Kulovnice pro leváky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

a proc ne T3 varmint stainless levák??? :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Jestli nechceš střílet soutěžně a LR, tak to neměň. Já měl původně zálusk na Remingtona s požadavkem lov a zastřílet si na střelnici. Prodejce mě nakonec přesvědčil na Tikku, sice taky s těžkou hlavní a ve stejné cenové relaci, ale kvalitativně výše. Záleží však na tobě, na kolik si cení? dle mého názoru zlep?ení odhadem 1/2 MOA.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Ten nerez vypada hrozne to bude v lese jak pest na oko.Jestli tam zas takovy rozdil nebude....tak si holt budu muset vzdycky po tech par vystrelech pockat a nechat vychladit hlaven.A treba pak casem vymenim hlaven az bude vystrilena za tech par tisic ran....
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od ridgeback »

další možnosti pro leváka:

Savage Axis v levém provedení za cca 10.500,- Kč
Savage Trophy Hunter XP v levém provedení s montáží a optikou za cca 18.500,-Kč

http://www.savagearms.com/firearms/finder/

k dodání v ČR prý až leden/unor 2014 diky bezprecedentni poptavce v USA
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od Jantes »

Savage jsem dnes viděl na prodejně. http://zbrane.subrt.cz/savage-arms-axis ... ro-levaka/
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Rempo
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07.5.2012, 7:50

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od Rempo »

Ja som pre ľaváka (seba) tiež vyberal dlho. Najhoršie je, že vždy je príplatok. A medzi M03 a R8 v ľaváckom vyhotovený nakoniec vyhrala R8. Zbraň si kupujem na dlhé roky, tak som vyberal lepší priemer. Ešte som mal možnosť "pohratia" aj s Sako 85 LH a tiež je to fajn zbraň, ale už iba pár korún rozdiel od M03 v základe a to sa, už fakt podľa mňa oplatí priplatiť. Niesom žiadny zbrojár, ani odborník, len píšem svoje dojmi.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapi, po všem možném rozhodování, jsem dospěl k tomu názoru, že si raději trošku připlatím a koupím nějakou lepší zbraň. Tikka mi po půl roce nepřišla, takže jsem objednávku zrušil. Tak tedy - Vybírám mezi Mannlicher luxus a Merkel KR1 oboje v levém provedení. V ráži mám jasno, bude to 30-06 spr. (ještě mě trošku nahlodává 8x57JS, ale líbí se mi široká škála třicítkových střel). Chci to hlavně na černou. Jaké máte názory, zkušenosti a postřehy s těmito zbraněmi? Je to dobrá volba?
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od Toma »

Vybíráš až přebereš.
Lovec zabíjí jednou ranou.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od BwanaHunter »

Toma> proc? Merkel kr-1 v 30-06 ma kamarad, strili hodne, bezproblemova flinta. A proti Mannlicheru taky nic nemam.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od Toma »

Já taky nic nemám proti těmto zbraním,jen sleduju že to kluk střídá jak ponožky,hned takovou ráž ,hned makovou,pak zase tu samou v jiné zbrani.
Lovec zabíjí jednou ranou.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od michalos »

Někde se to tu už psalo....kamarád měl 308, pak jej vyměnil za 3006, potom za 7x64 a nakonec zůstal u 8x57JS a když si kupoval novou další tak už jen v 8x57JS,...záleží taky na kolik metrů střílíš....pokud do 150 tak má navrh osma, nevím jak vypadají podlitiny, nebýt kolegů vlastnících ráže pod 8mm, od kterých dostávám zvěřinu na podíle nebo sem tam pomohu s rozděláváním ať už ve sdružení kde jsem nebo kde jsem hostem.... prostě těžká pomalá je vždy lepší jak rychlá ....
Jinak já držel obě zbraně a zamlouval se mi Merkel
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od johnyc77 »

Toma - jestli k tomu nemáš co říct, tak se k tomu nevyjadřuj a starej se o sebe.. :wink: Pokud vím, není to tvoje starost, tys mi na nic peníze nedal a jak je vidět, zkušenosti s těmito zbraněmi ti taky chybí.. Rád zkouším něco nového, rád se i něco nového dozvím. Osmu jsem měl 3 roky, springfielda jsem měl půjčeného jen 3 měsíce, takže nic moc. Nedávno jsem si chtěl koupit nějakou "lepší" zbraň, jenže mi bylo líto peněz, proto jsem si vždy koupil něco levnějšího, což mě později i omrzelo. Proto jsem se rozhodl si raději připlatit a mít jednu pořádnou zbraň.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od Toma »

To napiš každému kdo se k tomuto vyjádřil že to není jeho starost,ale Ty si žádal ,a já sem odpověděl.

Zdržme se osobních výpadů, pokud je to něco "v rodině", je zbytečné to tahat sem na sklo. Proto dál už jen věcně k výše uvedeným typům zbraní! Pufr
Lovec zabíjí jednou ranou.
bokofka12
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 11.5.2010, 22:12

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od bokofka12 »

Zdar,
nevíte někdo jestli budou dělat levou CZ 557?
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od preparator »

V Lysé jsem se nato ptal chlapa co tam ČZ 557 předváděl řikal že přibližně 2roky než přijde na trh levá verze.
Odpovědět