IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

IZ 18MH - jednoranová zlamovací kulovnice z Ruska

Příspěvek od Andy »

Jako svou první kulovnici jsem si zakoupil práve IZku v ráži 308WIN. Byla to chyba. Nastřelit ji prakticky ne?lo.

Zda byl problém se závěrovým klínem či v špatné hlavni (prý se někdy za tepla ještě dorovnávají, když se nepovedou :roll: ) je dnes jedno. ?la z domu.

Obrázek

Na druhou se mi dostalo do rukou další cca 3 kusy v rážích 222REM a s těmi jsem problém při nastřelování neměl.

Jaké jsou va?e zkušenosti s ruskou IZkou?
Naposledy upravil(a) Andy dne stř 24.1.2007, 20:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2037
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Vcera som na temu IZ-18 napisal rozsiahle prispevky na www.polovnictvo.com , v sekcii forum,thread sa vola "aku zbran si vybrat?" Nemam momentalne energiu sa rozpisovat-nastreloval som x-desiatok tychto "akoze" gulovnic....vyhovovalo velmi zhruba iba par kusov v kal. 5,6mm. Tie zbrane maju tolko nedokonalosti,ze by som o tom snad dokazal napisat knihu.Radsej zachovalu starsiu gulovnicu klasickej konstrukcie,alebo dosetrit na novu,a mat kludny zivot.

Obvykle ich najviac beru v 7,62x39 a 7,62x54R-samozrejme z dovodu dostupnosti lacneho vojenskeho streliva.Tragediou je,ak sa pouziva v lese na lov zveri....zato ale zbran nemoze.
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

I?

Příspěvek od cecetkapavel »

Tři známí v mém okolí ji v ráži 308W chválí. Já I? 308W poslal také do světa. Nikdy jsem s ní neminul, ale zdálo se mi, že by mohla chodit mnohem přesněji. Jinak super ráže. Nepoučil jsem se a nyní pokou?ím I? v 30-06 s Meoptou 7x50. Zatím jen na střelnici. Tento kus je mnohem přesnější*
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

I?

Příspěvek od Jarek Horsky »

Mám 7,62x54R. Přebíjím SB 11,7g SP, na cca 760m/s. Zbrań se pak chová úplně klidně. Přesnost (Na moje ruce!!!) dobrá. Přibli?ně 4 rána rychle za sebou de do pryč. Dnes jsme nastřelovali / kontrolovali kvéry. Byla tam další, tentokrát .308W a chodí přesně.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Asi malej zazrak ;-) Ale dokud to neuvidim na vlastni oci, neuverim. IZky jsou s kvalitou tak na stiru, ze je pomalu zazrak chytit dobrej kus.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

I? 18

Příspěvek od Jarek Horsky »

No, ono je "přesně" a přesně! Já netvrdím, že střílí zrovna pod 1 MOA. Uvědom si, že na tomhle fóru jsou trochu jiné názory na potřebnou kvalitu výzbroje (a výstroje) :)
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

No jak můžete vidět v jimém threadu, tak jednu vlastním taky. Dosahuji při střelbě z ní docela slušných výsledků (jen co nav?tívím střelnici, tak dodám foto). Ale díky své přesnosti to není zbraň na 300m. Já u nás v lese střílím do 120 metrů, protože to dál nejde, resp. není dál vidět a na tyto vzdálenosti přesnost opsané kru?nice kolem výstřelů s průměrem 5-6 cm podle mého názoru naprosto dostačuje. až bude možnost nebo potřeba střílet dál, pořídím si jinou hlaveň nebo zbraň, neb výstřel na takovou vzdálenost bych s tímto neriskoval
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Njn... ja tomu chlapci rozumim.. ale na druhou stranu uz bych ten hajzl nikdy nekoupil. Pardon. :oops:
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

No jo, když už je někdo se svou zbraní "o úroveň výš" tak by asi neudělal dobře, koupit si tohle, asi by si nezvykl. Ale když mám mám tohle, tak stále můžu nahoru, jak jsem řekl upgradem zbraně nebo rovnou novou. Navíc, já s tím jsem spokojen, funguje dobře, což na dobrý kus asi všichni stěstí neměli.
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja s tim mam taky zkusenost... a negativni.par mi jich uz proslo rukama ale vetsinou v razi 30-06 nebo 308 a to byla tragedie.pak jsem si nabehl a koupil jsem loni jednu ve 223.krasna na pohled,prijemny na strileni.presnost jakz takz ( 3-6 cm/100m).ulovil jsem s ni jedno srnce a sla z baraku.verim a nechci zpochybnovat ze presnost na 100m do 10 cm muze nekomu stacit ale me to proste nestaci.tahle kulovnicka je podle mne z nouze ctnost a je dobra opravdu tak akorat do husteho porostu kde je vyhodou jeji velikost a kde se strili do 100m.tim nechci snizovat jeji uzitnou hodnotu ale pouze poukazat na omyl nekterych kolegu kteri ji vyzdvihuji do vysin kam jiste nepatri.uz jen kostrukce a presnost zpracovani napovida pro jake pouziti je urcena a v tom si myslim ze ma svoje misto.urcite se ale nevyplati do ni investovat na nejaky "upgrade" protoze se pak dostanu na cenu ktera stejne nebude adekvatni k vysledku.to si radsi poridim zlatou ceskou FOXKu ve 222 a mam hodne muziky za primerenou cenu :wink:
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

I?

Příspěvek od cecetkapavel »

Dnes jsem byl na střelnici a opět trápil svojí I? v 30-06. Střelnice pouze na 50m a se střelivem SPCE 9,7g, puškohled Meopta 7x50 T, do 3,5cm. Mezi ranami cca 4min pauza. Nevím kolik to může udělat na 100m.
Chtěl jsem jí vzít na straz, ale už to nebude aktuální. Majitel střelnice, p. Tomášek tam měl Brno Effect v 7x57R. Dvě rány na zkoušku a ze svojí I? jsem sundal puškohled a v pátek si pro ní jedu.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Martin
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Joo a stoji tak 40 tacu než :lol: :lol:
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

No s touhle jemnou jehličkovou gravurou asi jo - ta trvá týdny práce :?

Nejpikantnější ale je, že to vůbec není I?a, je to její belgický předek, kterého "ukradli" němci za války, rusové si ho přivezli v 45tém z Berlína a okopčili tak dokonale, že dnes při repasi staré belgické zbraně je údajně jednodušší koupit i?ku a vzít z ní díly, které by jinak bylo nutné znovu vyrábět :? - jak jsem koupil, tak prodávám :lol: :lol: :lol:
Martin
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

jo tak to přitlač.....8x75RS a ta rytina, no a určitě vyměnily i dřevo a tipnul bych že ne za ?vestku.
No a kdo to vlastně dělal? Lepič z Blatné? :lol: :lol: :twisted: :twisted: :lol: :lol:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět