Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od Petr1970 »

Zdravím kolegové, sice jsem tu už něco našel v jiných vláknech, ale chci se zeptat

1) sháním nějaký bytelný futrál (nemusí být hned neprůstřelný kufr) na velkou kulovnici - těžká, velká a SIROKA optika (případně termo, k tomu harris nožičky a popruh..) na převážení a lehké přenášení (jen ochrana v autě, z auta domů atd..)

nějaké tipy? našel jsem Pelican kufry atd, ale tam to startuje na 9k cca..
něco dalšího?

2) na stejnou sháním nosný řemen který se nechá použít "flinta jako batoh".. našel jsem nějaké rozpínací, ale nevím zkušenosti .. váha zraně je nějakých 6-8 kg možná víc:-)

něco vyzkoušeného a dostupného v krámech v čr? na osáhnutí? praha-brno mohu

Děkuji
Naposledy upravil(a) Karel61 dne sob 25.11.2017, 21:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Typo nadpisu
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: obal - velka kulovnice, popruh

Příspěvek od Choochoo007 »

Mne prijde dobry tento. Je bytelný, ale zase proto tezsi.
http://www.negrinisrl.com/en/product/1640-c-isy-2/
Jediny co mne trochu vadi, ze by mohl byt o par cm delsi, tedy pro pusky co maji hlaven 66cm apod.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od rimar77 »

Ja kupoval pouzdro od bwanyhuntera co tady inzeroval na dve zbrane a jsem spokojen. Samonabijeci s termakem se mi tam vejde dobre. A cena byla taky dobra ale kufr to samozrejmne neni.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od vasil »

abych nezakládal nové téma. Jaký použít řemen na naháňky či dosled? Takový aby zbytečně neklouzal jako filc a zároveň nedržel jako přilepený tedy neopren. Jsou dvě varianty, buď si každých 10m popošoupnu řemen na rameni a v druhé variantě si při pokusu o rychlé shození flinty z ramene sundám i bundu. Existuje kompromis?
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od lanus »

vasil - Základom pohodlného nosenia sú správne umiestnené závesy remeňa (viac v predu) t.j. tak aby sa flinta vplyvom ťažkého predku a ľahké zadku svojvoľne nepreklápala !!! Rozhodne nie tak ako je to teraz u väčšiny produkcie :roll: kde sa kombinuje znižovanie nákladov s možnosťou montáže bipodu ! Remeň je najvhodnejší sťahovací bez podšívky (kožená kópia samopalového) alebo podšitý jemnejšou gurtňovinou . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj, koupíš leccos, ale podle mě je nejlepší stahovací řemen od Zubíčka.
Vezmi ten podšitý neoprénem, nebo co to je.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od vasil »

no, děkuji za názory. Pokud se Ti s gumou či neoprenem podšitým řemenem podaří vystřelit tak jako ve videu viz níže, zůstaneš pravděpodobně nahý v horní polovině těla :lol: Přilnavý řemen Tě prostě svleče
https://www.youtube.com/watch?v=5XCB4A911SM
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od pufr »

Někde mezi neoprénem a filcem jsou (pokud jde o "adhezi" na rameni/oděvu) různé pletené, kožené řemeny, třeba tenhle:

Obrázek

https://www.lovecky-obchod.cz/remen-na- ... teny-4-cm/

Na jednom prastarém trojáku mám taky řemen z takových těch přehnutých "osmiček" vystřižených z hladké kůže a navlékaných jedna do druhé. Nemohu honem najít obrázek, ale to je taky řemen, který celkem drží na rameni a po odlehčení při zalícení sklouzne výrazně snadněji než neopren :?
Pufr
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od miso243 »

Alebo remeň bez podšívky. Ja som sa k nemu dostal tak, že som z jedného odpáral neoprén :D
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od zvire »

Také používám řemeny, které jsou z jedné strany hladké a z druhé broušené!! Neopren ani filc nepoužívám!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od Michal_123 »

Každému vyhovuje něco jiného.
Měl jsem jenom kůži na brokovnici a to bylo za trest už jenom přecházení na naháňce mezi lečemi, furt aby to člověk hlídal, děsně to sklouzávalo z ramene. Je to asi i o materiálu kabátu.
Ten neoprén (nebo co tam Zubíček dává) to vyřešil, mám to na všech flintách.
Navíc jsou stahovací, to je paráda na posed.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Pouzdro na velkou kulovnici, popruh

Příspěvek od Warmint »

Nějaký řemen už jsem taky vyzkoušel a několik let už zůstávám u značky Riserva, není to ani kůže ani filc ani neopren. V místě ramene je zašitá měkčená část něco jak je ve střelecké vestě a na povrchu je mřížkovitě taková plastová guma vzhledem to vypadá jako karbon. Tento řemen je i hodně široký ramenní části. Nosím kulovnici o váze cca 6,3kg a že by mi sjížděla z ramene dolů to ne, spíš mi přepadá na lauf ale to je otázka těžiště.
Odpovědět