferngla ... /index.php

Sice méně známá, ale je to špičková optika a s nepřekonanou hranolovou koncepcí Abbe-König a má o něco nižší hmotnost.

Dá se sehnat v "akci" i pod 23 tis. Kč. Takže podobně jako Meopta.
Steyr SSG 69 308, CZ 531 30-06, Mossberg 9200 12/76, CZ 527 7.62x39, ZK 99 7x57, ZP 16, Jos. Gutwirth 3x,
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od SamanFalco »

Mám sice Vortex Viper HD 10x50 - a ten je opticky bezvadný. Zkusil bych od nich otestovat Vulture HD 8x56...který je za cca 11 000Kč (spěchejte, v USA je vyprodaný...) Zajímalo by mě, jak na tom tahle "Čína" je, oproti Meostaru...či oproti o 5tis dražšímu Meopro...nejspíš to bude někde mezi ;). Jinak Meopta a ostatní Evropské optiky by se měli učit, jak se řeší reklamace... VIP Warranty Vortex...žádné doklady, registrace, data, vymlouvání a vykrucování...že to je týden po záruce.
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Choochoo007 »

Tahle Cina v podani Vulture HD 8x56,vypada ze je horsi nez Delta Optical Titanium 8x56 ROH. To ze by se chytala na Meoptu je hodne divoka uvaha. Ze je vyprodana v USA je mozna zpusobeno doprodejem vyrobnich zasob, nez ze by to byl nejaky zazrak. Jinak on je rozdil reklamovat kvalitni pristroj na kterem si vyrobce prihodi 10% a pak Cinu na ktere ma "znackovy vyrobce" tak 60-70% :wink: To se pak v ramci reklamci muzou rozdavat kusy jak na bezicim pasu. Jinak dozivotni zaruka u techto produktu je vetsinou resena vymenou kus za kus ne z duvodu ze by to byla extra pece o zakaznika, ale ze nejsou zadne nahradni dily na tyto produkty. Z ekonomickeho hlediska se ausus nevyplaci opravovat narozdil od velmi kvalitnich produktu z kvalitnich materialu. Evropsti kvalitni vyrobci vyrabeji spickove produkty a i tak bych rekl, ze je zaruka dosti slusna.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Gringo13
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 31.7.2009, 20:36

Re: Levnější alternativa k Meopta Meostar B1 8x56

Příspěvek od Gringo13 »

Odpovědět