Brno Fox model 2

Vše o kulovnicích a malorážkách
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od ramo »

pufr :D :lol: :D
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od Marpie »

Tak není to 10 let ani dokonce 1 celý rok, ale mohu z osobní zkušenosti říct, že montáž z CZ 527 na 100% na Foxku pasuje. :wink:
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od Warmint »

Malinko to tu oživím svým dotazem. Zklamaný dnešní kvalitou zbraní a neustálou touhou mít především něco SPOLEHLIVÉHO, FUNKČNÍHO a ne úplně typického přemýšlím o koupi Brno Fox 2 a její úpravě. Jaký náboj ,,pobere,, tento systém bez větších úprav (kromě 222 rem :lol: ) ? Co jsem koukal tak vše je delší např. 223rem, 6,8 rem SPC , 6,5 Grendel a že ten by se mi tam velice líbil 8)...
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od josse »

Fox je předchůdce 527. A jediná změna je uzavřené vyhození okenko a německý napináček... dokonce i spousta dílů "pasuje" bez "úpravy"

Takže vše co je v 527 jde i do Fox2 ... jediné co tak na větší ráže se musí upravit čelo závěru...
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od Warmint »

josse
Že Fox 2 je předchůdce dnešní CZ 527 vím, ale nevěděl jsem že je tam i zaměnitelnost dílů. Uzavřené okénko se mi líbí a zdá se mi to i pevnější. Takže myslíš že by mi případně stačilo koupit zásobník a upravit čelo závěru a neměl by být problém s 6,5grendel?
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od gawein »

U 527 i předchůdců je pro každou ráži originál zásobník a schránka( šachta).S velkým zásobníkem budeš mít problém. Lepší je vzít novou 527 a nechat si to přehlavňovat jinde než v ČZ.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od Warmint »

Když koupím novou 527 bude spolehlivě nabíjet a přebíjet, nebudou se sekat a šprajcovat náboje, nebude to stříhat špičky střel, závěr nebude drhnou, nábojnice už nebudou dorvané od zásobníku, pouzdro závěru bude s osou hlavně, bude dobře pasovat nový náhradní zásobník......? Je to hodně otázek s nejistými odpověďmi. V životě bych si nenechal nic předělat v CZ stačí že si od nich člověk koupí polotovar, kterému říkají hotová zbraň! Přitom myslím, že nechci nic extra jen spolehlivou kulovnici-čku na kterou se člověk může za jakékoliv situace spolehnout a aby slušně střílela. Když to vezmu kolem a kolem a zamyslím se nad využitím lov z 90%škodné a trénink do 300m by mi mohla i 222 rem stačit a ušetřil bych se dalších úprav. Jen bych na ní nechal dát novou a trochu těžší hlaveň. Může se tu někdo podělit o zkušenosti s funkčností Foxky případně jejími neduhy ?
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od Marpie »

No řeknu to takto, já někdy kolem roku 1995 koupil za 3 tis Foxku s údajně již vystřílenou hlavní a hrozným rozptylem s tím že nechám vyměnit hlaveň. Ten chlap ji snad nikdy nečistil já měl sebou vytěrák do malorážky a po vyčištění šly už vidět známky koroze vývrtu. A zepředu zajela střela náboje až po okraj ale když jsem doma dotáhl trochu montáž tak to chodilo s náboji SB tak do 5cm na 100m což mi stačilo, ale účinek SB na srnčí zvěři způsobil že zbraň pak nějakou dobu ležela bez využití. Pak se mi podařilo sehnat přebité náboje a já hleděl jak se rozptyl ještě zmenšil a jak to skvěle začalo na srnčí fungovat, vyměnil jsem pak ZF4 za Meoptu 6x42 a kluk co mi to měnil (lepší střelec než já) na střelnici prohnal 10 nábojů Sako FMJ na 50m téměř jednou dírou na což jsem hleděl jak puk. Hlaveň na ústí vyšlehaná ve vývrtu známky po korozi a ono to lítalo neskutečně. Já ale vždy toužil po 223 a toho využil jeden kolega ze spolku a Foxku na mně vydyndal. Dodnes ji má s původní hlavní a je s ní spokojen a já si občas vyčítám že jsem se jí zbavil. A někdy až se řádně naseru CZ527 prodám a Foxku si zase seženu.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od Warmint »

Vedl jsem tu diskuzi na téma přestavby Foxky 2 která je už v začátcích. Tak se trochu podělím o své poznatky... Řešil jsem možnost překomorování například na 6,5 Grendel. Zásobník je ale dlouhý přesně na 222rem a na délku se do něj nevleze nic jiného-delšího pokud nebudete sami přebíjet. Nevím jestli by pomohla výměna šachty zásobníku+ zásobníku, protože její rozměr je nejspíš daný podle vyfrézovaného místa v pouzdře závěru. Dál jsem možnosti změny ráže neřešil, jsem spokojený s 222 rem. Změna ráže by byla třeba možná, otázkou jak by to bylo nákladné a funkční.
Mir14
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02.9.2020, 10:49

Brno Fox

Příspěvek od Mir14 »

Otevírání závěru (jak s nábojem tak bez) je poslední dobou hrozně volné. Nechci, aby se závěr při výstřelu otevřel kvůli zmíněné volnosti. Neví někdo co to může být za závadu?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od fesoj »

Tady Ti těžko někdo kvalifikovaně poradí, zajdi rovnou za puškařem ! Dokud to nefouká zpátky, nemusí to nic znamenat - ale může a taky se Ti může stát, že Tě pošle s flintou na zkušebnu. Ovšem pořád lepší znehodnocená zbraň než roztržená flinta i s hubou.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Brno Fox model 2

Příspěvek od lanus »

Mir14 - Na rýchle zistenie čo je zlé t.j. flinta alebo záver by stálo za pokus prehodiť navzájom závery z druhou normálne fungujúcou flintou. :wink:

( Pocit oporu pri manipulácii so záverom vyvoláva bicia pružina a napruženie vyťahovača ) .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět