Docter 3-12x56 s bodem

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Docter 3-12x56 s bodem

Příspěvek od johnysvoboda »

Zdravím Vás tady na fóru.Hledal jsem tu něco o doctru ale nic sem tu nenasel proto jsem se chtel zeptat jestli nekdo z Vás nemá tuto optiku a jake s ni ma zkusenosti.Odhaduji ze si na nic stezovat asi nebudete ale presto se ptam.Bylo by to na zbran CZ 550 Limited edition ra?e 8x57JS .Nebo zda byste radsi volili meoptu či doctra nebo popripadě neco uplně jiného.Jeste jakou by ste na to dali monta?. jestli 1 a nebo 2dílnou.Nechci montaž s podhledem.
Děkuji za kazdy příspěvek.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

Myslím,že Docter je optika srovnatelná např. s Meoptou.Vůbec bych se nebál si ji pořídit.Co se týče montáže,tak nejlepší je bez podhledu a jednodílná.To jest můj názor.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já mam 2 Doctery, jednoho bez bodu na 6,5x55 SE asi 1,5roku, zatim bez jedinýho problému, klikání sedí tak jak má světelnost perfektní, nástřel drží bez problémů.

2. jsem si v zimě pořídil s bodem na 8x57JR, mam s ním zatim vystřeleno jen pár ran, tak těžko soudit, každopádně klikání opět bez problémů, světelnost parádní. Alespoň co jsem si o meoptě přečet, tak je lepší pár tisíc přidat, než riskovat tzv. "páteční kus", kterej maji víc než dost... :roll:

každopádně oba puškohledy maji pevný zvět?ení 8x56
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

Samozřejme ja si klidne priplatim,hlavne abych na to pak nemusel kazdy rok sahat.Tata ma flintu 15 let 1 ji nastrelil a za tech 15 let na nic vic nemusel sahnout.Jeste se zaptem jakou montaz by si mi doporučil.dela se nejaka montaz ktera je nizka? Nechci totiz vysokou montaz.slyšel sem o nejake Weaver li?tě ale nevim jak to funguje a u nas to nikdo nema.Nemá to nekdo z Vás?A nebo jestli koupit puskohled se žínou a nechat na to udelat monta??
Děkuji za Va?e nazory.
rws

montáž

Příspěvek od rws »

Doporučoval bych ocelovou násuvnou montáž značky FAO Olomouc (Factory arms Olomouc) bez podhledu kruhy 30mm, montáž mám na CZ550FS , je nízká,sice trošku tě??í ,ale nástřel drží jako žádná jiná a když ti ještě puškař podlepí kruhy speciálním lepidlem,tak na flintu ne?áhnež taky 15 let jako tvůj otec.

http://www.factory-arms.com/
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

Jestli budeš kupovat jednodílnou tak od FAO je fakt v pohodě a drží dobře ale je trochu tě??í než ostatní. Myslím že těch pár deka navíc unež :lol:
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

Myslim ze par gramu na vic opravdu nema cenu resit.Uz abych to mel doma.v zari s tim jedu na vysokou tak myslim ze se budu moci na tuto zbran i optiku spolehnout.
Jeste otazka k tomu puskohledu.V zime u nas klesa teplota dost vysoko pod nulu, predpokladam ze nastrel bude relativne drzet i v teto situaci.Nemate s tim nekdo zkusenoti.Jedna se o strileni do80 metru pokud jde o lov v noci a v zime.
Kamarad mi cosi rikal ze Docter je licence kterou vyrabi Zeis je to pravda nebo je to zas takovy výkrik do ticha.
Diky...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

O tom už tu někde psal figi. Tohle ani neni odtázka puškohledu, s měnící se teplotou se Ti posouvá bod zásahu, takže nezbejvá, než čas od času zajít na střelnici, zkusit a případně zkorigovat... :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

Docter je obchodní značka výrobce s názvem myslím dnes "Analytik Jena" - bývalý Zeiss Jena (DDR) - pořád výborná optika.

Při konstrukci optiky je snahou použít kombinaci materiálů, která kompenzuje rozměrové změny způsobené teplotou &. Na vzdálenosti co uvádí? bys neměl mít problém.
Pufr
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

při střelbě na vzdálenost,kterou uvádí? si myslím,že to bude rozdíl v nástřelu do 2 cm,což je stále o.k.
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

Cetl jsem tu taky diskusi na tema osnova, čevený bod a kříž.zkušenosti s tím nemam.Co by jste mi doporučili?Jsem uplny laik sice o tom neco vim ale to je jen teorie.Praxe je ale uplne jina.Flintu budu pouzivat na lov veškere sparkate zvere,ale hlavne v noci na černé rytíře.Je jich u nas moc.
Děkuji za váš zájem.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

Myslím,že v tomhle ti nikdo nepomůže,protože je to pro každého individuální.Mě osobně osvětlená osnova(a? už bod nebo kříž) v noci oslňuje a ru?í mě v soustředění na zamíření,radši mám obyčejné téčko.Pokud máš možnost,tak si to vyzkoušej s někým,kdo to osvětlení má.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Pokud si koupí? doctera, tak se oslňování bát nemusíš, při denním světle zhruba do 4 nepoznáš že je zepnutej, jak má pozvolnou stupnici jasu.

Tečka verzus křížek je věc vkusu a využití. Tečka bejvá větší, tím pádem zakrývá větší část zvěře (terče) a tím pádem je těžko využitelná na střelbu na větší vzdálenost. Jinej rozdíl bych v tom nehledal. :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Kamarád si tuto optiku koupil loni a zatím si jí nemůže vynachválit.Vynikající světelné vlatnosti a jemný svítící bod (není to žádná baterka co oslňuje). Má to na springfieldu a naprosto bez problémů.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Příspěvek od johnysvoboda »

To Čenda: Prosim tě nevis nahodou jakou montaž ma ten tvuj kamarad na te zbrani co ma tu optiku?
Odpovědět