IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová jednuška

Příspěvek od Milan.K »

Tak to bych do toho asi ?el.Já jsem počítal s cenou okolo10000-12000kč.když vezmu že I?ka je i za 3.500kč,taktěch 1.500kč už mě za tu kvalitu nezabije,ale otázka je dovoz.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georg.H »

no bych se nedivil kdyby se k nám vozila tak cena bude někde u 10 tis....
když se spočítaj poplatky atd. tak to naskáče....

@Milan.K: já vím že těch ran moc nebude,ale rád si zastřílím s klukama na střelnici,a vědět že tá flinta prostě víc ze sebe nedá, protože to v Rusku
oje.... tak to moc nepotěší.... :roll:
ono asi nikoho nepotěší že nemůže? dát více jak 4 rany za sebou bo už potom rozhazuje, jedině že bych na ni udělal vodní chladič.. :lol:
asi nej. by bylo koupit nějakou levnu a nechat udělat novy lauf....a doladit střeva......
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová jednuška

Příspěvek od Milan.K »

No tak to já Georgu na tvém místě už koukám po nějaké kulovnici,když to budeš mít i na střelnici.Osadí? ji pěknou optikou,vystřelí? pár ran a pak si na mě vzpomene?,jak jsem ti dobře poradil.Ne to je trochu ironie,ale uvá?il bych to.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georg.H »

kulu sem měl, ale prodal.....a momentálně po ni nějak neto?ím
teď bych chtěl prubnout jednoranku,jsou tam roztomilé..... :lol:
a momentálně si moc finačně nemohu vyskakovat,v dubnu mě čeká asi 150 tis. investice do domu... :cry:
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

vymena hlavne cca 8tis, typuju. Videl bych to tak, ze jakekoli ZKK nebo Zastava za 10 udela lepsi sluzbu :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová jednuška

Příspěvek od Milan.K »

Georgu,koukal jsi na té stránky REMINGTON? Opravdu nejsou drahé a táta si ji už objednal v ráži 30-06 Sprg a měl by se vejít do 6000 korun a i opticky je ta zbraň opravdu hezčí. :wink:
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To Milan.K - koukal jsem na katalog Remingtonu i na Izmash. U tý 18 se mě zdá, že spirála na povrchu hlavně má u Remingtonu podstatně větší stoupání. Já si osobně myslím, že v tom je zakopanej pes současně s mechanickými vlastnostmi materiálu, že zejména u tý .308 dochází k rezonanci hlavně. Je to však jen má domněnka. Otázka je, jestli jsou ty flinty vyráběny u Remingtona, nebo jestli Remington pustil Rusy do své prodejní sítě. každopádně by kvalita měla být jinde než u Izmash. Já mám 94 se signaturou IZH-94 BAIKAL RUSSIA EAA CORP. COCOA FL., ale je z druhé ruky, tak nevím, kudy se dostala do CR. každopádně přeji otci š»astnou ruku.
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová jednuška

Příspěvek od Milan.K »

Tak to je pravda,ale uvidíme až mu to přijde.Je to nezávazná objednávka,ale snad to bude to pravé ořechové.Hned vás všechny budu informovat.Ona má každá zbraň něco pro a něco proti a kdyby měl člověk koukat na to aby si koupil tu bezchybnou,tak si nemůže koupit vůbec nic.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 13.2.2007, 21:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Martin »

Já jsem své kamarádce dohodil I?ku Lux v ráži 308 W. Chtěla lehčí, zlamovací kulovnici. No měla ji asi dva roky s tím, že byla velice spokojená - na 100 m do kruhu o průměru 5 cm, střelivo Hornady - ale už přesně nevím jaké a Meopta Artemis 6x42. Slovila dva srnce a asi šest lišek. Nechal jsem ji na to udělat nové dřevo, aby to trochu vypadalo. Po pátrání na netu jsem, ale našel ZK 99 v ráži 6,5x57R. Tak I?u prodala a koupila to Brno. Je s ním nadmíru spokojená. Optiku si nechala, střílí S&B, na 90 m jí dva zásahy dělají osmičku a třetí je od nich 2 cm vlevo. Ríká, že do rusů by už nikdy ne?la. Brno je lehčí, lépe ovladatelnější a také pro ni (asi 60 kg) je ta ráže přijetelnější. Měl jsem možnost si také vystřelit a paráda. Flintička lehká jak pírko - Možná se mi to zdá, protože mám KB UB, ale super.
CZ 584 12/ 7x65R
CZ 584 12/ 12
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od dřevák »

Zdravím,nedržel jste někdo v ruce IZ 18 s plastovou pažbou.Na stránkách rehak-lov.com ji maji jak kulovou tak brokovou.Zajímali by mě veškeré zkušenosti s touto pažbou.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od zmijak »

Zdravím všechny, k té ižce od Remingtona. Přišel jsem k ní tak nějak náhodou, když jsem sháněl obyč ižu v ráži 7,62x39. Byl jsem u puškaře v Českých Budějovicích na Borku a tenkrát vedle něho byl obchod se zbraněmi. Přišel odtud chlapík a povídal, že tam má ještě poslední kousek rusandy v 308W, že to vyprodává a potřebuje se toho zbavit. Přinesl to a koukal jsem na to jak blázen na kostel. Dřevo sice klasika, ale gumová botka místo plastové a na baskuli označení Spartan. Ani prodejce něvěděl co má vlastně v ruce, ale za 5100,- Kč jsem jí vzal. Tenkrát, to ještě onen nejmenovaný puškař lecos dokázal, mi na to udělal kamen na hlavni na švenk montáž, osadili jsme to Meoptou 3100 7x56RD, udělal dřevo, schránku na patrony do pažby a jeden zaměstnanec na pažbu vyřízl protěž. Než jsem si nechal postavit obojetnici a k tomu koupil legendu Brno Z, tak to byla moje jediná zbraň, se kterou jsem nikdy neminul a byl jsem s ní velmi spokojen a věděl jsem, že se na ní mohu spolehnout. Kdybych neměl další dvě kulové zbraně, tak jsem jí neprodal. Pak už asi prošla více rukama. Dokonce proběhla i zdejší inzercí, tak doufám, že je s ní nový majitel spokojen.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od fesoj »

Kulová jednuška IŽ je sice dle mého názoru hezká zbraň, ale její koupě je sázkou do loterie. Někteří uživatelé na ni nedají dopustit, jiní /včetně mě/ s ní mají obrovské problémy, z nichž nejhorší je neodstranitelná nenastřelitelnost. Možná ale, že ten Spartan už je o něčem jiném.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od Leon »

asi není když to remington díky množství reklamací vzdal :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od roman300 »

Určitě není, kamarád si jednu s označením Spartan koupil v komisi a při nastřelování na nás šli mdloby. Na 50m je člověk rád když trefí tácek pod pivo a ta spoušť je kapitola sama pro sebe - to není spouštění, ale posunování vagónů :roll:
Kamarád jí má dodnes a vím, že nikdy nebyla v lese - co taky jiného, je to krám.
Já udělal podobně špatnou zkušenost s kulovou kozlicí IŽ Expres - po vystřílení 150 nábojů jsem snahu o soustřel hlavní vzdal a šla z domu, naštěstí v té době ještě nebyla příliš známa "kvalita" těchto zbraní a prodala se velice snadno 8).
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 18:01, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět