Puškohled pentaflex

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Pentaflex vlastním cca. 2 roky. Mám jej na lehoučkém Mannlicheru v ráži 7x64. Sice jsem ho chtěl vyměnit za staršího Zeisse, protože flinta je z roku 1923 (rodinné stříbro) a myslím si, že tam Zeiss prostě "patří", ale nenašel jsem žádného, který by měl stav odpovídající k nově zrenovované zbrani, tak jsem si Pentaflex ponechal - konkrétně 1,5-6x44 s červeným bodem. Má za sebou určitě sto výstřelů a drží nástřel krásně. Světelnost je poměrně slušná - vzhledem k ceně. Srovnatelná se starší Meoptou 7x50, kterou mám na Springfieldu. V naší honitbě je málo míst, kde se dá střílet na více než 100 metrů, takže větší přiblížení neupotřebím. Za mne spokojenost....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
výmarák
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12.4.2012, 10:55

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od výmarák »

Dobrý den, nemáte někdo náhodou zkušenosti s modelem 1-4x24?? Mám zájem ho dát na kulovnici CZ 550 batue v ráži 7x64. Jaké má zorné pole?? Mockrát díky
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Dobrý den,
tento typ neznám, ale dovolím si tvrdit, že vzhledem k průměru okuláru bude zorné pole mizerné, světelnost ještě horší. Puškohled bude vhodný spíše na vzduchovku...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od beskydak »

Time, ten okulár je to co máš u oka a je to vesměs shodné. Pokud myslíš ten 24 objektiv, já měl za to, že čím je menší tím je vesměs zorné pole větší. Jinak by všichni chodili na společné lovy s "noční" 56tkovou optikou. Lesu, lovu
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od michalos »

Čím menší objektiv tím větší zorný pole...1-4x24 je vyloženě určený na naháňky, šoulačky apod...všude kde potřebuješ mít velký zorný pole z důvodu větší bezpečnosti...nějaká světelnost atd tu řešit není třeba....jinak já u naháňkové delty optical titanium na sněhu večer vidím pěkně když je dobrá viditelnost...ale puškohled na čekanou to NENÍ, aby to nevypadalo, jakože se s tím dá střílet v noci...pouze na společné lovy a denní šoulačku....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Zdenek41 »

Čistej nahánkovej.S bodem se s tím dá na sněhu lovit celkem dobře.Jen mě rušilo to množství prasátek,které jsem ještě viděl.Před ránou :lol:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od michalos »

Jo myslíš ten okamžik než se s tím lidský mozek porovná že jedním okem na ně koukáš zvětšením třeba 2x nebo 3x a druhým je máš daleko a jsou menší... :)
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

Pardon, myslel jsem samozřejmě průměr objektivu :oops: Není úplně pravda, že čím menší objektiv tím větší zorné pole. Jestli si to dobře pamatuji z těch několika hodin o optice, jimž jsem byl na školách vystaven, tak záleží hlavně na poměru zvětšení a průměru objektivu. Tzn, že na zvětšení 1x bude mít tento puškohled famózní zorné pole, ale postrádám v tom případě jeho využití a šel bych do kolimátoru. No a na zvětšení 4x už bude mít menší zorné pole, než puškohled 7x50. Dále je také zorné pole dáno vzdáleností hranolu převracejícího obraz od objektivu, ale to taky souvisí se zvětšením, protože to na variáblu bývá tak, že čím větší přiblížení, tím dále od oka se posouvá ten hranol. Snad se nepletu, ale jsem si na 95% jistý :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od michalos »

O tom zvětšení ti to musím vyvrátit..... budu zcela konkrétní..delta optical titanium 1-4x24 na zvětšení 4x má ve 100 metrech zorný pole 8,06m. Meopta 6x42, 7x50,7x56 mají zorný pole: 7m; 5,7m; 5,7m jedině 4x32 má zorný pole 10,5m. Meostar 1-4x22 má ve 100 metrech 8,6m na zvětšení 4x a má o 2 mm menší objektiv než delta. To jsou konkrétní hodnoty výrobců. Takže podle čísel to vychází že čím menší objektiv tím větší zorný pole.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

:wink: a ještě záleží na průměru vstupní pupily okuláru, tzn. na jeho světelnosti. Nemusí (nemělo by platit), že čím menší objektiv, tím větší zorné pole. Ale napadá mne, že možná výrobci na těchto "naháňkových" puškohledech posunují vnitřní optickou soustavu více dopředu, čímž zmenšují ohnisko a zvyšují zorný úhel, protože se nemusí honit za zvětšením a světelností :idea: Takže asi máte pravdu, že z hlediska logické fyziky je to sice blbost, ale asi to tak funguje :oops:
Přílohy
744px-Beeldhoek_svg.png
744px-Beeldhoek_svg.png (42.63 KiB) Zobrazeno 11943 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
lovec76
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23.7.2009, 8:15

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od lovec76 »

Chci se zeptat mám doma puškohled PENTAFLEX CAZORLA 2,5 x 10 -50 PI. Tento puškohled byl používán na zbrani ráže 222 rem. v kombinaci s brokovou hlavní 20x70 mm, kdy z kulové hlavně bylo vystřeleno zhruba asi 100 nábojů a broková hlaveň vystřelila asi 30 krát s výše uvedeným puškohledem. V letošním roce mě přestal puškohled držet nástřel. Není možné s tímto puškohledem nastřelit zbraň. Při klikání s nástřelovým mechanismem puškohled nereague dle požadavků. Rozdíly zásahů v terči jsou i 20 cm.
Puškohled byl zakoupen od firmy Finn Hunter již jsem jim psal začátkem roku meil - bez reakce a také zkouším volat na uvedené tel. číslo v kontaktech firmy. tel. číslo není dostupné. Máte někdo konkrétní zkušenosti s reklamací tohoto puškohledu nebo aktuální kontakt na firmu?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Choochoo007 »

Idelani kontakt je osobni v bydlisti u Prahy :wink:
Na strankach nevypada ze by se firma prestehovala, takze by mely byt platne co tam uvadi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Tim »

A jejich přístup k zákazníkům je na dnešní poměry velice vstřícný. Já sám mám Pentaflex právě od nich. Když jsem se vyptával, jestli jsou ty puškohledy kvalitní, ochotně mi odpověděli, že na to jak jsou levné tak ano, že zatím měli jen dvě reklamace. Jinde by se mi snažili vnutit dražší optiku (vlastní zkušenost). Určitě tam dobře pochodíš :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Choochoo007 »

Chlapik je mozna trochu pomalejsi, asi toho ma hodne. Jednou jsem u nej objednal 5 krabicek Hornady a nez odepsal ubehlo take par dni, snad skoro tyden. Osobne mi rikal o tech reklamacich jako kolegovi nademnou, psal jsem to tu uz 30.1.2012, cca 4kusy na 2000 prodane. Menil to kus za kus.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od tonny »

Chlapík není trochu pomalejší ale spíše nestíhá. Má toho hodně a také vášnivý lovec a potápěč, tak je pořád v trapu. Jinak už nějakou dobu v nabídce Pentaflex nemá, kdoví proč...

S těmi utrženými kříži, řekl bych, že to dělají spíše kulobroky. Na lišky nejlépe minimagnum, brokové náboje mají rychlý prach, broky větší váhu, třeba to levnějším puškohledům nesvědčí. Zajímalo by mne, jestli někomu na Pentaflexu utrhl kříž běžná ráže kulovnice. Mě se to stalo teda u Nikko Stirling silver crown 4x40 na 223rem, co jsem koupil s jednuškou.
Odpovědět