Schmidt&Bender Polar T96

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Schmidt&Bender Polar T96

Příspěvek od lovec »

Pozeram, ze tu este asi nebol spomenuty S&B Polar T96. Tohtorocna novinka, ktora by mala konkurovat modelom HT od Zeissu. Podla S&B najsvetelnejsi puskohlad so stvornasobnym zoomom. Ja som mal pred par rokmi Zenith 2,5-10x56, ktory bol solidny, ale az taky zazrak to zase nebol. T96 vyzera podstatne nadejnejsie, aspon na prvy pohlad. Zial pri umelom svetle je to len dojem, uvidi sa v reale. Portfolio modelov je slusne, kvitujem moznost vyberu medzi osnovou v prvej a druhej fokalnej rovine.
Frankonia ich ma uz komplet na stranke, ale je otazne ako sa popasuje samotny S&B so svojim vecnym problemom, ktorym je dlha doba uvedenia do predaja.

S&B Polar T96 vo Frankonii

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
BigBore
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 07.12.2017, 9:26

Re: Schmidt&Bender Polar T96

Příspěvek od BigBore »

Ahojte,

Trochu oživím tému. Má niekto reálne skúsenosti s Polarom konkrétne s modelom 4-16x56? Mal som ho už v ruke ale iba na predajni, páčil sa mi je to síce dosť veľká a ťažká optika ale mne to vyhovuje. Je celokovový čo sa mi tiež páči. Kríž paráda (D7 aj D4). Niekde som čítal, že má dosť hlasité klikanie osvetlenia bodu čo som si tiež všimol. Tiež má mierny "tunelový efekt". Hlavne by ma zaujímalo ako je na tom v teréne hlavne teda za zníženej viditeľnosti na čo je aj primárne určený. 4x zoom je už dnes trošku pozadu ale mne to nevadí na spoločné mám inú optiku. Tubus 34 mm ma tiež neteší ale je to asi trend, hlavne kvôli montáži, šína to porieši.
purdey
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 31.8.2007, 16:24

Re: Schmidt&Bender Polar T96

Příspěvek od purdey »

Zdravím,
mě by taky zajímaly, nějaké postřehy s touto optikou. Nebo i porovnání se Swaro. Nemyslím rozsah zvětšení, ale kvalita obrazu za šera, kontrast, kvalita záměrné osnovy.
Odpovědět