TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

TIKKA T3

Příspěvek od Andy »

Já osobně jsem po předchozích peripetiích zvolil TIKKU. Jsem tomu velmi rád. Zbraň ma jednoduché ovládání, chod závěru je naprosto perfektní, spouš» má tzv. "bleskovou" a po stažení ze 2kg na 1kg plně dostačuje. Napínáček není třeba.

Obrázek
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Rovnake skusenosti,akurat mam model M695 Master,co je predchodca T3. Tikka robi fajn zbrane,az zoderiem sucasnu,poohliadnem sa pravdepodobne po nejakom varminte z jej produkcie.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Tikka je super mam ji taky JE super nic lep?iho jsem nikdy neměl.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

je to pěkná a dobře udělaná zbraň mě se líbí varmint ale když si představím ty keci na plastovou pažbu :x :x tak ji raději nechci
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Podivej, takhle.... na myslivost ti Hunter naprosto staci. Pokud si vsak chces sem tam zastrilet na strelnici... bude varmint lepsi volba. Hlaven tolik nekmita a nezahriva se tak markantne. Jinak cerny plast se da nechat prestrikat. ;)
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Leon napsal:
je to pěkná a dobře udělaná zbraň mě se líbí varmint ale když si představím ty keci na plastovou pažbu Mad Mad tak ji raději nechci
Leone kecy neře?. Pokud se Tobě varmint líbí, klidně do něj jdi bez ohledu na nějaké kecy ostatních. Ona je to kolikrát jen závist a ještě k tomu ze strany kolegů kteří pravidelně měsíčně odevzdávají plat v místní osvě?ovně. když nechlastám a za ušetřené peníze si raději koupím novou kulovnici dle svého gusta a oni to špatně tráví, je to jejich problém, ne můj! Pořád je to kulovnice a že má plastovou pažbu? To? prostě geneze, která se nedá zastavit. Mě například se zamlouvaly kulovnice systému Lever action, tak jsem si koupil Marlina 30-30W a již se neohlí?ím na to, co tomu říkají kolegové a většinou Ti, kteří na společné akce chodí oblečení jak na manévry bundesvéru. A to například zase strašně vadí mě. Ber to tak, že ne vždy a ne všecko se bude každému v Tvém okolí líbit a zkrátka to neře?. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

právě kvůli té těžké hlavni by se mi líbil varmint protože na střelnici toho nastřílím víc než v lese a k tomu MARLINU je to super zbraň na společný i samostatný lov mám pár známých co ji vlastni v 30-30 win. a všichni jí chválí až na lov jelena černý nebo lišky ale co mě překvapilo je ?etrnost S&B ke zvěřině
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Olaf dík za podporu máš pravdu že nejvíc křičí většinou ti co by měli být raději ticho.A mám na tebe dotaz nezkoušel jsi náhodou už do marlina hornady Leverevolition co jsem koukal na tabulky tak má dobrou balistiku i na větší vzdálenosti.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

LEON:

PS: Pokud se chceš odklonit od tématu, zalo? prosím nový thread/téma. až to tu máme přehledné :-) Díky.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Andy, ta dvojno?ka je original.Taky bych si ji dal na svou tikku.
Nejaky typ nebo nebo označeni? Diky.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Nozky co si davam na tikku jsou orig. Harris 1A2-LM. 9-13".
Obrázek
vhool

Na Andyho

Příspěvek od vhool »

Andy,TIKKA se mi moc líbí ale neznám ji.Prý to je stejná koncepce a snad i fabrika jako sako,nevím co je na tom pravdy ale dost mě zajímá TIKKA T3 Taktical v ráži 338 W nebo 300 WM.nevíš kdo to v cz dělá nebo kde najdu cz ceny?K tomu bipodu,já ho mám už leta na senderu a jsou fakt super :lol:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

pro Vhoola

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak jám mám bohužel negativní zkušenost s nákupem. V létě jsem sháněl novou třístovku. Horkým kandidátem byla Tikka nebo Sako. Chtěl jsem něco v tě??í hlavni, i nerez a lamino pažbu. když jsem volal snad výhradnímu dovozci - Detex, tak mě pracovník sdělil, že v ČR žádná taková v magnumu není a že čekací doba je klidně i 6-8 měsíců. Chce to spíš pročuchat internet, jednotlivé prodejny a Možná pro ni pojede? do Německa nebo Rakouska. Já si nedokážu objednat pušku, když jsem ji v ?ádané ráži neměl v ruce. Jinak jsem na kvalitu,přesnost, neslyšel žádnou stí?nost, ale Tikka mě na 338WM přijde hodně lehká - standart. Sako se snad v magnumu v nové řadě 85 dělá jenom v "?ortech"-WSM.
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

na základě tvých požadavků mohu doporučit rem.700 sendero 300WM dle vlastní zkušenosti.u tý tikky jsem měl na mysli model taktical ale to je spíš moje úchylka tyhle flinty.sendero měnit nehodlám,Možná časem hlaveň od lothara ale zatím to střílí super.kdybys měl zájem ta hoffman nabízí už tu novou řadu sendero II s kanilovanou hlavní za super cenu.vybírat flintu tak do toho jdu a navíc s ním mám dobré zkušenosti co se týká nákupu.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

nákup zbraně

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak já jsem z Brna. Na výlet do "Rajchu" se mě nechtělo-ono by to tam vyšlo nakonec dráž a do Prahy taky ne. Tak jsem si nakonec koupil Mauser MO3 v 300WM a taky za dobrý peníze. Hlaveň 65cm, ale trochu ji ostřílím a vezmu si tam kanilovanou match. puška je hmatnější, robustní, dobře sedí pistolová rukoje?, přímá pažba. Závěr čistě chodí, když vyta?ený úplně dozadu, tak žádný kvedlání. montáž sedí dobře v těle závěru, žádný lepení. Subjektivně mám pocit, že střílím něco mezi 308W a 30-06. Jinak jsem z toho střílel 20 PTS z Vla?imi a dělám tři ze třech do záslepky. Zatím spokojenost. Jak jsem měl prachy, tak jsem musel hned koupit. Bez pušky v baráku se nedá být. :lol:
Díky za tip a informaci. Lovu zdar!
Odpovědět