Puškohled pentaflex

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od beskydak »

O zahřívání kulobroku vím opravdu dost. Proto byly ty sedmiminutové pauzy. Při -6 to stačí. Omluva snad za poslední O.T.
Rosťa
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 30.1.2012, 1:08
Bydliště: Vysočina

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Rosťa »

Jiskra píše:Nejdřív musíš tu lišku v puškohledu vidět a pak až je to o tom ostatním.Tvrdit,že lišku střelíš v noci na víc jak 100m v pohodě je přece blbost.Záleží na podmínkách.Na sněhu a za úplňku klidně, ale někdy není vidět ani na hromadu na 35m.Mám ZD 3-12x50 a ta si myslím má celkem dobré skla a několik lišek co jsem viděl v dalekohledu (meostar 8x56) jsem v puškohledu neviděl,nebo tak blbě,že nešlo střílet.Třeba na louce bez sněhu.Taky je potřeba zohlednit jak ta kamarádova Meopta je stará,jaký model a jak o ni pečoval a pečuje.Já pravidelně optiky čistím čistící sadou Zeiss.Ve špatných svět.podmínkách má i to čištení velký vliv.Navíc zatím asi jen hodnotíš jestli drží,ale ne jak funguje klikání,pokud bys třeba nastřeloval na jiný druh nábojů atd.Dobrý puškohled musí mít nejen dobrá skla,ale i mechaniku.Jedno bez druhého je k ničemu.Jiskra
No to máš Jiskro naprostou pravdu . Na momentální viditelnosti opravdu moc záleží o tom nejní pochyb !!Taky bych raději střílel na lišku na bližší vdálenost než je sto metrů (zasáhl jsem lišku na poctivých 90 metrů ,zatim nejdál v noci,rána seděla přesně tam kam jsem mířil).Jen jsem odpovídal na dotaz jestli je možné s tímto puškohledem zasáhnout lišku na sto a více metrů ... Možné to je a samozřejmě musí být především vidět.Další otázka je jak je zbraň nastřelena,druh munice (sám používám rychlé168gr střely TAP od Hornady nastřeleno na 160m a super.
U nás momentálně panují ideální podmínky .. jasno všude sníh měsíc den za půlí .. jak se říká dneska by to šlo :D .

Jo a ta bráchova meopta je už fakt starej kepl,tak abych neurážel značku o které si sám myslím,že patří mezi to lepší na našem trhu.

Zdravím Rosťa
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Další test

Příspěvek od beskydak »

Další drobný test odolnosti Pentaflexu jsem spáchal ve čtvrtek. Před novým nastřelením jsem proklikal mechaniku 2x do krajních poloh a pak jej nastřelil. Poté jsem střílel 30 brokových (16 hromadných a 14 jednotných) včetně 8ks 1050 barovek. Po 8 ranách jsem pro jistotu dával vždy kontrolní kulovou. Vše bez problémů, nástřel to drží. Takže, při tom prvním nezdaru si mechanika asi pouze „sedla“. Lesu, lovu
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od krcoun308 »

krcoun308 píše:My ho máme doma asi 2 měsíce, (tatík) na 9,3 - 62, nastřeloval jsem ho, sklo - osnova naprosto čisté, puškohled reagoval při nastřelování na každé kliknutí a zatím drží, za ty peníze a s tou zárukou - to jsem nečekal. Pro běžného myslivce - dobrý. (uvidíme za 5 let)

Tak po roce tvrdého nasazení v boji, cca 60 ran na 9,3 - vše v pohodě, puškohled maká jako kdyby nebyl za 6, ale za 30tis.

(hlavně to nezakřiknout)
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od fary »

Přátelé, nevíte kde v jč mají Pentaflex na prodejně k prohlídnutí? Vážně o něm uvažuji ale rád bych si ho předem osáhl.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od vesrad »

navážu na krcouna.
můj pentaflex 1,5-6x44 má za sebou 95ran 7x65 a 10ran 12/70. Bez známky posunu zásahu.
Pozitivně hodnotím, že se nemění nástřel při změně zvětšení.Celkem pravidelně to prohazuju z 6 na 1,5 a zpět a zásahy sedí.
V noci toho pravda vidím víc ve starém dalekohledu Zeissu 10x50, ale to se dá očekávat.
Za tu cenu slušný výkon.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od fori »

Doba od posledního příspěvku pokročila a tak by mě zajímalo, zda máte někdo nové zkučenosti s pentaflexem a jak vám maká.
bokofka12
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 11.5.2010, 22:12

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od bokofka12 »

Zdar,tak puškohled 3-10x50 č+z bod mám už druhej rok na 7x64 a bez problémů,akorát se mi zdá že je menší zorné pole.
Mám v plánu si na jinou kulovnici 8x57JS pořídit 3-12x56.
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Marwin857 »

Puškohled Pentaflex 1,5-6x44 mám doma rok na na kulovnici Marlin 336 C 30-30 win.. Zatím plná spokojenost, akorát bod mohl být menší. Zajímala by mě ta doživotní záruka, protože ve Finn-Hunteru, kde jsem jej zakoupil je již delší dobu nemají. Na dotaz mi bylo sděleno, že čekají na novinky, které budou po výstavě IWA. Výstava je minulostí a zatím puškohledy nemají. Tak nevím. U jednoho z prodejců v našem regionu jsem slyšel, že nějaký výrobce přestal vyrábět nějakou součástku do puškohledu a zatím jim to nechce nikdo dělat, tak proto prý nejsou a už ani nebudou. Je to, ale zase jenom "Jedna bába povídala".
rws

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od rws »

Kolegové, máte již někdo praktické zkušenosti s novým Pentaflexem Jager 3-12x56 PI ED s červeným a zeleným světelným bodem? Děkuji.

Mají ho zde:

http://www.m-link.cz/kategoria/sportovn ... x56-pi-ed/
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od tonny »

Kolega Lexa měl jejich předposlední novinku, také od finn-hunter, asi po roce na kulobroku 223rem/12/76mag, lovil jen lišky jednu sezónu a utrhl se mu kříž. Brokových jen pár ran, co mu šlo něco na blízko. Utrhl se mu kříž, pootáčel dokolečka. Reklamace nějakej ten měsíc, vrátil mu pak peníze (solidní jednání). Byl s ním max spokojenej, už by si jej ale nekoupil. Nyní si raději ještě šetří na něco kvalitnějšího i když jednou tak drahý.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od Choochoo007 »

Ty ED skla za 10tis jsou zajimava :wink:


Tonny, tak ona ta 12/76 bude slusna prda. Nevim jak odolne byly minule generace Pentaflexu, ale u odkazu vyse pisi o safari rarzich.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od tonny »

Byl to Pentaflex Visiotek 3-12 x 56 IR akorát měl ještě celoživotní záruku. Nevím přesně kolik dal magnumových ran, typuji kolem dvaceti, možná něco přes.

Ty ED skla mne také zaujali. Každopádně se poučili za krátkou dobu výroby s délkou záruky. Jak je to s reklamacemi by měli spíš říci prodejci. Každopádně Finn Hunter je v nabídce stále nemá. Čas ukáže.
edous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 21.10.2010, 14:30

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od edous »

Přemýšlím o pořízení Pentaflexu na kulovnici 8x57JS.
jarda19841
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 27.10.2013, 5:00

Re: Puškohled pentaflex

Příspěvek od jarda19841 »

já bych do pentaflexu nešel, ty puškohledy mi nesedí, raději ostatně u českého Fomei, který dělá podobné modely za podobné peníze. Mně se tento líbí:
http://www.idalekohledy.cz/puskohledy/f ... -smc-ir-sf
Odpovědět