puškohledy ATN

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
vhool

Příspěvek od vhool »

je pravda,ze co se tyka svetelnosti a vubec kvality optiky (jak ve dne tak v noci )tak nema chybu ale uz jsem to tu psal xkrat.neni to loveckej puskohled,jeho urceni je VARMINT&TARGET.Dalkomer je cejchovan na velikost postavy (cca 180cm) a na rychlejs pohybujici cile to chce opravdu dobrej trenink.musis do toho koukat absolutne presne takze pocitej s tim ze nez se to naucist tak si nevystrelis.ja s nim bojoval cca 14 dni.je to uplne neco jineho nez vse ostatni nez znas.na ciste loveckou zbran jsou opravdu vhodnejsi puskohledy.je fak ze co tohle snese za zachazeni je az neskutecne.i pri trochu hrubsim zachazeni je to temer neznicitelne.osobne jiny puskohled nehledam.pro moje pouziti je to naprosto idealni vec a mohu to doporucit vsem.ovsem chce to trpelivost nez se snim zkamaradis.ja uz dneska jak prilozim flintu k lici tak vidim ale kdo to nema natrenovano tak bude 20 vterin lovit spravnou polohu aby videl alespon svetlo v okularu.mrkni na moje starsi clanky na tohle tema. :wink:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

ATN

Příspěvek od milan »

Mám stejnou zkušenost jako vhool, je třeba dobře koukat a pak je obraz v ATN naprosto super (já jsem to ře?il lícnicí). Jsou to zkutečně puškohledy, které si nechají líbit i poněkud drsnější zacházení (ukrajinská výroba), jen se u některého kusu může stát, že je špatně sestaven, ale ani toto není neře?itelný problém protože ATN poskytuje neomezenou záruku (servis je v německu). Dálkoměrná stupnice vyhovuje i na lov a kroužky pro tu kterou ráži jsou té? dobrý vynález. Já mám klikání přímo na nomtá?i, do 200 - 220m neklikám. U puškohledů ATN je "blbuvzdornost" vykoupena poněkud větší vlastní hmotností.
ATN 12-36x80 váží i se spec. montáží 1 800g. V dubnu/květnu bude jeden takový odzkoušený puškohled naprodej.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar. protože zvažuji v nejbli??í době koupi puškohledu, tak přemýšlím nad ATN 3-9x55LU Pročetl jsem si opět va?e příspěvky. Opravdu je tu čučení do něj tak složité? Vím, že se na to těžko odpoví, ale nastlím situaci. Dá se s tím střílet na otevřeném prostranství (pole) i na pohyblivý cíl? A dá se s tím rychle zamířit? Myslím až se to naučím. Přece jen se mi velice zamlouvá cena a ta va?e chvála je prostě skvělá. A jak jsem již psal dříve, ty optiky se mi líbí již delší dobu. přemýšlím jen, nemám-li si došetřit a koupi 4-12x60 LU. Co si myslíte, že bude lepší? Přece jen mám CZ 550 tak aby to taky trošku vypadalo :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Nevím myslím že to asi bude jenom o cviku, já taky přemýšlím o 6-18*65 jenom musím prodat svoji meoptu
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
vhool

Příspěvek od vhool »

je to opravdu jen o cviku.jestli budes na srazu tak budes moct ozkouset.jinak kdybys mel zajem tak ho umim za max.18.000 vc.vsech poplatku a dopravy (dle kurzu)do 11 dnu.tak se kdyztak ozvi.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak sem se docela zakoukal do 4-12x60LU a nevim, nevim. Jeste premyslim o meostaru 3-12x56. Docela by me zajimaly udaje o krizich, jestli je nejaka volba. Take by me zajimali udaje tloustek krize na 100m, poradi nekdo???
Uz sem hledal a nic nenasel, asi sem hnup. Jeste se chci zeptat, je to zduraznovane koukani kolmo tak tezke, do meopty si myslim koukam taky kolmo a problem v to nevidim.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

u ATN je kriz opravdu tenky. Vsechna cest. A hlavne je v zadni ohniskove rovine. Cili se zmenou zvetseni se nemeni.

U Meostaru v predni ohniskove rovine. Cili se zvetsuje a zmensuje. Kriz (resp osvetleny bod) u puskohledu Meostar 3-12x56RD zakryva 4cm na 100m!!! Hruza.
vhool

Příspěvek od vhool »

to chch007:jestli budes na srazu tak tam atn uvidis in natura.kdyz si projdes moje prispevky v puskohledech tak uz jsem o atn napsal snad vse co lze :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

andy, nemam to brat jako narazku?!?!?! :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Alda:
:) Ber to tak, ze tvuj meostar mi poskytl ty informace :)


Nicmene pro drtivou vetsinu myslivcu 4cm na 100m nic neznamena. Bez urazky. Dokud mu ten bod nebude zakryvat "cele prase" tak to nikomu nevadi. A ja to chapu. Jen me osobne to prijde strasne moc, jelikoz nevim jak bych strilel na lisku na 250m? To uz bych ji sotva videl a mireni s tak velkym bodem neni nic lehkeho.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Ty 4cm je duvod proc nechci Meostar s bodem, ale bez bodu. mam 6x42 s krizem c.1 - T a do terce pro me super, jen ta liska na 200 se mi zda mala. takze asi tak. bod je 8cm na 200, coz je 2/3 lisky a to se mi zda moc. i to nastreleni musi byt mazec
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
vhool

Příspěvek od vhool »

tak konecne se mi podarilo alespon takto udelat foto pres puskohled :oops: .vkladam to sem pro vecne rejpaly,ze nemohu na tu dalku co strilim nic videt :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Není to náhodou pohled z osmičky?
vhool

Příspěvek od vhool »

8) BINGO :lol: :lol: :lol:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

puškohledy ATN

Příspěvek od Olaf »

V podstatě mě ke koupi puškohledu ATN zlákal whool a dnes, po překonání určitých odli?ností oproti např. Meoptě, musím jen potvrdit jeho slova. Mám tedy ATN 8-24x85 a musím jen potvrdit jeho vysokou světelnost. Douho jsem si nemohl zvyknout na rozsah zvět?ení zejména při používání v noci. V prvním momentě, pokud jste zvyklí používat puškohled jiného výrobce, budete trpět smí?enými pocity které ale po určitém čase nahradí spokojenost. Měl jsem ze začátku strach např. z toho, že nebudu schopen při Použití tohoto puškohledu schopen rychle zamířit ale všechno při určitém nácviku je možné/u puškohledů ATN vidíte pouze v případě naprosto přesného srovnání oka s okulárem/.
Odpovědět