Automaty v myslivecké praxi

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od rimar77 »

měl jsem jí v ruce ale pak vyhrála HK dneska jí prodávají jako Haym v v 9,3x62, lépe mi sedla a abych se přiznal i se mi víc líbila, mám rád prosté zbraně bez lesklejch rádoby okrasnejch částí. Bezproblémů ustojím druhou ránu ale přebíjení na naháňky kde ubereš na výkonu určitě smysl má. Jinak než klapku raději jsem dal weaver lištu, dá se koupit ale měli jen hliníkovou a tu jsem nechtěl tak mně tu moji vyrobil kamarád z nástrojové oceli na mašině, ta lišta i kupovaná je výrazně levnější varianta kterou si bezproblémů namontuješ sám a mohu měnit optiku dle potřeby když dám rychloupínací montáž tak i velmi rychle
Naposledy upravil(a) rimar77 dne čtv 20.12.2012, 16:10, celkem upraveno 1 x.
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od milanhb »

Dík za odpověď,
čím střílíš?
Milan
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od rimar77 »

není zač jinak v Armsu kamarád pořídil lištu ocelovou takže se dá sehnat
střílím Blaser CDP a maximální spokojenost. Teď jsem pořídil na vyzkoušení Vulkány maj lehčí kuličku tak uvidíme jak se mi osvědčí.
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od knoby »

Zdar chlapi.. chtěl bych se zeptat, jak je to s přesností střelby( soustřelu) u ,,automatů". Jde mi o použitelnost např. na čekanou nebo šoulačku. Dá-li se tento typ zbraně srovnávat s opakovací kulovnicí tj. jestli je reálná střelba na 150-200m s odpovídající přesností. Samozřejmě vše záleží na ráži, optice, montáži atd., ale jde mi vyloženě o možnosti zbraně. U opakovaček jsme zvyklí brát za přesnou tu, která střílí např do 3cm na 100. Umí toto i automat. Chtěl bych porovnat především Browning Short Track a Sauer S303. Díky
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od michalos »

pro představu takhle mám nastřelenou Hanelku, terč byl vzdálený 150m, optika meostar R1 3-12x56, první 4 rány SPCE, ty poslední 3 jsou Normy Oryx, není problém střelit ročka na 200 metrů. Lovu zdar, Michal
Přílohy
obrázek je otočený aby se sem vlezl
obrázek je otočený aby se sem vlezl
DSC00004.JPG (79.07 KiB) Zobrazeno 11021 x
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od knoby »

Co si myslíte o tomto? S ohledem na výše zmiňované ,,horší" série z počátků výroby..
http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... yrobce=116
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od gonias »

Bez jakékoliv nadsázky se řadí mezi špičku samonabíjecích loveckých kulovnic. (někdo považuje za to nej právě ji, jiný browning a jiný značky jiné).
Každopádně je to propracovaná zbraň s bezpečnostními prvky moderní konstrukce.

Rád bych ji vídával ve svém trezoru... :P
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od knoby »

Šlo mi o tento konkrétní model, je to nějaká limitovaná série za podivně ,,nízkou" cenu.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Lotr »

Takhle kupoval svého S 303 Honzík, tedy lesomil zde z fóra. Kontaktuj jeho. Počítej s tučným příplatkem za montáž. Jinak dobrá volba, s přesností problém není, na firemním videu jim to chodí na 100m pomalu jednou dírou a lesomil má s přesností také dobré zkušenosti. Není to limitovaná série, ale podzimní akce.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od rimar77 »

tak jsem v myslivosti akorát přečetl článek o přestavbě SA58 v Holicích pro lovecké účeli a jsem upřímně znechucen, hnusná zbraň kterou rovnou dodávají s 5ti ranným zásobníkem a chystá se zásobník na 10 no není nad to dodržovat zákony stím 5ti raným jim to přece nemohou ani přihlásit bohajeho ale cena je krásná 10.000Kč no nekupte to, to zas budou v alejích rozstřílený stromy a potlučenejch prasat
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Jiří »

Také jsem na tu samopalku koukal s otevřenou pusou, ale myslím že se u nás najde dost zájemců :oops:
Nemáte někdo zkušenosti s kul. automatem v levorukém provedení?
Brok je brok, ale první kule bere.
zevlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28.7.2010, 15:26
Bydliště: Zlatá Koruna

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od zevlik »

Jiří píše:Také jsem na tu samopalku koukal s otevřenou pusou, ale myslím že se u nás najde dost zájemců :oops:
Nemáte někdo zkušenosti s kul. automatem v levorukém provedení?

Kul. automat v levorukém provedeni vyrábí jenom Browning a to model, Browning BAR eclipse gold, dělají jak levou pažbu, tak i systém, zatímco třeba Sauer dělá jen levou pažbu..
Brno Super 7x65r/12 Meopta Meostar R1 3-12x56
Browning BAR Eclipse gold .30-06 Spr Meopta Meostar R1 1-4x22
Beretta 687 Silver Pigeon III 12x76
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od fori »

Taky jsem na to koukal. Flinta, jestli se tomu dá tak říkat, je opravdu ošklivá. Magoři, kteří si ji koupí, se určitě najdou, ale já bych s tím šel max na střelnici a to ještě v čase, kdy by tam nikdo nebyl, aby mě s ní nikdo naviděl. To, že systém 58, ze které tahle šílenost vychází, je docela kvalitní, asi nemá cenu řešit. Podle mě to ale není lovecká kulovnice. A ta cena? Za tu se dá sehnat ZKK s obyč optilou, nebo 550 bez optiky.Takže není co řešit. Jinak ty zásobníky vymýšlel asi nějaký myslitel, který cice dělá "loveckou" kulovnici, ale o zákonech neví zhola nic.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Jarek Horsky »

Pozor v článku je řečeno , že se dodávají jak se zásobníky na 2, pro myslivce tak i se zásobníky na 5. Pouze v posledním odstavci mluví o 5 a v budoucnu 10 raném zásobníku. Asi to odráží poptávku, ale stejně si naběhli.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od rimar77 »

Jarek Horsky píše:Pozor v článku je řečeno , že se dodávají jak se zásobníky na 2, pro myslivce tak i se zásobníky na 5. Pouze v posledním odstavci mluví o 5 a v budoucnu 10 raném zásobníku. Asi to odráží poptávku, ale stejně si naběhli.
aha tak to jsem přehlídl děkuju za upozornění, to se omlouvám Holicím za to co jsem, napsal, ale nic méně flinta hnusná je jediné štěstí že vypadá že asi nemá montáž na optiku což je dobře, to by byl v noci na hromadách masakr, malej zpětnej ráz s touhle ráží se dá snadno opakovat a pomlátit toho s tím desetiraným zásobníkem hodně. Stačí co stím bude na naháňkách
Odpovědět