Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od crif »

ZG je podle tebe uchylárium, ale R8 je něco. Protože existují jen dva názory - ten tvůj a ten špatný.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Mildo Mildo , nedá mi to - preložim ti to do ludskej reči.

Cit: s perspektivou že budu lovit jenom v nějakých těch „koňských řitích“ v česku -

40% krajanov nasereš a 40% uraziš

Cit: a nikam „ za hranice všedních dnů“

- u nás doma je to všetko také noooo neviem asi na prd - typický malomeštiacky snob

Cit : Pokud bych na to neměl, dal bych se na jiného – levnějšího koníčka .

Máš na to dosť peňazí a asi si ich vždy aj dosť mal - takže máš slobodu výberu - ( Ano peniaze prinášajú slobodu, ale niečo za niečo . veľa dajú , ale aj veľa zoberú )
Modelová situacia - prideš o firmu , peniaze , vyhorí ti barák - jednoducho prideš o všetko , stratiš kredit a postavenie . Začneš sa živiť ako radový občan za priemernú mzdu - Ak tú polovku máš rád, zadovážiš si to čo ti prachy a situacia dovolia.
Ak si to robil len kôli prestiži a neviem čomu tak sa dáš na guličky alebo mariaš. Lebo ludia tvojej úrovne by ťa asi nespoznali.

Ja mám oproti tebe jednu výhodu - ak by sa to stalo mne, tak kľudne naklušem medzi kolegov polovníkov v združení a myslím že si ani nevšimnú, že už na pleci nemám zostavu za 4000 - 6000 € ale za 900 € . Je to pre nich druhoradé až do okamihu keď im takto začne dakto dávať najavo kto on je a začne ich ponižovať a urážať .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Oupi
Nový návštěvník
Příspěvky: 45
Registrován: stř 25.11.2015, 4:41
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Oupi »

Mildo, poprosil bych o tu statistiku poruchovosti a problémovosti. Samozřejmě ozdrojovanou.

Moderních a kvalitních pušek je dnes v ČR úplně stejné množství jako před 50 lety. Nevím, co považuješ za kvalitní a jak to poznáš, ale mohl bys mi prosím říci, v čem bude třeba Sauer 80, horší než jakákoli dnešní lovecká kulovnice (vyber jakou chceš)? Nebo třeba ZG47? Mohl bys prosím napsat krátké odborné srovnání výše uvedených s Tebou vybranou kulovnicí?

V zásadě bych neměl problém s tím, co jsi napsal (tím neříkám, že s tím souhlasím), kdyby sis nechal svůj emocionální průjem. Střílíš totiž do řad lidí, z nichž někteří těmi svými "šunty" prohnali víc patron, než kolik vážíš i s příbuzenstvem a mají uloveno takové množství zvěře, o kterém se nám ani nesnilo.

Ps. Nepiš o potrefených husách, mohlo by se stát, že narazíš na někoho, kdo má doma flinty za víc peněz, než budeš mít kdy na účtu. Jeden nikdy neví (a tady na fóru pár takových je).

Pps. Je úplně jedno, co je to za značku, viděl jsem šunty od Merkela, Krieghoffa, Saueru, o Blaseru ani nemluvě. Je jen velmi málo značek (asi dvě), u kterých bych si troufnul říci, že nedělá zmetky, resp. nedostanou se k Tobě. U puškařu je to trochu lepší, ale ne o moc.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

akorát krmíte trolla:-)

durel: já nechci stavět nějaký benchrest závodní speciál, ale kdybych opravdu řešil novou "ultra flintu" tak si jí nechám postavit /poradit/ od lidí co střílí závdně nebo odstřelovačsky - protože technicky a materiálově to bude špička (bavíme se o opakovací kulovnici)...

ty lidi mají měřítka přesnosti a kvality úplně jinde... a cenově to bude stát asi jako ta r8:-) - a s r8 nikdo medaile nevyhrává, ani policajti ji nepoužívaj:)

nemám problém s plastovou pažbou, weaverem atd.. takže by mi nevadilo že budu mít kuovnici jako "terčovou", ne mysliveckou... na posedu sem sám a jestli je to plastový nebo makový, to neřeším
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Petr - máš pravdu v tom môžem s tebou len súhlasiť. Ako som už písal mám ťažku pušku s dlhou hlavňou. Tá R8 nebude tak super presne strielať ako terčové špecialy za tú istú cenu. Mal som už česť dohladávať kamarátovi jeleňa v snehu po kolená s touto zbraňou asi 1,5 km a je to fakt zábava. Tu sa tá váha a dlžka javia ako nevýhoda. Preto tá R8 .

Je to pragmatické.

Trol - ano , ale ak sa takejto demagógii a mnohdy až zvrhlosti, nepostavíme do cesty hneď v počiatku môže nabrať rýchlosť a potom sa už ťažko zastavuje.

Dejiny nám to už viac krát predviedli.

Jednu vec napísal dobre "citovat W.Churchilla, on to řekl takto: Hluboce s Vámi nesouhlasím, ale budu se bít za to, abyste svůj názor mohl projevit."

Dodám " a budem robiť všetko pre to aby som čo najviac ludí presvedčil, že nieje správny "
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

já na váhu kašlu, mám těžkej krám s těžkou pažbou a "rtutí" v pažbě... stejně nesu x-kg sebou, tak jestli má flinta 5 nebo 6 kg s optikou, to je mi CZ rybníku egál (nejsem horal s kamzíkama)...
radši sem si koupil trojnožku :-)

ted jsem koukal na tohle - RPA hunting model... stojí to 3k paundů (100?) a podle několika recenzí to out of box dává 0,5 moa cca:-) a vypadá to dost lovecky stále:-) jen tak na odhlehčení že je spousta značek a flint a konstrukcí (veatherby mark V atd..) který podle mě jsou lepší než echt-myslivecké zubní ordinace...

http://www.gunmart.net/gun_review/rpa_hunter
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

durell: at jelen -
1) kamarád se musí naučit lépe střílet
2) ty si musíš pořídit 2 popruhový řemen a mít flintu na zádech jako batoh
3) musíš zhubnout

nejlépe vše najednou:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

AD 1 - kamarát má už myslím aj 73 rokov takže s úctou bez reptania si pomáhame. :D
AD 2 - nemusím - nevhodné u nás máme aj Brumíkov - už som mal tu česť takže flinta v ruke :shock:
AD 3 - nemusím pri výške 183 cm mám 102 kg bez veľkého pupka . Aj keď mohol ešte cca 7 kg a som v cajku . 8)

Do vlastných radov - mal by som prestať fajčiť. :oops:


http://www.naboje-prebijanie.sk/rpa-gen ... ecka-puska

RPA hej len tie kalibre ma moc nelákajú - až 4 v ponuke a Custom bude tiež lahôdka - účet tras sa :?: :wink:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> člověče, tys to s těmi Blasery trefil. Uznávám, že K95 je dobrá zbraň z hlediska kvality. I ty S2 střílí slušně, jak jsem měl možnost se přesvědčit. A s R-8 bych se o zuby taky asi nebál... Ale prostě nechytnou za srdce, aspoň mě ne. Není tam taková ta chuť "aspoň se pomazlit". Jak říká Crif, jsou to takové hranaté škatule...

Jinak každému, co jeho jest. Znám lidi, osobně, lovil jsem nebo lovím s nimi, tykám si s nimi, některé považuju za přátele, kteří mají Blasery. Někteří dokonce mají zbraně za násobky cen Blaserů. Násobky myslím jako nějaká ta nula navíc. A v garáži několik aut. A nejsou to kokoti. Jsou dobří lovci, střelci, někteří i myslivci. Ovšem když si s nimi sednete do hospody, debata poběží jako každá debata mezi lovci kdekoliv na světě, a nikdo z nich nebude řešit, čím střílíte vy, nebo čím jste přijeli.
No a pak je skupina druhá, která udělala a dělá tu ostudu a špatnou pověst Blaserům, automatům atd.
Já respektuju, že někdo není na zdobení, které nestříllí, a raději vše podřídí a peníze dá do účelnosti. Já mám rád hezké flinty, zdobené, ryté (a naopak nejsem na plast a nožičky, což opět nikomu neberu) tak ale ne proto, abych ukázal, co mám a všichni čuměli, ale proto, že mě to dělá radost.

A pokud jde o staré, levné a tedy "na hovno" flinty, no, možná tomu nerozumím, ale mám tendenci si myslet, že pokud jedna z mých "nejtahanejších" flint, ZKK v 300 WInMag střílí na 200m takhle, a to nějakých 12 let bez jediného selhače nebo záseku, že moc víc nepotřebuju, a hlavně že by mi Blaser za násobek ceny moc přidané hodnoty ve smyslu užitnosti nepřinesl... Samozřejmě pokud někdo cítí, že je to flinta pro něj a bude z ní mít radost, tak dle libosti. Předpokládám, že (skoro) všichni chápete, kam tím mířím, a že není třeba si vysvětlovat, že tím nechci říct, že kolega Durell si neměl pořídit R-8... :D
Přílohy
IMG_0403.jpg
IMG_0403.jpg (27.98 KiB) Zobrazeno 7063 x
Naposledy upravil(a) BwanaHunter dne stř 02.3.2016, 13:03, celkem upraveno 1 x.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Pekne napísané . :D

Nechcel som sa do tej diskusie moc zahlbovať, Len ma nasrdilo to škatulkovanie , a nakoniec som možno vyznel tak trochu ako chvastuň, čo ma aj mrzí a, ale bolo to mierene len na jednu osobu .

Ale ten terč je iná parada - na toto sa dá spolahnúť vždy a všade gratulujem, niet sa čo čudovať, že ti prirástla k srdcu.

Konec koncov, keď som sa dozvedel, že ju robia v tomto kalibri a pozrel alternatívy nebolo o čom. Prehltol som handspanung a priamoťah. Sauer nechcel ani počuť o kalibri " Ja ju chcem a ja ju musim mať " V ramci R8 čo najlepšiu techniku za " rozumné peniaze " .

A možno bude za rok na predaj - jeden nikdy nevie . :lol:

Zdobené zbrane ano j eto krása a uznavam ich a nehanim, ale na niečo také som ešte nedozrel po všetkých strankach
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od cr001 »

Výběr kulovnice bude vždy individuální záležitost a radost z dobrého výběru stejně jako zklamání ze špatného dopadne jenom a jenom na majitele. A to bez ohledu na to, kolik rad, recenzí a zkušeností si přečetl. Tohle fórum je pro ty, kdo si názory chtějí přečíst nebo sdělit. Ale úspěch nezaručí. Kdyby měli všichni jednotné chápání estetiky, funkčnosti, přesnosti a spolehlivosti, tak stačí jeden výrobce a jeden model. Protože tomu tak není, můžou existovat lidé, spokojení s flinou ČZ stejně jako lidé nespokojení s Blaserem.
Peníze jsou samostatná věc, ale to že jich má někdo dost mu nezaručuje správnost názoru, stejně jako jejich nedostatek názor nevyvrací. Z hlediska mravních vlastností nejsou peníze zárukou už vůbec ničeho.
Milda má zabalené demagogické jádro v obalu z pravdy, takže s něčím souhlasit jde a něčím absolutně ne. Holt provokuje chytře a relativně bezpečně, protože nevím, jestli by takové výroky dokázal vykládat a obhajovat v reálu. Třeba taková ryze hypotetická situace „Zdar chlapi, tak jsem u vás v koňské řiti – dík za pozvání, to jako fakt chcete lovit těma šuntama ČZ ? – kdo nemá apoň Blasera, čelem vzad a mazejte do hospody na šachy..máte jiný názor? Je ŠPATNÝ, protože není můj.. :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Pekné - povedané človečinou - U mne dobrý !!!
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Durell> na mě jsi tak rozhodně nepůsobil, a myslím si, že si fakt rozumíme, jak a kam to bylo mířeno. Vždyť jsem psal, že jsou lidé, a ne tak málo, kteří mají Blasera a nejsou kokoti :lol:. A vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby jsi s R-8 byl spokojený. Ty flinty střílí, a pokud ti sedí závěr/napínání a spoušť... Já musím přiznat, že z pohledu praktického a užitného bych se taky dokázal kamarádit s pažbou professional success. Tady se podle mě Blaseru podařilo skloubit výhody klasiky a thumbhole bez jejich nevýhod. A věc estetiky to už je otázka vkusu každého. Pokud má někdo Blasera jako praktickou flintu k užití, protože mu vyhovuje, a ne jako fetiš a modlu, nemám s tím nejmenší problém. Vždycky si vzpomenu na svého známého/kamaráda, kterého jsem doprovázel na lovu. Je to cizinec, a měl s sebou Blasera. Samozřejmě přišla řeč na lovy všude možně a taky na bezpečnost přepravy zbraní z hlediska ztráty a poškození, s čímž má leckdo nemalé zkušenosti, bohužel. No a on řekl větu, kterou si vždy vybavím, když taky Milda onanuje na Blaserem - povídá "Taky už mi nějaký flinty rozbili, proto když někam jedu, tahám s sebou Blasera. Střílet to střílí jak potřebuju (a to byl chlap, který neměl problém na 300-400m střílet zvěř menší než srnčí jen s lehkou oporou) a když by se s tím něco stalo, tak to není zas taková škoda. Hezké a drahé flinty mám doma v trezoru, ty mi je líto takhle tahat." A to nebyla póza, on to tak fakt měl, pro něj to prostě byla vyhovující, spolehlivá užitná flinta, s kterou když se něco stane, bude ho to mrzet, ale nezblázní se z toho. Něco jako já mám to ZKK, asi :lol: Akorát že já k němu mám už po těch společných zážitcích citový vztah, takže mě by to vadilo asi hodně.

No a pokud jde o "koňské řitě" a "hranice všedních dnů", z toho je mi částečně na blití, jako Crifovi, a částečně smutno. Nevím kolik toho Milda sjezdil, jestli byl ještě někde jinde, než párkrát v JAR... Já měl to štěstí, že jsem poznal docela kus světa, a jakkoliv třeba Afriku miluju, kdykoliv se tam rád znovu vydám atd., tak kdybych neměl vidět měsíc v úplňku nad vzrostlým lesem, ranní červánky, srnce jak se brodí rosou celý mokrý, cítit vůni hrabanky po dešti...chybělo by mi to. Leccos mi tu vadí, ale to souvisí spíš s kulturou a politickou situací. V myslivosti mě štve, jako řadu kolegů zde, jak se degraduje na zabíjení u žrádla nebo neumělé bezhlavé pálení po všem černém na naháňkách bez úcty ke zvěři, a to, jak se vytrácí lovecké umění, myslivecká odbornost, porozumění té přírodě... Přesto ale pořád máme kouzelnou malebnou krajinu a přírodu, která pohladí na duši, na evropské poměry bohatství zvěře, a pořád ještě myslivost, kterou nám závidí kus světa, a to říkám jako ne zrovna kovaný lovuzdarák. Několik mých přátel z Afriky a US mi říkalo, jaká je podle nich škoda, že u nich nemají také takové zvyky, tradice a loveckou kulturu předávané z generace na generaci. Ofrňovat nad tím tady nos a označovat to jako "koňskou řiť" je podle mě typicky snobský projev někoho, kdo už se dvakrát nebo třikrát někam podíval, ale nějak si to zatím nedokázal srovnat do té správné perspektivy. A to co jsem psal, podle mě platí pro Čechy, jako pro Slovensko. Slovenské holky, hory a zvěř můžu kdykoliv a v libovolných dávkách... :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od tibi1 »

Hmmm, necital som to cele od zaciatku a aj to zbežne...len ma napada preco prave Blaser je najcastejsie bodom svaru o prezentacii prestize, snobizmu, logiky a celkovej ludskej hluposti ...ved tu je kopa inych nemeckych drahych a kvalitnejsich zbrojoviek
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Durell »

Nikolas Cage - film 60 sekund - ked chcel kúpito auto - "Ferari - budete frajer ", a on na to " Ale, keby som mal Shelby GT ? "
odpoveď " to by ste bol Fajnšmeker " .

Tibi1 - asi preto, že ten Blaser je dosť drahý - povedal by som, že keby zosekali ceny o 1000 € bolo by to tak no možno primerané. Veľa ludí si ho kúpi, v domnení, že aký sú frajeri, aj najdú nejaké tie mušky, ale nedokážu si priznať chyby toho "ferari " a budú do krvy hájiť front. A tito ludia keby si kúpili to spomínané RPA a niekto sa ich spýta:"A čo to je ? A v čom je to tak dobré ? , zostali by ako kapor a bolo by po diskusi . A práve tu by fajnšmeker spustil prednášku o veciach ktoré nevidno a " treba zdvihnúť kapotu "

Pri tom Blaseri stačí povedať " To je Blaser . " Šupnúť záverom vpred , vzad , a je po diskusi "

Bwana - krásne si rozpísal myšlienku " Všade dobre doma najlepšie. " A od teba to sedí o to viac , pochodil si kus sveta.

Jednoducho si Gurmán . :D -" Tie riadky spravia krajší deň. "
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Odpovědět