Meopta Meopro HD 8x42 vs Meopta Meostar 8x42

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Meopta Meopro HD 8x42 vs Meopta Meostar 8x42

Příspěvek od popovic »

Chlapi mate nekdo zkusenost s porovnanim techto dalekohledu ? Jde mi jen o kvalitu obrazu, ostrost, hloubku zaostreni a narocnost na oci. Neresim svetelnost. Diky ☺
Radek Gahura

Re: Meopta Meopro HD 8x42 vs Meopta Meostar 8x42

Příspěvek od Radek Gahura »

Zdravím, Meostary jsem měl v minulosti tři, MeopPro jsem dlouhou dobu v ruce nedržel. Vypravil jsem se dnes do podnikové prodejny Meopty, abych je porovnal. Zásadní rozdíly tam vidím tři, všechny nepřekvapivě ve prospěch Meostaru. Zaprvé v šířce zorného pole, těch 137 m co má Meostar je paráda, v kategorii 8x42 silně nadprůměrná hodnota taky vzhledem k tomu, že ten obraz je ostrý opravdu až do okrajů. U MeoPra jsou okraje už výrazněji namázlé. Druhý zásadní rozdíl vidím v hloubce ostrosti obrazu, Meostar ji má téměř 100 %, prakticky není nutné téměř vůbec přeostřovat. A třetí výrazný rozdíl je v pozorovacím komfortu - zatímco MeopPro lehce tahá oči (při pozorování v pohybu bych dokonce řekl více než je zdrávo), tak Meostar je na oko absolutně nenáročný a vydržel bych s ním pozorovat klidně několik hodin. Tohle je u dalekohledu podle mě velmi důležitá věc, pro mě osobně podstatnější než třeba šířka zorného pole. A nebývá to pravidlem ani u dalekohledů nad 20 000 kč !

Celkově si nemyslím nic špatného o Meopru, uvedenými drobnějšími neduhy, které jsem viděl, trpí všechny dalekohledy v těchto cenových relacích, naopak si myslím že v ceně kolem 13000 kč je Meopro jeden z nejlepších. Ale opět jsem se po delší době přesvědčil o z mého pohledu optické nadprůměrnosti Meostarů, jsou to dalekohledy které kvalitou obrazu atakují TOP třídu TOP značek, které ale stojí několik desítek tisíc navíc. R.G.
Odpovědět