Puškohled na malorážku

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Na 451ku jsem dal Fomei 4x32 (koupený nový přes internet za tisícovku) s osnovou T. Pro kondiční střílení na běžné vzdálenosti a na denní lov škodné, naprosto bez problémový. Mechanika v pohodě, nastřelení bezproblémové.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Glen »

O využití jsem již psal, měla by sloužit převážně k trénování střelby ve dne na těch 50m,občas do 100m, jak to svého času popisoval figi,zřídka bych ji vzal do honitby na holuba nebo vránu.
Této flintičce ZKM 451 spíše sluší útlejší puškohled typu např.3-9x 40 nebo až do 3-12 x 42, větší objektiv na malorážku a pro mé využití je asi zbytečný.Koukám na ty základní řady Nikko,Raven ,Optisan ale spíše trochu výše na Nikon Prostaf, Vortex, Singhrton, Delta a podobné. Nečekám že to bude Meopta, ale aby to šlo dobře ve dne využít, bylo slušně vidět,sloužilo to, aby se to líbilo a byl servis nebo šlo to v horším případě vyměnit- důležitá vstřícnost dodavatele. Také délka záruky hraje roli. A další otázka, mají dnes všechny puškohledy těch levnějších tříd dioprickou korekci? U některé levnělší třídy jsem někde četl,(http://www.zbrane-vzduchovky.cz/puskohl ... 42-sf-fbr/) že uvádí skleněné čočky a leptanou osnovu?? Tak chlapi pište,díky.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od BwanaHunter »

Glen> ja ti rozumim, ale "trening strelby" muze znamenat to, ze chces na 100 m trefovat treba ty gongy, nebo treba desitku vzduchovkoveho terce. A to je rozdil (kdyz pominu, ze 100m je na malorazku uz trochu za limitem). Jinak ProStaff dioptrickou korekci samozrejme ma, osnova duplex neni spatna a zmena zvetseni funguje dobre. Mozna by se ti hodila i osnova pdc, se znackami pro prenaseni na 50, 75 a 100m.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Jiskra »

Nečekáš , že to bude Meopta.

Řeknu ti svůj názor. Mám samonabíjecí malorážku,která je fakt s vybraným střelivem dost přesná(5 ran cca 10mm na 50m). Střílím s ní pro radost celkem dost. U puškohledu na malorážku můžou být horší skla,nebudeš s ní asi moc střílet za soumraku,ale co musí určitě fungovat,je mechanika klikání a případně paralaxa. Jestli chceš střílet na vzdálenosti 50-100m (nebo třeba 20-100m),tak bez klikání toho přesně moc netrefíš , při balistice náboje 22LR. Já bych spíš hleděl na tento aspekt,než kvalitu skel z Meopty. Navíc ti bude takový puškohled dělat radost,narozdíl od šméčka,který ani nedrží nástřel.
Dobře vyber.
Ale je to jen můj názor .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Choochoo007 »

Kamos tuhle kupoval na vzduchovku Optisan MTC Viper 10x44
http://www.mtcoptics.co.uk/mtcScope_Vip.htm
http://www.mtcoptics.co.uk/mtcInfo_VTech.htm
Paralaxa od 10m

http://dalekohledy.heureka.cz/optisan-v ... 12x44-scb/

Docela to chvali na silne pruzinovky, coz dle meho ma velky raz, takze by to melo vydrzet i na malorazce. Nekde jsem cetl ze to nekdo mel i na kulovnicich s vykonem 4000J.
Napr.: http://www.sniperforums.com/forum/galle ... iffle.html

Koukam, ze uz ale dalas doporucoval :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Glen »

To BwanaHunter
Spíše bych na střelbu k té desítce . Jinak ty Nikony se mi zamlouvají,mají dobré opracování,uvažuji o nich.
To Jiskra
Souhlas,puškohled má dělat radost a ne starost, za to se ptám na zkušenosti zkušenějších.
To od Choochoo007
Určitě bude dobrý,hodně se prý prodávají i tyto - Optisan MTC Cobra 3 - 9 x 42 AO,viz http://www.alexxxus.cz/MTC-Cobra-3-9-42-AO, a slouží prý dobře.
Takže dle rad by byl vhodnější s paralaxou a osnovou BDC nebo Mildot,tím se zužuje výběr. Něco je ve Vortexu,Singhtronu a uvažuji stále i o Nikonu.
A ta motáž stačí duralová nebo jaká, doporučte nějakou solidní.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Jiskra »

Na malorážku bohatě stačí duralová,ale dobře udělaná. Duralové se dávají i na velkorážové pušky a je to v pohodě. Ale to jsou dražší montáže,než budeš vybírat na malorážku. Neporadím ti bohužel konkrétně,protože s tím nemám zkušenost.Jen obecně.Montáž musí spolehlivě držet a nesmí pomačkat,nebo deformovat nesouosostí tubus puškohledu. Třeba kroužky Kozap jsem si dal z nouze a vlastní neuváženosti na puškohled (dost drahý)jen jednou a brečím ještě dnes a kamaráda puškaře bych za jeho "doporučení "nakopal do p.....Určitě tady někdo poradí. Já si všechny montáže kromě jednoho Optilocku vyráběl sám.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od BwanaHunter »

Smarja, duralova montaz... To uz se nadelalo tolik neplechy, ze by me to nesmelo na zadnou flintu. Shodou okolnosti jsem ji mel chvili zrovna na malorazce a spatny, vymackavala se. Nechal jsem si u puskare udelat ocelovou a je pokoj.
Glen> no pokud chces se 451 na 100m trefovat desitku vzduchovkoveho terce, tak ti drzim palce, ale na to podle me nema ani 22LR sama o sobe, a 451 taky ne. Mozna jen neumim strilet, ale aspon pro me je to moc lehka a subtilni zbran, aby mela dostatecnou stabilitu na takove kousky.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Glen »

BwanaHunter ,
samozřejmě gró střelby bude těch 50m.
Tak abych teď začal hledat prodejce ocelové montáže,snad Google pomůže.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Glen »

Jiskra "Já si všechny montáže kromě jednoho Optilocku vyráběl sám"
Tak to bych nesvedl,raději někde koupím,zkusím sehnat ocelovou,když se nepodaří tak nějakou solidní duralovou,malorážka nemá zpětný ráz,tak snad by to mohlo nějakou dobu taky vydržet,nemám to na závody ale pro sebe na tréning.
Ten Optilock mám taky na Saku Finnbear,poslali mi ho ze Slovenska.U nás nebyl k sehnání, výhodou tam je ten plastový kroužek,nepoškrábe puškohled a drží.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Jiskra »

Bwana psal jsem kvalitní,ne sračku za 600Kč . Kdybys třeba použil Spuhr,Recknagel atd. , tak se nic nevymačká a na malorážce už teda vůbec ne.Je mi jasný , že nedá 6-10t za montáž na malorážku,proto jsem psal,že jsou drahé,ale určitě jsou i duralové montáže na co nejsou tak drahý a budou dobrý.Klidně ať si koupí ocelový,nic nemám proti,ale dotaz zněl jestli udrží duralová montáž puškohled na malorážce. Tvrdím , že kvalitně zpracovaná určitě. Za tím si stojím.Nebo Kozap a krásný otisky a otlaky na tubusu. :D Asi tak.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Pavel.x »

já mám na ZKM 451 tuhle http://www.binox.cz/cz452/montaz-arms-brno-c-23/
neříkám že je to nej, ale musím zaklepat, že těch pár let co jí mám bez jakéhokoliv problému
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Choochoo007 »

Jiskra píše:Nebo Kozap a krásný otisky a otlaky na tubusu.
Nebo kozap a krouzky zalapovat, dat 6-10tis za montaz je zbytecny luxus. Zase vem v uvahu kolikrat a proc by mel ty krouzky sundavat? Mam Kozap i na Meostaru a je mi fuk jestli neco omackali, protoze je nebudu sundavat. Kdyz chci prendat puskohled, tak menim jednodilnou zakladnu weaver vs jednodilnou Kozap na CZ550. Chce to porizovat montaz take umerne cene puskohledu, Na puskohled za 40 jsem uz take poridil krouzky Optilock+delana lista, ale nebal bych se asi ani lapovanych Kozapu :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od petjan »

Na malorážce mám dvojdílnou montáž od Kozapu a Artemis 2000 2-8x42. Původně jsem tu malorážku koupil s Fomeiem 4x32 s duralovou montáží a tam vzhledem k váze to drželo a byla to sice taková forová montáž, ale dobrý. Na tu Meoptu jsem však dal radši tu ocelovou. Jen ty kroužky nešly lapovat, Kozap tam dělá takové drážky, které bych musel vybrousit a tím bych změnil průměr a dle mého by to pak už nesedělo dobře. Proto jsem ty kroužky podlepil izolepou a vím že to otlaky nedělá. Mám to tak i na kulovnici u R2 2-12x50 s montáží Kozap a také mám ověřeno, že to neotlačí tubus a stále nástřel drží.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Puškohled na malorážku

Příspěvek od Jiskra »

Můžeš "lapovat",můžeš stružit.Mimo jiné lapování je něco trošku jiného,než uvádíš. Lapovací pastou,bys to lapoval měsíc. Spíš jsi to dělal brusnou pastou.Jenže když ti dojdou kroužky s výškovým rozdílem 0,2 nebo i 0,3 mm( a to není nic výjimečného) tak buď upravíš spodek dosedací plochy kroužků, nebo to necháš a dojebeš si puškohled. Dále ty vrchy kroužků se při dotahování svírají a zamačkávají se hranama do tubusu a s tím nenaděláš skoro nic. Pokud ti to nevadí,prosím,tvoje peníze,tvůj puškohled. Pak jsou všude inzeráty "prodám puškohled,mírné otlaky na tubusu" :D . Dáš dvacku za puškohled a hned při první montáži si ho minimálně dodřeš,protože jsi ušetřil příplatek 2t.za kvalitní montáž. Sorry , ale tohle já nesnesu. Jinak z mé strany už jsem k tomu řekl vše.
Odpovědět