Brno Express

Vše o kulovnicích a malorážkách
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Brno Express

Příspěvek od josse »

Tak už se na webu objevila Kulová kozlice Brno Expres. http://www.czub.cz/cz/produkty/kulovnic ... ifles.html

Kdyby byly svazky v baskuli Comba tak by samostatné vlákno nemělo smysl, ale z baskule Comba se vyšlo a změnil se spoušťák a vzhled. Baskule je černá spoušťák s jedno spouští. Princip termostabilních hlavní a stavitelného soustřelu zůstal zachován. Soustřel se bude muset nastavovat při každé změně střeliva, ale to je vlastnost všech kulových kozlic. Na podnikové prodejně už jsou v 8x57JRS a 9,3x74R, 30R Blaser v letě, prodej má být zahájen po IWA a pultová cena pro všechny ráže 44 490,- myslím že proti Haenelu a Bettinsoli konkurenceschopná. Na dotaz na kulové hlavně do Comba bylo odpovězeno že se s nimi počítá v průběhu roku, Combo se pošle do Zbrojovky Brno kde na něj dodělají kulové hlavně a vrátí se.
Na zbrojováckém FB se objevila i pěkná fotka zátiší:
Přílohy
Brno Express
Brno Express
15972755_908441662626068_510846553031920480_o – kopie.jpg (112.08 KiB) Zobrazeno 17659 x
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Brno Express

Příspěvek od Reno »

Fotečka je to povedená. :) Jinak kvality zbraně samotné odhalí až čas, respektive její praktičtí uživatelé. Co se týče vzhledu, viděl bych to celkem OK, akorát ta uprostřed lučíku trčící osamocená přední spoušť z Comba vypadá fakt děsivě, u jednospoušťové kozlice bych ji očekával více vzadu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Brno Express

Příspěvek od kojot »

Ono to umístění bude spíš kompromisem kvůli lomení pistolovky. Kdyby byla více vzadu, bylo by to s dosahem asi podobné, jako broková spoušť u kulobroků. To by bylo dosti nekomfortní. :D
Kdo netermí s námi, termí proti nám
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Brno Express

Příspěvek od fanda2 »

Ta spoušť vypadá fakt divně šlo to asi řešit posunutím lučíku více dopředu jinak nevypadá zle, ale přiznám se, že bych ji nekoupil raději haenel.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Brno Express

Příspěvek od gonias »

Za Haenelku dáš 70, na naháňce ti dá 2 úplně stejné rány a spoušt má skoro uprostřed řekl bych stejně. Na to baskule z lehkých slitin, to by mě u kulové kozlice vadilo.
Ale líbivá je taky, to je pravda.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Brno Express

Příspěvek od majodus »

Trosku mi vadi, ze to opat nazvali brno expres .nedavno som nastreloval -teda robil sustrel na brno kombo -zial uz je to len podla mna talianska bizuteria Mal som v devadesiatych rokoch brno super v kal 9.3 tiez tomu hovorili expres a to bola trosku ina kategoria .skoda ze som v hladani inych obzorov ju predal.je to ako moj dedo co furt spominal ze bol somar lebo predal tatraplan
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Brno Express

Příspěvek od fanda2 »

No to je sice pravda ale haenelka má mnohem lépe vyřešeno zamykání dal bych ruku do ohně zato že brna budou vůle daleko dřív než u haenelky lehké slitiny nejsou nic nového např. heym je osazuje do trojáků již pár desítek let a střílí do dnes. To Brno mě připomíná spíše tu taliánskou produkci a to není můj šálek.
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Brno Express

Příspěvek od juraczech »

Mě se ta flinta líbí. V pátek jsem si jí prohlížel v pražské firemní prodejně ČZ a byl jsem příjemně překvapen. Poměrně krátká, šikovná, dobře padnoucí do ruky.... Cena cca. 45 tis.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Brno Express

Příspěvek od BwanaHunter »

Take jsem ji mel v ruce a vubec me nevadila, naopak, pro me prijemne prekvapeni. Mam Supru v 9,3, coz je asi urcite poctivejsi puskarina a (pokud uzivatel neni magor) tezko znicitelna flinta, ale taky o kus vetsi a tezsi kus zeleza. Ergonomie noveho Expressu se podle me povedla, uvidime jake budou prakticke poznatky. Haenelky me vubec neoslovuji, podle meho zpracovani, povrchy, drevo atd. horsi.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zip
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30.1.2010, 18:02

Re: Brno Express

Příspěvek od zip »

Zdravím, uvažuji o této kulové kozlici. Můžu poprosit o nějaké další vlastní zkušenosti? Používáte někdo k lovu tuto kulovou kozlici?
hynekL
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01.3.2016, 21:24

Re: Brno Express

Příspěvek od hynekL »

všiml jsem si, že expresska padla na ceně za nějakých 35tis. zajímal by mě důvod, zda se tak dobře neprodávala, nebo co za tím vězí!? ale osobně jsem slyšel různé názory na tuhle flintu, známý ji má v 8čce je spokojený a neměnil by, ale na druhou stranu mi říkal jeden prodejce v brně, že už řešil i reklamaci s naprasklou baskulí, ale to bylo v ráži 9,3x74r...
co na to říkáte vy? protože 35 už není takový ranec za kulovou kozlici... :D
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Brno Express

Příspěvek od george.barley »

Jako majitele Super Brna v 9,3x74 me vůbec nenadchl , je to tak trochu italska bida.Za ty prachy bych sel znovu do Supra.Zrovna ho mají v hunting bazaru za 40K v 9,3x74 :-)
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Brno Express

Příspěvek od josse »

Nevim o tom že by někdo reklamoval prasklou baskuli. Zkusim se zeptat ještě přímo servisaku na reklamacich... spíš bych to videl jako pohádku... ala tu když se mě snažil jeden prodejce přesvědčit že má combo hlinikovou baskuli jinak by nebylo tak lehke... musel jsem najít magnet jinak by to tvrdil do dnes...
44pavel44
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20.8.2018, 10:29

Re: Brno Express

Příspěvek od 44pavel44 »

Byl jsem se na Brno Express podivat v podnikove prodejne v Opletalce a prodavac mi rekl, ze pry nedoporucuji dat na zbran weaver listu a menit na ni ruznou optiku (denni puskohled, nocni videni, kolimator), ze pry by se zbran vzdycky znovu musela nastrelovat, pripadne prenastavovat soustrel hlavni.

Myslite si, ze je to pravda? Na jednu stranu verim proskolenemu personalu, na druhou stranu mi to pripada v dnesni dobe zvlastni, ze by u kozlic bylo prakticky nemozne vymenit na weaver liste optiku bez nastrelovani...
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Brno Express

Příspěvek od vasil »

Ahoj,
na youtube vyšlo video se střeleckým testem expressu.
https://www.youtube.com/watch?v=sJTSC3FbAI0
Odpovědět