Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Vše o kulovnicích a malorážkách
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od vlady »

U nás jsem myslel jako v ČR, v JK nepracuji ani pro ně nedělám, takže tohle netuším
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od pufr »

Zástupce fy. Dikar/Bergara v Norimberku říkal: "Ano, máme českého kooperanta pro B14, s kvalitou jsme spokojeni, cena je poměrně vysoká." :)
Na jiný typ jsem se neptal
Pufr
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Mam hlaveň od pána kuny 23mm na ústí, 26" v kalibri 300 WIN MAG a strieľa veľmi dobre. Twist 10". Lovecké strelivo sellier bellot, strela Sierra game king, na 100 metrov pri troche snahy diera do diery, na 300 metrov rozptyl 6cm. Takisto z toho lieta 14,3 gramove sako hammerhead, na 300 metrov rozptyl10cm a rws evo 11,9 gramove robí na 100 metrov rozptyl 2cm, na 300 metrov neskusane.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od zispo »

Mám ve skříni celkem 3 Bergary a všechy střílí senzačně. Více můj výsledek ze soutěží. Myslím si, že závěr u JK nekoupíš jelikož se dodávají přimo do Bergary a tady se pouze dělají komponenty které jsou přímo očíslované. Jako loveckou pušku mám jak B14 tak BX11. Obě chodí od továrny do sub Moa. Jen škoda, že se BX už nedělá docela vysoký náklad na výrobu. Nově jsou k sehnání B14 pro amerycký trh. To už je výroba španělská. Doporučím podívat se na nové modely na ameryckých stránkách.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od Pavel.x »

zispo píše: ned 23.6.2019, 5:44 Mám ve skříni celkem 3 Bergary a všechy střílí senzačně. Více můj výsledek ze soutěží. Myslím si, že závěr u JK nekoupíš jelikož se dodávají přimo do Bergary a tady se pouze dělají komponenty které jsou přímo očíslované. Jako loveckou pušku mám jak B14 tak BX11. Obě chodí od továrny do sub Moa. Jen škoda, že se BX už nedělá docela vysoký náklad na výrobu. Nově jsou k sehnání B14 pro amerycký trh. To už je výroba španělská. Doporučím podívat se na nové modely na ameryckých stránkách.
Zdravím, mohu požádat o více informací ke kulovnicím Bergara. Jsem ze středočeského kraje a tady v okolí neznám nikoho kdo jí má a bohužel ani žádný prodejce, abych ji mohl vzít do ruky. Mluvil jsem přímo s prodejcem z Brnohunt a má skladem velký výběr, takže bych se případně vydal do Brna osobně.
V současné době mám Tikku t3x forest v 270win a cz550 v 8x57js jako lovecké. Chtěl bych kulovnici i na lov, ale také na střelnici, kde mám možnost až 500m. Tak přemýšlím o něčem se silnější hlavní např. model B14 Ridge v ráži 6,5 creedmoore. Líbí se mi i B14HMR, ale ta už asi bude na tahání po revíru dost těžká.
Původně jsem chtěl Sabatti Saphire E.R. kvůli zajímavé ceně, ale tam mě odrazuje duralové pouzdro závěru.

Předem díky za jakoukoliv informaci.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od lovec »

Bergara HMR
weaver šína Contessa
jednodielna montáž ERA-TAC
puškohľad Delta Stryker HD 5-50x56

strelivo Sellier & Bellot FMJ 140gr., 300 metrov, priemer terčíka 25mm

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od Jiskra »

Bergaru Ridge v 6,5Creedmooru mám. Mám ji poměrně krátce. Ale s mou laborací chodí opakovaně stejně , tak jak na fotce lovce. Nábojnice Sako , prach RS 62 , H 147 ELD-M střela. 3 rány do 2,5 cm a 5 ran do 5cm . To vše na 305m vleže s Harriskama .
Pažba na mířenku vleže teda vhodná není,ale na to jsem si ji nekupoval. Mám ji jako poměrně lehkou pušku na lov.
Za mě dobrý a za ty prachy...
Odpovědět