Malorážka

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Malorážka

Příspěvek od Jiří K. »

To Petr1970.
Nevím asi jsi to špatně pochopil. Chlapci diskutovali na téma nepodání nového náboje do komory ( "přebití"). Náboje s okrajovým zápalem se nepřebíjejí, proto vznikly ráže jako .17 REM,.17 Libra a pod.
Většina malorážkových poloautomatických zbraní má potíže s "přebíjením" některych sort nábojů. Osobní zkušenost mám s Waltrem P 22 kde prodejce doporučoval prvních 500 nábojů střílet s HV, ať se mechanismus rozchodí. Standartní střelivo nedokazalo z počátku závěr pořádně otevřít a spolehlivě náboj vyhodit.
K těm velocitorům, nepochopil jsem proč by měl mít střelec strach je použít v poloautomatech, když snad všechny v ČR vyráběné byly vyráběny i ve výkonějších rážích než .22LR.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Malorážka

Příspěvek od Petr1970 »

omlouvám se, četl jsem přebíjení a nějak se mi to asociovalo s přebíjením nábojů, ne přebíjením jako automatickou funkcí zbraně

k těm Velicitorům - to střelivo je občas i 3x výkonnější než běžné nebo různé terčové.. (1-3x rozsah) viz tady ty tabulky
http://www.strelectvi.info/cz452/strelivo/strelivo.htm

různé pistole, levné "pušky" a jiné .22 LR jsou dělány co nejlevněji-nejlehčeji.. a při častějším používání velmi výkonné munice je riziko poškození, u automatu se k tomu přidává ještě dynamika závěru atd...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Malorážka

Příspěvek od kojot »

Dokázal by mi někdo říct, jaká je ONV pro .22LR. Momentálně mám CCI Velocitor.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Malorážka

Příspěvek od dalas »

2 kojot: Na ONV máš málo informací. Předně je potřeba znát vzdálenost osy hlavně od záměrné (na ústí) a dále výšku vitální zóny.
Zvolil jsem první 4cm a druhé +- 4cm. Pro 40gr střelu s V0=437m/s a podmínek st. ICAO BC=0,155. (pčítáno z dráhy střely uvedené v odkazu výše)
Maximum nad záměrnou (4cm) je v 51m, ONV 84m (0), a max vzdálenost 97m (-4cm)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Malorážka

Příspěvek od kojot »

To Dalas: Díky, tak nějak jsem si to představoval.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Malorážka

Příspěvek od kojot »

Používáte někdo střelivo značky Blazer 22 LR? Krabička je levnější než SB a prodejce tvrdil, že patří k nejlepším, co do přesnosti a výkonu.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážka

Příspěvek od sw_fox »

V rámci našich soutěží Rimfire Sniper (www.guncenter.cz) to pár lidí zkoušelo, rozhodně to za nějaké super kvalitní a levné střelivo nejde označit.

Víc radosti uděláš i se sypačkama Lapua nebo "zlatýma" rifle match ze Schonebecku.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Malorážka

Příspěvek od duch Pampuch »

kojot píše:Používáte někdo střelivo značky Blazer 22 LR? Krabička je levnější než SB a prodejce tvrdil, že patří k nejlepším, co do přesnosti a výkonu.
nejsou spatne, sb jsem se nedostal pod 4cm, cci blaser umi okolo 2 cm/5 ran v moji malorazce. pro nacvik strelby z ruky atd jsou nejlepsi co jsem nasel v cene do 2kc/ks. Urcite jsou ale lepsi naboje, bohuzel i drazsi..
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Malorážka

Příspěvek od Petr1970 »

duch Pampuch: zkusil bych toto (bez reklamy na obchod, jen sem vzal první co sem našel.. není to můj obchod ani z toho nic nemám...)

www.euroshooting.eu - Varga..
http://www.euroshooting.eu/index.php?vy ... ne&hledej=
každá flinta bere něco jiného, ale do 2 kč/rána je toho spousta na vyzkoušení...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Malorážka

Příspěvek od sw_fox »

S panem Vargou je někdy domluva jak s kozou tanec, nicméně na střelivo .22LR je nejlepší.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Malorážka

Příspěvek od krcoun308 »

Trochu se vrátím k původnímu tématu, líbí se mi pažba nové 455 Thumbhole, ale myslím si, že na k4m by mohl být problém. Zvětšení už je konečně bez omezení, zůstala 4 kila, ale ve střeleckém řádu je konkrétně zákaz jakýchkoliv anatomických pažeb a to je podle mne kámen úrazu. Jaký na to máte názor, popř. konkrétní zkušenosti?
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Malorážka

Příspěvek od sw_fox »

Jak je to vlastne se samonabijeckama v lovecke malorazce? Jeste je pravidla porad zavrhuji?
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Malorážka

Příspěvek od Petr1970 »

loveckou malorážkou se myslí výkon práva myslivosti v honitbě?
tam je to myslím jasné, malorážk je "kulovnice" a zákon říká přesně o "automatech" pro myslivost...

automat="samonabíjecí" :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Malorážka

Příspěvek od sw_fox »

Myslel jsem soutez liska/kamzik/srnec/divocak, jako ex-ssk strelec jsem byl jednou pozvan, vyhral jsem a uz me nepozvali, strilel jsem pritom starou brnenskou Model.1, nyni ji uziva otec a ja mam zkm 456 ktera nevyhovuje vahou a stavitelnou pazbou a Rugera 10/22T v pazbe Bells&Carlson ktera stavitelna neni, optika vyhovuje jiz tez, hmotnost taky, jen ted z mobilu nemuzu najit, jestli lze soutez strilet samonabijeci malorazkou.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Malorážka

Příspěvek od Petr1970 »

tak to se omlouvám, napadlo mě že naběhneš s Rugerem 22 na lišku s 30-raným zásobníkem :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět