Puškohled IOR Valdada

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Olaf »

Zdravím kolegové. Narazil jsem při surfování na mě neznámý výrobek, ceny nejsou zanedbatelné a ještě jsem o této značce nikdy neslyšel. Víte o ní někdo více?
http://zbozi.sluzby.cz/puskohled-ior-va ... -mp-8-6458
vhool

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od vhool »

tyto puskohledy jsem okukoval a otapkaval na IWA a docela me oslovily,jedna se o robusni konstrukci s vynikajicim sklem (udajne od Zeisse) a velmi slusne zpracovani.pusobily na mne spise pro takticke pouziti ale celkovy dojem velmi dobry.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od dalas »

Koukl jsem na stránky firmy http://www.valdada.com/ a nevypadá to vůbec špatně.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od lovec »

SKlo je od nemeckej firmy Schott AG. Kamaratovi sa model 4-28x56 rozsypal na semi-auto Oberland Arms OA-10, v kal. .308W. Za tie peniaze nie najlepsia vydrz.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

I.O.R. Valdada je stara rumunska tovarna vyrabejici skla pro CCCP :-)
skla byly dodavany od Zeis Jena.
pred nekolika lety zacly byt dost vehementne protlacovany na USA trh, relativne neuspesne. Na IWA vystave jsem se s nimi jiz dvakrat bavil. Dost neprijemni a nafoukani. Minimalni zajem o spolupraci. asi tak jako Premier reticles.
tezke mohutne puskohledy s dobrym sklem, ale relativne dost drahe. Drazsi nez Leupold a nejsem si jisty, ze jsou o tolik lepsi.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od vhool »

s tou nafoukanosti a aroganci jejich zastupcu souhlasim bezezbytku ....
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Abych řekl pravdu, tak jsem se pro tuto značku rozhodl na podzim a počkám si na letošním Shot Show představený model 6-24x50 a 3,5-15x50 s elektornickým řízením osvětlením(dva čudly +/-) Výrobce doporučuje své modely i na ráže .50BMG . Jestli se rozsypal někomu na 308 je možné, ale vypovídá to o kvalitě asi to samé, jako že se někomu na střelectvi, gunshopu rozsypal nějaký model USO(už nevím přesně). Výrobce IOR dává 30 záruku(otázka je uplatnění). Např. model 4-14x50 ultra má dobrý rozsah 120MOA.
Cena u nás je docela příznivá, když to vezmu k Leupoldu, Sightronu (http://www.finn-hunter.cz, http://www.armory.sk). V anglii prodává třeba špičkový výrobce hlavní http://www.border-barrels.com, doporučuje Roedale precision. Na US forech dobře hodnocená a často doporučovaná značka pro taktickou střelbu.
Jen orientačně tabulka http://www.airgunbbs.com/forums/showthread.php?t=369612
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vhool

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od vhool »

no otazka je jak moc se da verit rumunum ... podle vystupovani jejich zastupcu a chovani na iwe bych za ne ruku do ohne nedal ....
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

Myslim, ze jsi to spatne pochopil. Nikdo ti to nehani a kup si co ches, hlavne kdyz budes spokojeny.
Ja bych si to nekoupil prave k vuli tomu, ze je jen 30let zaruka a velky rozsah korekce u nekterych modelu je vykoupen nestd. prumerem tubusu, coz obnasi velice omezeny vyber montazi.
Ale to jsou me subjektivni duvody. co se tyce ceny, tak IOR je ca jednou tak drahy jak Sightron (SIII 6-24x50 810 USD) Valdada (6-24x50 1.600 USD)
Rozsah klikani je celkem dnes nepodstatny protoze se bezne prodavaji weaver listy se sklonem 10, 20, 30 a 40MOA. a ja teda radeji listu
1. mohu na ni dat jakykoli jiny puskohled s mensim rozsahem
2. cim vic hejblatek a moznosti maximalnich rozsahu, tim vetsi moznost poruchy.

Rovnez je pro mne velice dulezity aspekt a to je kdo a v jakem rozsahu ten ci onen vyrobek pouziva.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Choochoo007 »

Neslo mi vubec o to, ze by mi nekdo neco hanil, ja jen chtel aby nedoslo k milne informaci o kvalite nejakeho vyrobce.
30 leta zaruka je v EU bezna, dokonce je snad zakazane davat neomezenou zaruku. Oficialni nemecky distributor Leupoldu dava rovnez 30 let.
Tebou uvedena cena IOR - 1600USD(nove modely by mely byt cca 1500) odpovida cene v EU cca 28000. Zajimala by me cena za kterou se sezene SIII 6-24x50, 810USD - 14000Kc??? To jiste ne :D
Pokud jde o tubusy 35, 40mm neni co resit, Picatiny lista je dnes na kazdy kver a http://www.valdada.com/catalog/978f0f63 ... 34e51.aspx
V porovnani se Sightronem ma regulovatelne osvetleni osnovy a takticka tocitka(v teto specifikaci si myslim nesezenu nic lepsiho a levnejsiho).
Nove modely by mely byt lehci a designem by se mely priblizovat "nemecke" produkci. Uvidime

http://www.snipercentral.com/ior1056.htm
http://www.snipercentral.com/ior414.phtml
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

pochopeni zaruku je tebou mylne interpretovane. Zaruku udava vyrobce nikoli prodejce. proto ja treba levne puskohledy nevozim, protoze vyrobce mi nedava u nas zakonou zaruku. Samozrjem ze lze zvysit cenu (viz ostatni zeme EU) a pri prodeji 10ks vydelat dost na to abych proste ten vadny jeden dva ks proste vymenil v zakone lhute. To je bezna praxe.
Leupold dava dozivotni neomezeno zaruku na vsechny sve modely vyjma modelu taktickych, urcenych pro armadu, kde se predpoklada jine zachazeni, jine podminky pouzivani.
Sightron jsi zminil ty, proto jsem se podival do midway kde prodavaji oba dva. Je mi celkem jedno jestli je tam prisvit nebo ne. Prisvit je dulezity pouze v pripade lovu, (teda v nasich podminkach) Mam nekolik puskohledu s prisvitem (NF, March a Sightron) a prisvit pouzivam vyhradne pri lovu. k cemuz zase takticke puskohleny nejsou vhodne. Pro strelbu ve dne (tercovou a lov na velke vzdalenosti ) je prisvit absolutne nepodstatny. Je to jako kdyz mi nekdo prodava auto a obhajuje jeho vysokou cenu hifi soustavou a HD TV.
Nepochopil jsem tve pocty. Kdyz povezu oba puskohledu z MidwayUSA tak Valdada prijde na radove 45.000kc a Sightron na ca 23.000kc. Ja ho mam za 20.000kc jako distributor. S tim ze vim, ze skla jsou spickova, v nekterych porovnani lepsi nez NF, Leupold a dozivotni zaruka. Reklamace (opravnena tj vada materialu, funkcnosti z vyroby apd) vymenou. Mam od SIIBS (prodano asi 6ks, sam na tercovych 2ks) SIII prodano asi 4ks na svych flintach 3 na razich jako je 8x57, 308, .300RUM. zadna zavada, spolehlive klikani i po nekolikadenim bivakovani na horach v -18ºC. Zadna zavada. Nikde jsem nenasel ze by si na nespolehlivost nekdo stezoval (tim mam namysli i v zahranici.
Puskohled se pouzivaji v BR strelbe (percentuelne vice nez weaver a NF) kde se cim dal tim vic zacinaji prosazovat puskohledy March od vyrobce DEON s ED sklem (puskohledy v cene od 43.000 do 83.000kc a ted nove modely March-X s rozsahem 5-50x56 a 8-80x56 [ty maji take nestd. tubus 34mm] kde cenu jeste nemam porovnej 2 modely od Zeiss s FD sklem - priblizne stejna cena)
Takze IOR je dle mne predarazeny, takticka tocitka je masirka pro ty co si hraji na vojaky, protoze to celkem nema zadne opodstatneni. ja nemam problem s tim sundat si krytky protoze ty jsou tam pouze pro prevoz ci pohyb po lese, nebo kdyz mam flintu pres rameno.
Prisvit jsem jiz vysvetlil.
To ze Valdada dela sve krouzky na xy flint je sice hezke, (taky jsem napsal ze jsem omezen na par vyrobcu) ale radeji jsem kdyz mam std rozmer, protoze treba vodovahy ci jina zarizeni proste tenhle rozmer nemaji.
Kdyz uz odkazujes na stranky, tak alespon udej spravne info, na jejich strankach je jasne psano, ze zaruka je dozivotni omezena. (nutno dale hledat co to obnasi) coz vylepsuje dojem.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od figi »

Klasická diskuse ve stylu budem si to své obhajovat za každou cenu ...

Shivo - nepochopil jsem některé argumenty, jako záruka jen 30 let ( jaký je to vlastně rozdíl proti doživotní, a kdo z nás bude používat jeden puškohled tohoto typu 30 let )
Nestandartní průměr tubusu nic neznamená, montáž si nechám udělat na zakázku (mohutnou z oceli, přesnější než sériovku :D ) a s náklonem, jaký si řeknu.
Kvalitní taktické puškohledy ( objektiv 50 a víc ) používám na lovech roky a lovecký už bych nechtěl
Krytky z točítek mám trvale sundané, se zbraní jsem prakticky stále v pohybu a ještě se mi nestalo, že bych si s něčím nechtěně pootočil
Možnost max. rozsahů ( myslíš velikost rozsahu ) není přece zdrojem chyb, záleží na konstrukci a provedení.
Shivo, neber to špatně, ale podle mne toto nejsou argumenty hodné Shivy



Osobně nemám s IOR zkušenosti, na fórech v USA jsou od vlastníků chváleny.
Zkušenost s Sightron SIISS 6,5-20x50 výborná, už mám dva, a lovím s ním za velmi špatných světelných podmínek s mildotem, v teplotách -16 až + 30 funkce perfektní

Pokud chceš něco s osvětlením v těchto parametrech, volil bych Zeiss 6-24x56( osobní výborná zkušenost ) nebo Schmidt Bender 5-25x56. ( Meopta začne letos na podzim prodávat 6-24x56 s přísvitem a boční paralaxou )
Jinak bych to řešil dvěma zbraněmi, jednu na noční čekané klidně s Meoptou s novým bodem, a druhou na ostatní lovy třeba s 6- 24x50 Sightron.
Osobně bych měl z IOR trochu obavy.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od vhool »

to figi: nechci zlehcovat tve lovecke zkusenosti,to ani nahodou ale tve takticke zkusenosti jsou na nule a tudiz nedokazes ocenit vyhodu krytych tocitek a jak snadno si to rozhodis aniz by jsi si toho vsiml. neber to zle ale ono lovit soulanim par hodin nebo se zbrani travit v prirode par dnu v kuse je sakra rozdil :wink:
co se tyka zaruky tak me osobne je putna zda je to 30 let nebo dozivotne ... ja puskohled znicim za par let mechanicky 8) a IOR se mi celkem libilo ale moje volba by na nej asi nepadla z duvodu ktere jsem uvedl vyse.a co se tyka nadstandartniho prumeru tak ne kazdy zde na foru ma moznosti jako ty nebo ochotu do toho dale vrazet nadstandartni penize :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od figi »

Asi by jsi byl překvapen, že montáž s přesným náklonem a podle toho, jak si ji načrtnu, na tisíciny přesná profi práce mého puškaře není dražší, jak standartní sériovka ( klidně dám kontakt )

O taktických zkušenostech :?: bude asi jiné fórum :lol: , ale napsáno bylo

Takze IOR je dle mne predarazeny, takticka tocitka je masirka pro ty co si hraji na vojaky, protoze to celkem nema zadne opodstatneni. ja nemam problem s tim sundat si krytky protoze ty jsou tam pouze pro prevoz ci pohyb po lese, nebo kdyz mam flintu pres rameno.


Když ráno za tmy vyrazím, poctivě celý den šoulám, ulovím a ošetřím tři kusy zvěře a večer za tmy se s úlovkem vracím, co chceš víc ? A když tam budu přes noc, spát či čekat, už si s ničím nepohnu. To je lov.
Pokud si budu hrát na vojáky či odstřelovače, válet se po flintě a s flintou po zemi atd, je možné, že si s něčím mohu pohnout. Ale to není lov.

A na liště nahoře čtu LOVECKÉ FÓRUM :D :D :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled IOR Valdada

Příspěvek od Shiva »

Figi ma svuj nazor na veci, ja mam svuj podepreny zkusenostmi nejenom mych ale strelcu v podstate z celeho sveta.
rozdil 30 let a dozivotni neomezena a dozivotni omezena nema nic spolecneho s tim jak dlouho to budem pouzivat my, ale s tim zacim si fabrika stoji. Kolik ma Meopta?? zkusenost z uterka je ze 2x reklamovana se opet rozsypala.
velke rozsahy korekci znamenaji vetsi interni dily a tim i vetsi namahani a vetsi paky v mechanice. Vseobecne vypozoravany fakt, ke kteremu se vyrobci puskohledu je takovy, ze se drive ci pozdeji u vsech puskohledu rozsype bud osnova (vice ci mene) nebo vnitrni pohyblive casti. A stava se to prave u vetsich tubusu. Odstranuje se to ze se veme levnejsi puskohled s vybornym sklem a vsechny vnitrni pohyblive casti se mechanicky zaaretuji. znovu se napusti dusikem ci argonem a puskohled se da na mechanicky stelovatelnou montaz. tim se ziska neporovnatelne vetsi moznost vyskove (nakonec i stranove) korekce.
Co se tyce kominku, jejich krytek apd. kazdy mame jine zkusenosti. Figy nevim kde vsude s flintou chodil ci chodi a je mi to celkem jedno. Takticke kominky pro mne nejsou neco co by opravnovalo navyseni ceny puskohledu pokud nejedu do Afganistanu apd. nebo nejsem masirka a platim za image. Ja si proste krytky davam tam kam patri, protoze mi flinta lezi v aute na zadnim sedadle s xy dalsich veci a vetsinou ji vytahuju, takze to riziko tam je. Navic se mi muze lehce stat ze ztratim.
takticka tocitka zde byla uvedena jako jeden z plusu IOR.
Nevim jestli mluvis o liste kterou si nechas udelat na miru (no ne kazdy ty moznosti ma, a mimochodem uz asi rok cekam na nabidku zhotoveni nekterych casti ke spousti k TRG, kdybych si u tebe nechal udelat picatinu tak dodnes asi nebudu strilet). Picatinny rail nema nic spolecneho s nestd. rozmerem tubusu. Pokud si nechas udelat "rings" na miru s nejakym sklonem, tak to nebude levna zalezitost, protoze budes muset mit ruzne velke zakladni kameny a zaroven i sesikmeny oka, jinak se ti bude ohybat tubus. samozrejme pokud mas rail s +xy MOA naklonem tak tam das "rings" bud co koupis ( a tam je nestd. tubus problem, kdyz chces treba Leupold QRW ci jine) a ke koupi moc na vybranou pak nemas. a nebo si je nechas udelat. No a nevim na kolik te zrovna prijdou, pokud ti je nedala nejaky tvuj zamestnanec v ramci pracovni doby a platu ci nejak tak podobne. Ale ne kazdy tyto moznosti ma.
Nevim jake "kvalitni takticke puskohledy" roky pouzivas. A proc si kupujes Sightrona za 16.000kc, ktery ma s taktickym puskohledem spolechneho jen Mildot. Mne se treba plnokrevny takticky puskohled Mark4 16x s mildotem s vertikalni korekci 140MOA (1.600USD) proste na lov neosvedcil :-) a klikani, tolik vychvalovane je problemove, protoze kdyz neklikas tak to jde ztuha, je nezretelne a neni slyset. Musis to rozhybat a to je dost neprakticke. Zlaty Sightron SIII serie. Mam taktickeho March 5-32x52 s 30mm tubusem v taktickem provedeni bez krytek, ale jen z toho duvodu, ze se v USA v noci nelovi a lovecke provedni proste prisvit nema. Ale klikani i ve vysokych mrazek je jasne, zretelne a citelne. rozsah korekce 65MOA je pri rozsahu 5-32x vyborny, jen to chce picatinny rail s 20MOA.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět