Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Cestou z práce som len tak rozmýšľal.

Mildo - vďaka, za to že si - nebyť teba mnoho krásnych a inšpirujúcich myšlienok tvojich oponentov by sa asi nedostalo na sklo.

Brainstorming funguje - aj blbosť dokáže inšpirovať pozitívne myšlienky .

Sloboda Prejavu.

Viem je to OT , ale .....
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Lotr »

Durell není to OT, mě napadlo úplně to samé :wink:
tibi Blaser za to nemůže, můžou za to někteří, opakuji někteří, jeho majitelé. Mám Blaser, jsem někdo, jinými slovy "já na to mám" Nejlépe v 300WM, ačkoliv ta ráž za to taky nemůže. Pak jsou na řadě ti ostatní, kteří si řeknou, "hele ho snoba, má Blasera, stejně si na něj nakrad" Pak dlouho, dlouho nic a pak teprve přijde fajnšmekr s RPA nebo ZG. Ale protože se o tom nepíše v komerčních a reklamních katalozích, tak to některé ani nenapadne.
Tyhle debaty jsou přesně to, proč sem chodím. Díky!
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od dalas »

Jakoukoliv věc si kupujeme z nějakých pohnutek. U mne se třeba čas od času stane, že mám vtíravý dojem, že bych si měl něco koupit. V první fázi se sám sebe zeptám "potřebuješ to nutně?" no a odpovím si, že "nepotřebuji". Tím to odvrátím, ale v některých případech to má recidivu se zkracující se periodou. Abych ten problém vyřešil, tak to koupím. Ne že by se něco změnilo na té potřebě, ale mám od toho pokoj. Možná to zní patologicky, ale je to tak. Tak jsem se třeba stal majitelem Weatherby.
Dnes je docela časté, a stojí na tom hodně firem, že produkt nijak nevyčnívá svým designem, svými užitnými vlastnostmi, jen je na něm něco, třeba výrobně, zvláštního. Třeba jedno ručně vyrobené kolečko. To posouvá výrobek do kategorie "prestižní" (příkladem mohou být hodinky). Je hodně lidí, kteří jsou ochotni za to tu cenu zaplatit a tetelí se jim dušička, vyřešili si svůj vnitřní problém. Kriteriem vždy je, jak těžce či lehce se dostává dotyčný k prostředkům, které vyřeší jeho buď velký, nebo malý problém. Tím problémem může být i nějaký komplex, pocit nedoceněnosti, přehlížení a pod. Takový člověk to má snahu také řešit, a udělá to způsobem, o kterém si myslí, že zafunguje. Když se ale efekt nepotká s představou, může to vést k agresivnějšímu domáhání se kýženého výsledku. Majitel luxusních hodinek začíná vyhrnováním rukávů, ptá se okolí na čas a končí to neskrývaným opovrhováním všemi, kteří mají méně prestižní hodinky i kdyby byly atomové.
V tomhle je dle mne firma Blaser trochu nevině. Co jí uškodilo, byla zřejmě R93. Je to daň za inovaci, za ne zcela dotažené konstrukční řešení testované v praxi. Náprava spočívá v R8. Blaser R8 má zcela nepochybně na to, být také prestižní zbraní. Neotřelá, již bezpečná konstrukce, velmi kvalitní provedení, rychlost přebíjení a u někoho i design. Nemám s majiteli Blaserů (ani jiných prestižních výrobků) problém pokud to skončí "povytaženým rukávem". Teď mě tak napadá, že za ty touhy "být viděn" může asi nějakej ženskej gen. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Teraz si to trafil - za všetkým hľadaj ženu :lol:
Pri poslednej objednávke sa ma pýtala
Manželka : " Načo ti je zase ďalšia flinta ?"
Ja: " Načo je tebe toľko kabeliek ?
Manželka :" No predsa k takým šatám , k takému svetríku .... "
Ja : " Na diviakov na spoločné , k jari na srnca , na strelnicu, od leta do jari niečo univerzalne - vidiš Brouku musím si ešte jednu kúpiť "
Manželka : " čo blbneš šak to stojí kopec peňazí "
Ja: " Ale to aj kabelky , a retiazky , náhrdelniky ...... "
Manželka Nahnevano : " Vieš čo, kúp si radšej kabelku !!!"
Ja s kludom : "Veľmi rád, len ma musíš naučiť , ako sa s tým loví "
Manželka s úškrnom : " Radšej nie , s kabelkou sa veľmi zle bráni proti gulovnici " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Podobnosť čiste náhodná :roll:
Ten dojem poznám veľmi dôverne, tak ako mnohý z účastníkov diskusie - dôverne tomu vravím " príznaky diagnózy " . A príznaky sa najlahšie potláčajú preventívnym nákupom. To nutkanie je veľmi vtieravé .

Bolo písané , že by si nenechal od nikoho kecať do výberu a toho čo si kúpi.

Zásadne nesúhlasím , Praktické skúsenosti sa nedajú nachytať v predajni pri obhliadke. Treba prečítať , pýtať sa uživatelov, idealne najsť dobráka čo nechá aj streliť , a najdôležitejšie je vedieť tie informácie spracovať a odfiltrovať , s prihliadnutím na užitočnosť a dôverihodnosť a vybrať to čo je pre mňa najvhodnejšie,

Ak by som takto nepostupoval , a nezaújmal sa nemal by som nič. prvé rady z okolia boli " čo vymýšlaš veď to ti stačí "
Verte neverte, ale ak sa niekto opýta na čo ti to je ? odpoveď " pre radosť " 60-70% tazatelov nasere :D
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Durell když já si myslím že ty rady ti stejně nepomohou, protože každej jsme nějakej a každému sedí něco a nebo naopak vadí právě něco jiného. A u optiky je to ještě horší než u flinty. Stejně si každej pořídí nějakou zbraň a po nějaké době zjistí že mu vadí x věcí a buď je odstraní a dojde k nějakému tunění zbraně a nebo se s nimi naučí žít a nebo si koupí buď další a nebo úplně jinou zbraň a je to. Ty osobní zkušenosti ti nikdo nezprostředkuje a nenahradí a stejně si tím kolečkem hledání té bajné dokonalosti zbraň-montáž-optika-střelivo každej nakonec projde.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Nám už asi nie, ale tým mladým a neskúseným môže pomôcť sa vyhnúť absolútnemu prešlapu.

Ak niekto vyrobí dokonalú zbraň - už nebude treba žiadne iné a život sa stane nudným.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Rimar> hele, zkušenosti jsou sice obecně nepřenosné, ale ne vždycky, je to tak indivindi a k ničemu. Já například chtěl dvojákový troják, respektive ten pořád chci, ale zcela vážně jsem uvažoval o tom od Merkela. A první, kdo mě upozornil na to, že to není dobrý nápad, byl kolega tady z fóra, a jeho info se pak jen a jen potvrdilo. Takže nebýt jeho, mohl jsem vyhodit peníze za kus šrotu...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od rimar77 »

Bwana jasně pokud tě upozorní na to že je to šmejd kterej spustí najednou všechny laufy tak je to dobré a super za takovou radu ale myslím spíš ty rady špatně chodí spoušť moc tvrdá, špatně sedá do ramene, hlučná pojistka atd. to jsou věci které buď upravím a nebo se s nma naučím žít - flintu se naučím jak zasadit do ramene aby to sednulo, se spouští se sžiju a vím jak chodí a pojistka obvykle najdeš fígl jak ji podržet máčknout aby byla tichá. Nebo jinej příklad spousta lidí haní tu křídlovou pojistku u Zetky a různě to mění a mně přijde jako genilní a jinou bych nechtlěl at. To samé špatnej soutřel kolikrát stačí srovnat změnou střeliva, jinou montáží, pořízením lícnice atd. a můžeš přitom zavrhnout jinak dobrou zbraň
bral bych to jak píše Durell - přečíst ale pak to přefiltrovat a ještě lépe je se stejně se o tom přesvědčit sám na živo
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od myslifec »

Kolegové,potřeboval bych poradit od Vás,co zbraním rozumí,baví je a mají jistý přehled.
Momentálně jsem si usmyslel,že by se mi líbila nová kulovnice,jelikož nejsem příznivcem silných ráží,padl výběr na dnes ne příliš ,,IN'' ráži a to 7x57. Jelikož jsem našel jen dva výrobce,kteří ji mají ve svém sortimentu za rozumnou cenu a to Voere 2155 a Sabatti Rover 870 DL,který se mi líbí :)
Můj dotaz zní,který z těch dvou modelů by jste vybírali Vy?? A to z jakých důvodů??
A nebo naivně čekat,až budou v ČR naskladněny kulovnice Tikka T3 Hunter v ráži 6,5x55,či .308...?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

tady píšou .308 skladem:-) ale netuším jestli nekecaj )

http://www.frybortzbrane.cz/zbrane/kulo ... -00425.htm
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

T3 - je taká istota , ale ani ostatné by nemali byť krok vedľa - čo ti sadne a vyhovie.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Bory »

Poslední dobou pokukuji po nové další kulovnici a přemýšlím že i prodám cz550, ale zatím nic moc asi si nechám mou 550 ;-). Převážně doporučujete tikku (cena/výkon...modla :) jak to tady někdo takhle nazval, myslím to v dobrém) no měl jsem teď v detexu v ruce t3lite s mířidly a řeknu vám že mě to i trochu zklamalo :-) a to jsem chtěl nebo ještě toužím po t3varmint nebo super varmint(a ty jsem ještě nedržel v ruce a bojím se toho abych čekal na něco co mě možná zklame). Na fotce pěkný a real ...Tak mam v planu osahat :) sauer s 100 a browninga x-bolt. Zatím vede podle údajů x-bolt ale na s100 je akce tam je to o momentální ceně :| . Budu zkoušet dál nemám kam chvátat :wink: a něco při tom vybírání i přišetřím... a doufám že se mi dostane do ruky i t3varmint až se dostane do detexu :wink: a že budu mile překvapen.
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od fanda2 »

Tak jsem si to tu pročetl a některé úvahy jsou opravdu zajímavé, ale ono je to opravdu o tom, že každý jsme jiný a máme jiné měřítka na kvalitní flintu, ale je to přirozené bez toho by tohle fórum bylo celkem nudné kdybychom se ba všem shodli. Já jsem si třeba kdysi v šestnácti ošahal ve Vídni na Jaspově mannlichera v luxusu a o od té doby se měl sen dodneška jsem ho nepořídil měl jsem toho už hodně přes cz merkla sauer i blasera teď mě to vysvětlete.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Pri autách sa vraví " Japonec na konec " . Ten manl lux je tvoj "Japonec " Jednoducho vyskúšaš všetko možné aj nemožné a na záver si splníš svoj sen, a budeš spokojný.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od fanda2 »

No to doufám už je objednaný :D
Odpovědět