Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vhool

Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vhool »

Takze jak jsem slibil ferymu:platforma-CZ 550 standart r.7x64-nová
hlaven- Lothar Walter na zakazku- 65cm,6 drazek stoupání 10",nerez,na usti 32mm,raze 8x57 js.pažba zatim pouze upravená original v cernem matu bez laku.montaz weawer,optika ATN 6-18x65 (ze sendera,to dostane novou).v budoucnu pazba MCM A4.je to muj sen tak si to plnim a nebude to ani nejak extremne drahe :) u zbrojire probehne pouze vymena hlavne a zkusebna a se zbytkem si pohraju sam.predpokladane vyuziti kdyz pominu ze dusicka bude mit pokoj:strelba do 200m na cekane,hlavne srnci a cerna.strelivo vlastni laborace se strelou swift a-frame 220 gr. nebo tezsi.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Smím.li se tě zeptat. Na kolik vyjde taková nová zakázková hlaveň, ještě k tomu nerezováš A kdyby ti to nějak moc nevadil mohl bys nastínit předpokládaný rozpis cen této přestavby. Myslím tím všechny ceny (co nakupuje?, práce odborníka atd.). Také co udělá? s tím nePoužitým laufem. Ten prodá?? A za kolik se? schopnej jej prodat? Prostě mě to jen zajímá, jestli se to vůbec vyplatí :D
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

tak asi takhle: CZ 550-sehnano z depozitu (dedictvi) 2mes.stara,nestrilena - 13.000,-.hlaven primo od lothar walter muze byt od 140 eur az klidne pres 1.000 eur.zalezi na tom co si vymyslis.hlavne na standartni pusky jsou kolem 200 eur (musi doladit puskar)tato moje vyjde na 350 EUR s tim ze to puskar jen napasuje.prace puskare cca 1000-2000 kc v mem pripade (dodam hotovou hlaven,ne polotovar).cenu za zkusebnu jeste nevim.ostatni jako pazbu (upravu) montaz a optiku si udelam sam.v pripade ze bude casem jeste pazba mcm A4 tak jeste cca 450 eur ale to ma cas. takze suma sumarum bez mcm asi tak okolo 25.000,- coz je velmi prijemne.puvodni lauf si vezme kamos za 2.000 tak ze kolem 23.000,-
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

otázka

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Proč to nepostaví? už rovnou na 8x64S? Náboje si dělá? sám a hilzny se dají sehnat. Já jsem si tak chtěl nechat postavit 8x64S v 65 laufu na závěr ze staré brněnské "Zetky", ale ta nebyla k mání. Myslím, že to by byl skutečný luxus - výkonově(ranivostí jak 300WM a pohoda při střelbě jak z media). To stoupání je standart, nebo něco extra v souvislosti s 220grejnovkama?Myslivosti zdar.
vhool

Příspěvek od vhool »

8x64 nechci,nepotrebuju dalsi snajperku :lol: ale chci 8x57js kvuli pomeru V/dopadovka a to do 200m. :wink: stavim si flintu na lov a ne na longrange (tu uz mam).to stoupani je kvuli tezkym strelam.tusim ze standart je 12" (alespon ten valecnej stechr to mel).jde o to aby strela byla stabilni i v cili pri pruniku tkani,omezis tak devastaci zveriny a kaverna je pekne rovnomerna.samozrejme ze i strela v letu je stabilnejsi.kdyz pouzijes tezsi strelu tak musis mit "kratsi zavit" (nemusis ale je to lepsi)
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO: vhool
Docela jsi mi zamotal hlavu. jelikož mám 308 Win, se kterou jsem sice absolutně zpokojen, chtěl bych si koupit jinou kulovnici. Zaím teda na to opravdu nemám, ale jsem student, a když se o prázdninách zadaří, tak není problém vydělat na to prachy. Začínám tedy uvažovat. již jsem zde diskutoval o různých magnumech atd. Mou srdcovou zále?itostí je 9,3x62. Měl bych to převážně na noční čekanou na prasátka. A najednou se tu odjeví tvůj příspěvek o skládání flint a pro mě to má úplně jiné rozměry. Ono totiž v dne?ní době není problém sehnat třebas ZKK s vy?lahanou hlavní za pár korun. Vyděl jsem to i něco kolem 8.000Kč. Dřevo by mně opravil známý,takže v tom nevidím problém.
Díval jsem se tedy na ty stránky s těma laufama a chtěl jsem se mrknout i na nějaké ceníky. A tu je ten háček. No ceny jsou tam vyjádřeny jen písmenkama, ale vyjádření písmenek tam není. může? mi to trošku nějak přiBlížit?
Případně co za ráži by jsi doporučoval do takovéto přestavby? Podotýkám, že mám 308 Win, kterou si chci zanechat.

Dík M
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Mosin jsi na tom obdobně jako já. Mám kulovnici 7x64 a chci koupit ještě jinou,přesnější ke střelbě na větší vzdálenosti. V Proarmsu teď mají Remingtony 700 Sendera v r. 300WM za celkem rozumnou cenu cca.33900,-Kč.


http://www.proarms.cz/specnabidka.php
vhool

Příspěvek od vhool »

To mosin: nevim na jake stranky jsi koukal ale treba lothar oznacuje temi pismenky cenovou hladinu laufu.nekde mam i cenik.kdyz ho najdu tak ti ho poslu v sz.osobne to resim telefonicky primo do lothara.vystrileny ZKK je na prestavbu docela vhodna zbran protoze ma hlaven na zavit.razi uz jsme tusim spolu resili pres sz ale uz nevim zda to bylo stebou.kazdopadne zalezi na tom co lovis,kde lovis,jak strilis a co od zbrane ocekavas.osobne za nejvhodnejsi na lov do nasich podminek povazuju 8x57JS.zalezi jenom na tom v jakym je stavu pouzdro zaveru a zaver (a jaky mas prumer dna a delku chodu).pak uz muzes vybirat vhodnou razi na prestavbu.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Jo tak o řešení ráže a její Použití se bavit nechci. již v tom mám jasno. Samozřejmě, že je dobrá 8x57IS, ale prostě 9,3 je 9,3 a je to má srdcová zále?itost. Spolu jsme přes SZ to neře?ili.
Díval jsem se na cenu lotharu. Ano cenové hladiny tam byly, ale nevím jaké to byly, protože jsem je našel vyjádřené jen jako písmenka.
Nebudu tam samozřejmě volat, dokud to nebude 100%-ní.
Chtěl jsem znát názor na to ZKK, jestli je to vhodné. Tak dík. M
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

tak jeste omrkni tabulky C.I.P. ktera raze by byla vhodna na prestavbu na 9,3x62 (rozmer dna nabojnice a delka chodu zaveru)a hura do toho.kdyz budes chtit pichnout s tim lotharem tak dej vedet. :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

jak budu mit chvilku tak to omrknu ale dneska mam ficak tak mozna vecer
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Edelweiss píše:to-vhool
tak nám řekni do které flinty se dá narvat 9,3X62 okamžitě bych začal shánět flintu na přestavbu.

no problem 7x64 ...zaver splna i tlaky
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Edelweiss píše:to-tibi1
tak musím sehnat ještě nějakou takovou flintu a můžu začít :wink:
http://www.stevespages.com/jpg/cd7x64brenneke.jpg
http://www.stevespages.com/jpg/cd93x62.jpg

hoc mam 22-250 co je uplne niekde inde a mal by som prachy na rozhadzovanie tak by som siel do takeho nadcasoveho naboja akym je PAN NABOJ 8x64S Brenneke - nema obdoby (podla mna) Nechapem ako mohol skoncit tam kde je...je to hanba. Moze byt trosku problem s cenou streliva (RWS alebo Hirten?)ako neberem do uvahy selBel ale inak OK
vhool

Příspěvek od vhool »

...jo tak tibi byl rychlejsi :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

no jenom to ze 7x64 je idealni i na prestavbu na tu 9,3x62.vymenis jenom hlaven a ostatni je ok :wink:
Odpovědět