jaký dalekohled na denní nošení?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
k petr
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22.3.2011, 14:17

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od k petr »

zkuste mrknout i na nikon monarch 7- mám ho pul roku a kouká moc dobře i v šeru ed skla jsou znát
Tomáš B.
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.1.2013, 21:27

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Tomáš B. »

jo ten zeiss vypadá hodně dobře ja se zatim priklanim k meopte meopro 10x42 jelikož me cena-vykon vychazi nejlip a pokud poslouzi tech deset let co je zaruka tak budu spokojen a nikon asi ne tam to vypada podle nazoru uzivatelu kus od kusu
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Durell »

Tak som to rozluskol a je to Zeiss Conquest HD 8 x 42 . Mal som ho na posede spolu s lugerom 7x50 a je to hodne velký rozdiel. Ostrosť, jas, farebná vernosť, vykreslenie detailov je uplne iné. Pôvodne som mal trochu obavu z nočného pozorovania, ale je to dobré ba čo lepšie ako akákolvek lacnejšia 7x50, doobeda som mal v rukách aj hawke 10x50 za cca 450 € a môžem povedať že nemal tú ostrost a jas.

Ďalekohlad sa príjemne drží v rukách a mechanika je príkladne dobrá , preostrovanie aj pri slabom mesiačku nieje problém. Kvalitné púzdro a dobrý závesný remeň je už len bonus.

Celkový dojem - pri cene 730 € je to dalekohlad, ktorý za tie peniaze stojí ba dáva vyšší úžitok ako je jeho cena a jediné čo mi zatial celkom nesedí sú očnice , ale to je na zvyknutie si ( mal som mekké gumové).


Myslím, že veľmi dobrý pomer ceny a výkonu - možno že výkon aj prevyšuje cenu .

Ak máte aj vy skúsenosti - prispejte

Doplňam : http://www.birdwatching.com/optics/2012 ... _2012.html
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Tomáš B.
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.1.2013, 21:27

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Tomáš B. »

naprostej souhlas já mam zeiss conquest hd taky ale 10x42 asi 5 měsíců a je to radost s nim chodit na zvěř když sem s nim prvně vyrazil na muflony tak nám s kamarádem vyrazil dech jaky detaily to až vykreslí a taky v zimě když se orosí dalekohled od oka tak není nic moc vidět zejména u těch levnějších dalekohledu u zeisse se orosí ale stále s nim je dokonale vidět a na noc ho neberu ale jednou sem ho porovnával v noci na sněhu s nějakým laciným 8x56 a zeiss podstatně lepší jak v ostrosti tak světelnosti a na ty očnice sem si taky chvíli zvykal
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Boci1 »

Tomáš B.:taky v zimě když se orosí dalekohled od oka tak není nic moc vidět zejména u těch levnějších dalekohledu u zeisse se orosí ale stále s nim je dokonale vidět.
Si děláš pr-del?
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Ondra »

Tomáš B.: Docela by mě zajímalo, jak to ti kouzelníci v Zeissu udělali, že i s oroseným sklem je stále dokonale vidět :shock: :lol: . Jsou to vážně machři.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Tomáš B.
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.1.2013, 21:27

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Tomáš B. »

kdyz myslite ja s nim takovou zkusenost mam a ostatni me nezajima
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Zdenek41 »

Neni pravidlo,že vše co je drahé je i to nejlepší.Často platíme jen značku.Zeiss je špička,proti orosení okem má svoji ochranu rychle stekající vlhkost,ale pokud se zamlží pořádně,vytopenej posed,dalekohled pod merinem,tak nepomůže nic....
Abych taky něco napsal,pořídil nebo mám dalekohled steiner cobra 10/42.To co odvede toto koukání je bomba.Ve dne vykresluje tak,že srnka je opravdu rudá,kuře od čejky vidím v kukuřici a to si pěkně maže.Jsen opravdu velice spokojen.Z čeho jsem měl strach byla noc a měsíc přecejenom 4,2 pupila.Panové to kouká tak dobře,že před výrobcem smekám.Papá to i mlhu.Jsem opravdu s tímto pomocníkem spokojem a to nad míru.Podotýkám nejsem prodejcem.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Ondra »

Zdenek41: To je sice pravda, ale ta značka se musí nějakým způsobem vybudovat. Nikdo si nekoupí puškohled za +-50.000,-Kč jenom proto, že na něm má bílý nápis Zeiss v modrém poli. Koupí so ho proto, že za svoje peníze může očekávat určitý standart kvality. Něco navíc oproti produktům jiných značek. To je alespoň můj malý skromný OT názor.

Jinak já na puškohledu ten LotuTec, o kterém píše Zdenek41, mám a když na něj dýchnu, nevidím nic. Asi něco dělám špatně. Možná se trošku rychleji (naprosto zanedbatelně) odrosí, ale to je tak všechno. Jeho význam vidím spíš v tom, že voda (během deště, nemluvím o zadýchávání) na povrchu skla s touto povrchovou úpravou vytváří malé perličky, které dobře stékají a nebrání výhledu. 

Tomáš B: Nezpochybňuju tvojí zkušenost, ale jak můžeš dokonale vidět dalekohledem, který má zamlžená skla? Vždyť je to blbost. Stejně dobře bys mohl dokonale vidět i s dalekohledem, ze kterého bys neměl sundané krytky čoček :roll: .
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Tomáš B.
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20.1.2013, 21:27

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Tomáš B. »

ono je to možná tím že dalekohled čistím nějakým přípravkem na čištění fotoaparátů tak se to neorosí tak moc a dá se přesto pořád koukat a ten zeiss conquest by měl být konkurence pro meoptu meostar a samozřejmě že se platí i za značku ale nějaká kvalita tam přeci jenom je a to dokonale sem asi přehnal
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Ondra »

Tomáš B: Čočky čistím přípravkem-->nerosí se tak moc-->dá se přes to koukat. Žádné dokonale. Jo, teď tě už chápu :wink: .
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
symptom
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31.8.2013, 18:12

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od symptom »

tonnak
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: stř 11.7.2012, 20:00

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od tonnak »

symptom píše:Zdravim,
chtel bych pozadat o radu pri vyberu maleho levneho monokularu do kapsy na kazdodenni noseni do prirody.

vybiram z techto modelu: (vse 8x 22-30)

http://www.topoptika.cz/levne-dalekohle ... m-8-x-25-b
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-62 ... -8x25.html
http://www.topoptika.cz/levne-dalekohle ... rd-dm-8250
http://www.mujnuz.cz/svitilny-a-optika/ ... -monokular
http://www.alza.cz/celestron-outland-mo ... heureka.cz
http://www.inoptik.cz/p/monokular-helio ... nitrosport

Když bych chtěl rozměrově malý dalekohled na denní nošení, tak bych rozhodně radši než všechny uvedené volil starý Zeiss 8x30 Deltrintem, nebo Jenoptem. Desítkama let prověřené dalekohledy, opticky i konstrukčně velmi dobré.


predem dekuji za nazory
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od precechtel »

léta mi výborně sloužil a slouží dodnes na takové šoulání a pohyb v přírodě starý ruský vojenský 8x30 - výborná skla, naprosto nerozbitný a všemuvzdorný, lehoučký a spolehlivý, koupil jsem ho kdysi počátkem 80tých let od sovětského vojáka za 300 Kčs, na sezení používám starý těžší Zeiss 10x50
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od fesoj »

Letos jsem získal novou Meoptu 8x32 a předpokládal jsem, že ji budu také používat víceméně přes den. Ovšem kvalita obrazu za šera mě velice příjemně překvapila. Jediné, co mě štve, je to, že v puškohledu Barska 3-12 x 56 v době, když mi ten prcek Meopta ještě všechno pěkně vykreslí, už vidím velké kulové. Asi budu muset šetřit na něco lepšího.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět