kulovnice pro Milik607

Vše o kulovnicích a malorážkách
Zamčeno
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Browning BAR

Příspěvek od Milik607 »

Ten bar jsem řešil ale ztratil pro mě absolutně význam když jsem zjistil že přesnost není úplně slavná a hlavně kdZ jsem zjistil že to má zásobník na 2+1 náboje. To je o ničem. Blasera jsem koupil v dobré víře toho, že je to kvalitní zbraň a že bude hezká a funkční po dlouhou dobu. To asi ano, ale začínám do lesa chodit častěji a častěji, při naháňkách se dostanu i do tlaku, takže to není takové že bych stal v kabátku na stonte a jelikož jsem člověk který dělá za normální peníze ve fabrice trošku mě bolí to, že s tím mám prolezl někde trním atd. Je to kulovnice super, extrémně přesná, výborně udělaná, špičková spoušť a vlastně všechno. Mám k tomu dvě hlavně a ta výměna opravdu funguje bez nastřelování ale je mi toho líto. Potřebuju pracanta kterej mi zmokne nebo se s ním budu prodírat trním a nebude mě štvát že mi někde trn poškodil soft touch povrch a flinta je o 20tisic dole. Tohle je ten důvod. Proto hledám po dlouhém uvažování kulovnicí která bude odolná, kvalitně udělaná, dobře rozebiratelna na čištění a bude fungovat.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Browning BAR

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Existuje jedna. AK 47
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Browning BAR

Příspěvek od gonias »

Právě Blaser má obrovskou výhodu v tom, že je to skládačka! Tak toho náležitě využij.

Být tebou, koupím další Profesional pažbu na egunu, kterou budeš mít opravdu pracovní a kde tě nebudou štvát nějaké škrábance a tvoji aktuální Success si necháš pro potěchu oka. Tohle řešení tě bude stát cca 350€. To je rozhodně méně než další jakákoliv flinta s případnou montáží.

Další výhody jako stejná spoušť, stejná rána, přesná střelba jsou taktéž nezanedbatelné.
Za mě asi takto.

A nakonec ještě jednu věc, buď máte flintu do výlohy nebo na práci. A název PROFESSIONAL SUCCESS mě výlohu neevokuje. Vím, že flinta to neni levná, ale je to jenom flinta.
Ať slouží!
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Browning BAR

Příspěvek od Milik607 »

Mohl bych poprosit o nějaký link na ty pažby? Je to stejně kvalitní nebo co od toho čekat? Co všechno se dá takhle na toho Blasera splašit různě po internetu ?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Browning BAR

Příspěvek od gonias »

Koupit se na R8 dá úplně vše, z čeho je složená.
Tady nějaké pažby. Některé jsou se systémem, některé bez. Ty ale asi další nepotřebuješ. https://www.egun.de/market/list_items.p ... ft&quick=1

Spíše dej vyhledat R8 professional, ať je to komplexnější. Čas od času se tam něco zajímavého objeví.
Jo a něco z toho jsou dražby.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Browning BAR

Příspěvek od pufr »

Milik607 píše: čtv 02.1.2020, 18:23 Potřebuju pracanta kterej mi zmokne nebo se s ním budu prodírat trním a nebude mě štvát že mi někde trn poškodil soft touch povrch a flinta je o 20tisic dole.
Připomenuls mi kolegu, který tahal po vandrech originál Coltu 1911 a pak si pořídil Glock 21 a liboval si : " Colt pořád reznul, to bylo čištění skoro hlavní náplní vandru - po každé přeháňce ... , Glocka si nemusím vůbec ani všimnout, jen když se chci pochlubit, tak vezmu kbelík teplé vody s Ferry Ultra (tehdy :) ) a Glocka pořádně vydrbu". Tak nějak by Ti to mohlo fungovat i s tou plastovou "Professional" pažbou, které si Němci příliš neváží (je jich hodně na trhu, neb je mnoho uživatelů mění za ergonomicky povedenější "Succes") a je skutečně k sehnání - holá bez "kompletierungu", použitá - s trochou štěstí - už od cca 150 € + asi 16 € pošta. A bylo by to z těch výše komplikovaně narhovaných asi i nejlevnější řešení :? (no, ale nezapomeň, že na téhle R8 P.S. je i spoušť plastová, lučík plastový ... - ale pravda, nejsou Soft Touch :lol: ).

Jestli si ta "dražší" Professional Succes pažba zaslouží nějaké velké ohledy nebudu komentovat, čas i Tobě ukáže ... :)

Snad najdu někdy sílu šoupnout ty poslední příspěvky do správného vlákna :oops:
Pufr
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Kulovnice opakovací CZ 550 Synthetic r. 8x57 JS

Příspěvek od Milik607 »

Prosimvás ta kulovnice 550 synthetic se dá ještě někde koupit nová? V ráži 30-06 nebo 9.3x62? Děkuji
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: howa 1500

Příspěvek od Milik607 »

prosimvás ta howa 1500 je dobrý základ pro stavu kvalitní pušky, nebo se dá takhle sehnat i něco lepšího v podobné ceně? Chci koupit jen pouzro závěru, závěr a hlaveň a k tomu pak vybrat pažbu, a nejlépe osadit laditelnou spoustí, a díval jsem se že ta howa se prodává jak stavebnice,
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: howa 1500

Příspěvek od lovec »

Pokojne a s dôverou sa obráť na skutočného odborníka :arrow: http://www.myslivost.com/Pro-myslivce/P ... ka-poradna

A modi by mohli zvážiť premazanie zbytočne zaplevelených vlákien od balastu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: howa 1500

Příspěvek od Michal_123 »

Hele Milik.
Koledujíc si o BAN kvůli off-topic to stejně napíšu.
Děláš tu bordel v neskutečném množství vláken a snižuješ informační hodnotu tohoto úžasného a jedinečného fóra.
:?
Prosím, zamysli se nad svými příspěvky a prosím, prosím, už se na probírání kulovnice, ráží a všech ostatních nesmyslů ve všech vláknech vybodni.
Všem ostatním se omlouvám a jako trest si po obědě nedám viržinko.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: howa 1500

Příspěvek od Milik607 »

Je škoda že dnešní fora jsou na takové urovni jako toto, tady hlavně lidi kteří tu jsou. Místo toho, aby někdo někomu poradil k tématu tak tu plácá nesmysly které se tématu vůbec netýkaji.
Pokud vím, vždy když se někoho na něco dotazuji, tak oslovuji člověka, který dané problematice rozumí. Vždycky doufám že se tu najde někdo, kdo pochopí otázku a bude odpovídat přímo na ní bez zbytečné omáčky. To by pak jistě někomu pomohlo až to bude číst, rozhodně ne ty vaše urážky a polemiky. Když to vím, odpovím, když nevím jsem z ticha.....

Když něco hledám,projedu internet + forum, bohužel všude samá omáčka, vždycky narazím na to, že někdo něco řešil před několika lety ale budto mu nikdo neodpovedel anebo neporadil, nebo zase plácal kecy, že on má to a to je nejlepší a všechno ostatní stojí za prd.

Děkuji za pochopení a zkvalitnění případných odpovědí přímo k tématu.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: howa 1500

Příspěvek od poli »

Milik607 píše: sob 04.1.2020, 19:31 prosimvás ta howa 1500 je dobrý základ pro stavu kvalitní pušky, nebo se dá takhle sehnat i něco lepšího v podobné ceně? Chci koupit jen pouzro závěru, závěr a hlaveň a k tomu pak vybrat pažbu, a nejlépe osadit laditelnou spoustí, a díval jsem se že ta howa se prodává jak stavebnice,
Musím se kolegů zastat, protože ty opravdu plevelíš všechna vlákna kolikrát úplně nesmyslnými dotazy a výkřiky do tmy bez jakékoliv informační hodnoty a požaduješ odpovědi, které budou mít stejnou váhu.
Jako co ti na tohle má kdo odpovědět?
Ano, je to dobrý základ v dané cenové relaci, je to dobrá puška v téhle cenové relaci a ano, dá se sehnat něco lepšího v téhle relaci, ovšem záleží na tom, co pro koho znamená lepší. Záleží, na mnoha faktorech, především preferencích každého střelce a jeho schopnostech a možnostech.
Stavebnice to je, jako každá zbraň, ještě nikdo nikdy nevyrobil zbraň, která by nebyla složena z dílů. Ale pro každého je stavebnice něco jiného, pro někoho je strop variabilita stylu Blasera, jiný nemá problém se stavbou Mausera.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

kulovnice pro Milik607

Příspěvek od dalas »

Vážení přátelé, vzhledem k tomu, že se nám tu jeden problém rozlézá do vícero vláken, založil jsem pro účel zpřehlednění toto nové vlákno, do kterého se pokusím přesunout příspěvky tak, aby to mělo hlavu a patu. Prosím také Milíka607, aby důsledně směřoval své dotazy ohledně výběru či stavby zbraně pouze sem. Také by měl pokud možno co nejpřesněji popsat své požadavky na novou zbraň. Pak se dodatečně rozhodneme, co s vláknem uděláme.
dalas
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od msoukup »

Ste to teda vymňoukli, Milíka ste vyplašili a už se nikdy nedovím, jak ten výběr dopadl :-) :-)
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: kulovnice pro Milik607

Příspěvek od vasil »

Miliku, co tedy vlastně zůstalo z Tvého prvotního požadavku na zbraň?

Dám Ti typ, co takhle Savage High Country ?

hřbetní pojistka, semiweight hlaveň, odolná! je celonerezová, navíc s PVD povlakem, zásobníková, variabilní! nastavíš si délku pažby i výšku hřbetu, má dostupné příslušenství, customizovaný design

S Barem nebudeš spokojen s přesností, je to sázka do loterie..
Stavbu bych vyloučil z důvodu časové náročnosti.
Zamčeno