puškohledy ATN

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2032
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

puškohledy ATN

Příspěvek od lovec »

Aka je na tom optika?
Obrázek
vhool

re:lovec

Příspěvek od vhool »

ATN 6-18x65 a musim dodat,že ji mam již 5 let a neměnil bych i když na gunshopu to někdo pěkně zkritizoval ale očividně nevěděl o čem píše :)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2032
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: re:lovec

Příspěvek od lovec »

vhool píše:ATN 6-18x65 a musim dodat,že ji mam již 5 let a neměnil bych i když na gunshopu to někdo pěkně zkritizoval ale očividně nevěděl o čem píše :)
Myslim,ze som to kritizoval ja.Presne si uz nepamatam,ale o com pisem som vedel dobre.Mal som viacero ATN v ruke(aj teraz v poslednej dobe),a nejak specialne ma nenadchli.Ak ti tvoj sluzi dobre,tak ho uzivaj v spokojnosti.Aky by bol cenovy rozdiel aspon k Leupoldu?
vhool

re:lovec

Příspěvek od vhool »

nevím jaký rozdíl přesně ale určitě dobrých 10.000 CZK ale nechci ml?it.ono je rozdíl "mít v ruce" a chodit s tím střílet jak do lesa tak pro zábavu.Navíc opravdu kvalitní značky nedělají takovéto křížence mezi loveckým a taktickým puškohledem.samozřejmě,že to co uvádí prodejci nebo výrobce je trochu nadsazené a že jsou kvalitnější optiky ale na to,že cena tohoto je 18000CZK tak jsem prostě nic lepšího Nenašel :? .má?-li tip tak dej vědět.mám možnost vyzkoušet skoro vše co je na našem trhu a to jak při lovu tak na střelnici 8)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2032
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Jasne-pokial to za tu cenu spominanych 18k CZK dava uspokojujuce vysledky,tak fajn.Skutocne sa uz presne nepamatam,ale v dobe ked som pisal na gunshop,som niekde inde viedol spor na temu ATN vs. drahsie znacky,kde sa to niekto (podla reci asi predajca) snazil stavat na neporovnatelnu uroven.Mal som to aj v ruke,aj na skusobnej puske,aj som cez to strielal.
Tip? Ked nie si obmedzeny cenou,nechaj sa potom presvedcit dobre znejucimi nemeckymi menami...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ahoj Vhoole. Mohl bys mi srovnat ten ATN a Meoptu? Jestli s tím máš zkušenosti?
Chtěl bych si na jaře koupit nový puškohled. Variabl s červeným bodem. Uvažoval jsem o meoptě 3100 3-12x56.
vhool

to:Fery

Příspěvek od vhool »

kvalita obrazu je zhruba stejná,ATN lepší za šera nebo v noci při měsíci-lze střílet i za celkem velké tmy,ATN daleko jemější osnova s 11 polohami nasvícení.osnova rytá ve skle takže při zoomu se zvět?uje i ona a tudí? nedochází ke zkreslení.ATN není vhodný na šoulačky nebo naháňky.konstrukce optiky neumožnuje pohled ani trochu z uhlu při míření,je potřeba koukat do okuláru uplně rovně jinak tam neni nic videt - eliminuje to chybu pri mireni hmotnost ATN je taky dost vysoká.na normální flintu typu hunter bych si vybral tu meoptu.na ATN si musi? zvyknout.je to něco jinýho a srovnávat ho s čistě loveckým puškohledem dost dobře nejde.kdyžtak mi pošli tel.čislo na mejl a ja ti zavolam protože to je na delší diskuzi.lovu :wink:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Co montáž?

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Je vidět, že to máš na Remingtonu. Jakou máš montáž - originální, nebo nějakou "samovýrobu"? Ta montáž musí být hodně vysoká vzhledem k 65mm objektivu. kroužky máš jenom dota?ený, nebo jsi je i lepil? Já lepení neberu.
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

montáž je objednávkový leupold a je jenom dotažená ale je to pevný opravdu hodne,ani občasné klepnutí o ?ebřík nebo na střelnici o "něco" to nerozhodí.na té jsem opravdu nešetřil
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Optiky ATN mě zaujali již dříve. bohužel jsem k tomu nesehnal žádné info u nás. Jestli se nepletou jsou americké. Chtěl jsem se zeptat, kde se to u nás dá sehnat a za kolik jsou trošku menší (prostě lovecké)? Vím, že je celá osnova podsvětlené. Dá se to podsvícení vypnout a jde při tomto podsvícení vidět černý kříž? (jako u klasických) nebo prostě je zde jen červený nebo nic. Kdyby byli i nějaké stránky na toho prodejce- Dík
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Stránky na výrobce jsou http://www.atncorp.com/ . Je tam celá nabídka. Kdo to prodává u nás nevím.
vhool

...

Příspěvek od vhool »

v cz to prodává HUBERTLOV Bohemia pres net
vhool

Příspěvek od vhool »

Mosin píše:Optiky ATN mě zaujali již dříve. bohužel jsem k tomu nesehnal žádné info u nás. Jestli se nepletou jsou americké. Chtěl jsem se zeptat, kde se to u nás dá sehnat a za kolik jsou trošku menší (prostě lovecké)? Vím, že je celá osnova podsvětlené. Dá se to podsvícení vypnout a jde při tomto podsvícení vidět černý kříž? (jako u klasických) nebo prostě je zde jen červený nebo nic. Kdyby byli i nějaké stránky na toho prodejce- Dík
svitit to pres den nemusi ale je to lepsi,kdyz najedes na tmavy podklad tak zcervena.jinak i kdyz ho rozsvitis tak na svetlem podkladu je cerny a na tmavem cerveny
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak martínek už začal prodávat optiku ATN
http://shop.vmcustom.cz/cat.php?showid=24&lang=czech
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja ho mam uz 5 let a nedam na nej dopustit ale zase nesmis verit vsemu co napise prodejce :wink:
P.S. osobne bych nemenil a na tu novou flintu pujde opet ATN :twisted:
Odpovědět