V8 or Z8i

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

V8 or Z8i

Příspěvek od Herkul »

Možná se Vám to bude zdát zvláštní v této kategorii, ale nemůžu se rozhodnout.
Máte někdo zkušenosti a který by jste doporučily??
V8 2,8 - 20 x 56 \ Z8i 2,3 - 18 x 56 samo sebou s věžičkou

Je zamýšlen, hlavně na klasický lov (čekaná den\noc + max 4 - 6x naháňka ročně) + střelba na střelnici 200,300,400 (dle mých možností...).

momentálně mám R2 a nijak mě nepřesvědčuje, ale ani nepohoršuje, hold to chce změnu XD. Ale protože to už není malý peníz, blbě se mi rozhoduje...

Díky
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od kajinek.sniper »

V8 2,8 - 20 x 56 s railem mám asi 1,5 roku a zatím nemůžu říct jediné křivé slovo, ale bohužel se Z8i 2,3 - 18 x 56 srovnávat nemůžu, to jsem zatím neměl ani v ruce :D
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od milan »

oba jsem měl možnost porovnat, oba jsou špičky, ale ZEISS má lepší skla kde při přímém srovnání obou na zkušebních obrazcích. má ostřejší okraje a přirozenější barvy, konstatovali ti co mají dobrý až vynikající zrak. Já napůl slepec jsem žádný rozdíl neviděl.
Pokud bychom srovnávali rozdíl použitelnosti za stmívání a lov v noci, rozdíl tam není.
Je jedno, do kterého půjdeš, ani u jednoho nešlápneš vedle.
Já bych upřednostnil ZEISSe, protože je roky používám (i na ráži 338LM) s maximální spokojeností.
milan
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od Rogam »

Jak tady již bylo napsáno, ani s jedním neuděláš chybu, oba jsou povedené kousky, co jsem hledal v nějakých zahr. recenzích, tak píšou že rozdíl v optice tam je zanedbatelný, poznáš ho leda při testování a v přímém srovnání, např. jsem našel toto:

"We tested brightness during low-light conditions and all 6 people looking through the scopes agreed that it is almost impossible to say which one is brighter. Sharpness of the image was tested in a way described above. Five people out of 6 thought that Zeiss is a bit sharper in the center of the image but by a really small margin and all 6 people concluded that Swarovski has better edge sharpness."
https://rifles-scopes-expert.co.uk/scop ... 8-14x50-t/

Takže, si vyber....

Ovšem jestli se pohybuješ +- v této cenové relaci, tak stojí za zvážení i nový model od SWAROVSKI dS, sice to je 5-25x52 P, ale zase to má plno "vychytávek", na IWA mě velice zaujal.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od pufr »

Transmise svetla u Swarovski Ds je inzerovana 83% - asi je to tim pruhlednym displayem, na kterem se zobrazuje opravena poloha zamerne znacky - tedy asi nic do tmy ci vetsiho sera :?
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od lovec »

Nižšia transmisia je spôsobená absenciou antireflexných vrstiev, ktoré by znemožňovali funkciu meracieho laseru.
Tento puškohľad je denný špeciál na streľbu na dlhšie vzdialenosti.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od Herkul »

DSko určitě ne, to nechám lovcům na Novém Zélandu XD. Já rád chodím večer a když si nenašoulám zvěř na 100 m a blíž, jsem k ničemu :-)... Navíc při měsíčku střílet dál = nevím na co (leda by to stálo pod světlem na dlážděné podlaze - skutečnost ovšem tomuto neodpovídá...).
Takže to vypadá na V8 (a nemyslím motorXD). Teď jen shánět někoho, kdo nabídne slušnou cenu (vím nákupku, tak ať se snaží:-)).

Díky H.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: V8 or Z8i

Příspěvek od onder »

Máme doma z8 1,7-13x42 s ASV a měl jsem tu možnost vlastnit v8 1,8-14x50 a lip podle mě kouka swaro.Kdysi mi majitel dynaxu pověděl,že v8ky jsou určeny primarně pro sportovni střelbu a ne na večerni čekanou.
Odpovědět