kulovnice pro Milik607

Vše o kulovnicích a malorážkách
Zamčeno
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

Zdravím vás všechny po delší době co jsem měl čas přemýšlet, hledat a zjišťovat informace.....
Od toho všeho co jsem tu řešil jsem se dostal asi tímto směrem. ..

Dostal jsem se po hodně doporučeních ke kulivnici Tikka. Dost lidí doporuovalo třeba cz 557 synthetic, ale již jsem dříve vlastnil 557 lux a věděl jsem že to sice bla líbivá kulovnice, ale měla dost mizernou hlaveň ale hlavně velmi špatný chod závěru. Cz 557 synthetic mi krásně sedí, ale raději připlatím za něco kvalitnějšího.

Měl jsem v ruce i remington 700 a dokážu si to představit, že by to člověk překopal, bohužel jsem se od prodejce remingtonu u nás dozvěděl že prostě jedna flintá střílí přesně, druhá s tím má problém, prý je to tím že se toho valí velké množtví a už se úplně nestíhá kvalita. Když člověk trefí dobrý kus tak je to prý v pohodě kulovnice.

Zatímco co jsem zjistil o té kulovnici tikka t3 prý není co řešit, perfektní závěr, super soustřel. Ještě jsem ji neměl v ruce ale někam na ní kouknu....a dokážu si to představit s nějakou jinou pažbou která bude vypadat pořád myslivecky, jen se bude dát trošku více uživatelsky nastavit a přizpůsobit, a bylo by super kdyby měla přípravu na bipod nebo tripod.

Ještě jsem jednu chvíli přemýšlel o steyr mannlicher pro hunter ale v bazarech je snad jen jedna flinta a v dost žalostném stavu, nová se již neprodává.

Tak myslíte že tikka ok volba? Co by jste pořídili za pažbu dle zmiňovaných kritérií?

Na ráži si myslím že volba padne na 308win nebo možná spíš na 30-06 . Myslím že by se obě mělo i dobře přebíjet, a pro naše lovy velmi vhodné, a tuším že na tyhle ráže je i standard tlumič hluku a velký výběr střeliva.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od tonny »

Týden je delší odmlka?

Proletěl jsem Tvých 108 příspěvků a nevím, co si myslet. Připadáš mi jako 15tiletý kluk, který se baví na internetu. Skáčeš z jednoho tématu do druhého a nevíš, co vlastně chceš.

V R8 máš 308Win a 2. 6. 2019 ti nevyhovuje ale včera o ní opět uvažuješ.

Zajímáš se o termo, přebíjení ale R8 prodáváš z finančních důvodů, protože stavíš.

Od 18. 12 2017 do 11. 1. 2019 jsi se neozval. Tomu říkám po delší době.

Do 30. 7. 2017 jsi sháněl kulovnici ale nikde nevidím, že by jsi potřeboval radu ohledně R8, kterou údajně vlastníš. V té době máš CZ 557 lux (29. 7. 2017). Vybíral jsi kulovnici do 30tis.

Musím ale říci, že jsi ušel kus cesty od prvního příspěvku z 2. 7. 2016, kdy jsi se ptal na Bajkal M155: "Dobrý den,chtěl bych se zeptat majitelů Bajkal MP 155 jaké máte zkušenosti. Chci si ho kupovat na sportnovní střelbu a naháňky nebo na škodnou. Dá se říct že tak 70% sportovní a 30% lov. Doporučily by jste mi tuto zbraň v automatu nebo spíše kozlici?"

Zná Tě tu někdo osobně?
Navrhuji, aby jsi poslal kopii OP, ZP a Loveckého lístku adminovi, aby jsi nás tu zbytečně nevodil za nos a neobtěžoval příspěvky. Jestli opravdu máš, tak se omlouvám ale dále si myslím o Tobě své.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Michal_123 »

Tonny: Ale no tak, tohle vlákno je tu přece od toho.
Milik: Tikku T3 mám a je to super volba. Zkušenosti už jsem popsal zde na fóru. Bezproblémový chod závěru a garantovaný rozptyl 1MOA. Doporučuji vybavit weaver lištou.
Je třeba ošetřovat hlaveň zvenku, jinak začne po nějaké době trochu reznout.
Vidět to není, ale na papírové utěrce po přejetí hlavně ano. Ale to asi není věc platná pouze pro Tikku.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

Tak to chápu, a s jakou to máte pažbou? Já bych k tomu chtěl něco se stavitelnou lícnicí a trošku lepším tvarem ale aby to stále vypadalo myslivecký. Zkoušel jsem zjistit jestli se dá koupit samotné železo bez pažby jako to prodává třeba Remington.
Někteří lidé tu reaguji přesně tak jak jsem to popisoval. Lidí místo toho aby poradily se hrabou v hnoji.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od dalas »

Milík, myslím že budeš muset z něčeho slevit. Měl bys své požadavky seřadit v pořadí priorit, aby bylo jasné co považuješ za nejdůležitější a co můžeš případně oželet, nebo se to dá dokoupit. Možná by nebylo od věci přemýšlet o dvou zbraních. Jednu na čekané s předpokladem LR střelby, postřílení na střelnici a jednoho otloukánka ny ty naháňky a bordel. Stavitelná lícnice nebude nikdy vypadat myslivecky, i kdyby byla ve dřevě.
Pokud se mám ale vyjádřit k Ticce, tak až na ten plast na pažbě se hodně k Tvému požadavku přibližuje Tikka T3 TAC.
Compact size, Picatinny rail, Teflon® bolt and 20” semi-heavy barrel contour make this a reliable companion in all circumstances.
(Kompaktní velikost, Pikatiny lišta, "Teflon® závěr"?, 20 "polotěžká hlaveň z ní činí vhodného společníka za všech okolnosti.)
The T3 TAC rifle is in a class of its own. The free-floating match- grade barrel is made of CrMo Steel with a manganese surface that is phosphatized for a lasting protection against external conditions. The 18x1 muzzle tT3 hreading enables you to attach an optional Sako muzzle break or suppressor.
(TAC je vlastní třída zbraně. Volná závodní hlaveň je vyrobena z chrom-molybdenové oceli s manganovým povrchem, který je fosfátovaný za účelem trvalé ochrany proti vnějším podmínkám. Závit na ústí 18x1mm vám umožňuje použít úsťovou brzdu, nebo tlumič firmy Sako)
Myslím, že vyjma materiálu pažby to splňuje většinu Tvých požadavků.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

Tak to je super. Na to se podívám. To by mi vyhovovalo. Ta pažba se dá popřípadě vyměnit. Je škoda že se nedají přehazovat pažby třeba dřevo za plast, prý je potřeba vždy nastřelovat.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od tonny »

Milik607 píše: pon 13.1.2020, 13:48 Někteří lidé tu reaguji přesně tak jak jsem to popisoval. Lidí místo toho aby poradily se hrabou v hnoji.
Já se párkrát snažil v dobré víře poradit. Pořád nemohu pochopit, proč prodáváš R8 s vybavením, nechceš dvě flinty a vracíš se k 308W, která ti nevyhovovala. Proto jsem přečetl oněh 108 příspěvků a došel k tomu závěru.
A to hrabání v hnoji? To jako že jsem pročítal zpětně ty příspěvky?

Vím, že nemusím reagovat a už nebudu. Jen poslední otázku, upřímně. Opravdu vlastníš R8? Odpověď pouze ano či ne. Ne že tu jen nevhodně reaguji. Zajímá mne to.

Hlavně aby jsi byl s výběrem spokojen. Stejně to nebude poslední zbraň, dokonalá/ideální neexistuje.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od tanak »

Milik607 Opravdu vlastníš R8? daj nejake foto lebo ani ja neverím že ju máš.
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od xHonza »

Panove tak pruhledny trolling se moc casto nevidi. Spam ban nazdar...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Milik607 »

Samozřejmě že mám Blaser R8 prof. Success ve výbavě atzl.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Jiskra »

Já bych mu věřil předsedo! :D Paní Colombovou taky nikdo neviděl a existovala.
Nebo - paní doktorko,věříte v boha? :D
Akorát neznám nikoho,kdo chce vyměnit R8 za Rem.700 :lol:
Možná by zde šlo udělat hlasování. Má R8 ,nebo nemá? :lol:

Hluboce se omlouvám za OT,ale fakt mi to přišlo už moc vtipný a nevydržel jsem to. Pardon.
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od campo »

No dovolím si také reagovat. Poslední verze výběru je Tikka. To je z mého pohledu, jelikož ji ale vlastním, dobrá volba. Pokud tu R8 má a prodá, tak zbytek peněz použije na stavbu a tikku bude spokojeně používat po zbytek svého mysliveckého života. Prošlo mne rukama více kusů a s žádnou nebyl problém jak se spolehlivostí tak přesností.
Naposledy upravil(a) campo dne úte 14.1.2020, 10:42, celkem upraveno 1 x.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od bon »

Já bych mu nevěřil předsedo :evil:
Když jsem teď koukl na historii jeho příspěvků, tak za 3,5 roku jsme prošli od výběru kulovnice (nejlépe klasické opakovačky) do 30 tis. Kč, nejlépe postavené na míru, přes všechny možné značky a ráže až po kulový automat, který bohužel neuspokojil malou kapacitou zásobníku až po Blaser R8 prof. Success ve výbavě atzl, abychom nyní opět hledali klasickou kulovnici do 30 tis. Kč nejlépe v individuální úpravě. Mezitím však Milik607 tajemně vystřídal několik typů kulovnic v několika rážích ("Dá se říct že jsem vystřídal postupem času všechny tyto raze. 8x57 v kulovnicí cz557 , pak Brno 98 v ráži 9.3, Mauser 98 v ráži 30-06 a nyní Blaser R8 prof. Success ve výbavě atzl v 308") avšak žádná ho asi neuspokojila a proto je nyní probírá znovu a znovu. Podobný průběh mají dotazy ve vláknech noční vidění, termokamry, přebíjení apod. V každém z těchto vláken měli členové snahu na jeho mnohdy zmatené dotazy najít dobře míněnou radu, ale bohužel, každého to jednou omrzí. Velmi záslužnou činnost udělal dalas, když pročistil vlákna do tohoto souhrnu. Omlouvám se, ale už jsem se neudržel.
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od fradus »

Stultorum mater sempiter gravida.
Stulti maxime sibi nocent.
Vanitas vanitatum, omnia vanitas.
Toliko k milikovi. A beru ban na týden.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od Šumavák »

Abych se v tématu trochu zorientoval, našel jsem si chvíli a přečetl si všechny dosavadní příspěvky diskutéra Milik607. A nabyl jsem dojmu, že ta jemu adresovaná výše uvedená kritika zřejmě bude oprávněná, neboť zde již čtvrtým rokem neustále něco "pořizuje", od brokových automatů, přes kulovnice stavěné na zakázku, kulové automaty, všeobjímající pracovní pušky (to vše napříč různými rážemi), dále noční vidění a dokonce i přebíjení, ale výsledek pořád nikde? Jeho řídce uvedené údajné praktické zkušenosti navíc působí poněkud laicky a nekonkrétně. Celkově to na mě celé působí spíše jako zábavný chat člověka, který si možná jednou pořídí kulovnici, jakou svět ještě neviděl... :roll:
( https://www.youtube.com/watch?v=VABK_QTkJjo ) Každopádně je myslím škoda plevelit toto výborné fórum opakovaným řešením nekonkrétních "plácnutí do vody". Omlouvám se za možný OT příspěvek.
Zamčeno