CZ 527

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 527

Příspěvek od vasil »

ještě čekám na weaver lištu. Zatím jediná která se zdá být konstrukčně vhodná je ocelová od CZUB prodloužená na předek a sklon 25MOA.
Jen pozor, dělají i hliníkovou se stejnými parametry, ale je total na ho_no, protože je nasunutá navolno a upíná se zvrchu šrouby, které se natrvalo podepíšou na pouzdře závěru.
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: CZ 527

Příspěvek od Marcus.das »

Tak průměr ústí na varmintu je 18,90 mm.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: CZ 527

Příspěvek od Warmint »

Marcus.das děkuji. Myslel jsem si, že to nebude jako na 557 22mm. Ješte zvažuji přesný průměr co půjde na Foxku tak pro inspiraci.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: CZ 527

Příspěvek od Warmint »

Mohl by mi někdo z nejlépe vlastní zkušenosti, případně znalosti říct jestli pasuje pažba z CZ 527 na Brno Fox 2? Nejspíš bude kratší šachta zásobníku, z důvodu náboje 222rem, ale co zbytek?
Pepa P.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 27.8.2010, 19:34

Re: CZ 527

Příspěvek od Pepa P. »

vasil mohu poptat tedy zkusenosti s americanem v grendlu?
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 527

Příspěvek od vasil »

Ahoj, neshledávám na ní vady. Jediné, co bych vytkl je krátké pouzdro závěru a tím i výběr montáží. To ale není problém americana ani grendela ale obecně 527. Náboje se dají v pohodě sehnat v Proarmsu, matrice dělá Lee, střely jsou klasika 6,5. Opravdu jediné nad čím zvedám obočí je nutná instalace weaver lišty, protože jako na potvoru puškohled vyjde komínkama nad upínacím kamenem závěru. Tak pokud se přeneseš nad tím, že na zbraň montuješ montáž na kterou namontuješ montáž (kroužky) a dostaneš se tím výš než je nutné, tak nemáš problém. Zbrojovka ho ale v Americanu už nedělá. Oni nerespektují, že na zavedení jakékoliv novinky na trh, trvá nejméně dva roky. Vždy s něčím vyjdou a když se z toho ze dne na den nestane trhák, v příštím katalogu to nenajdeš. Už jsem si tu na to stěžoval...Kdybys trval na grendelu alternativu najdeš u Rugera a u Savage.
Pepa P.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 27.8.2010, 19:34

Re: CZ 527

Příspěvek od Pepa P. »

diky za postřehy, s přesností taky spokojen?
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 527

Příspěvek od vasil »

Ano, jako všechny opakovačky CZ. Přesná
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ 527

Příspěvek od pufr »

Asi tak nějak zhruba - jak starší info hovoří o vnitropodnikové normě - 7 cm/100 m, či to bylo/je výrazně lepší ?? :?
Pufr
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: CZ 527

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Mal som doma kdesi napísané vnútropodnikové normy, čo sa rozptylu týka z czub, ale to bolo roky dozadu. Pokiaľ sa dobre pamätám, tak to bolo v nasledovnom poradi:
Rozptyl na 100 metrov do 5 cm-vyborny
Rozptyl do 7,5 cm-veľmi dobry
Rozptyl do 10 cm-vyhovujuci
Rozptyl nad 10 cm- nevyhovujuci
Sam používam zbrane od czub, niektoré upravené, ale čo som mal možnosť nastrelovat kopec zbraní všelijakých znaciek, tak zbrane z czub nijako nezaostávali za zahraničnou konkurenciou ohľadom rozptylu, ba môžem povedať, že rozptyl bol častokrát oveľa menší, ako zo zbraní zvucnejsich znaciek. Kto strieľa fabricke strelivo, ten musí nájsť strelivo, ktoré ide najpresnejšie. Ten, kto prebija si dokáže strelivo spraviť na mieru. Pre tých, čo radi rýpu-videl som na vlastné oči na strelnici pár blaserov r8, ktoré nešli nastreliť nijakým strelivom, menili sa optiky, montáže, nakoniec sa zistilo, že vývrt hlavne je väčší, ako by mal byť. Nepamätám si presne hodnotu, ale myslím, že to bolo o 8 stotín milimetra. Zbrane boli reklamované, ako to dopadlo neviem, na jednom blaseri bola dokonca zistená závada, nabojová komora bola dlhšia tuším o 5 stotín milimetra. A to nevravim o značke remington a mannlicher, dokonca guľové dvojaky zvučných znaciek, sustrel hlavní na 50 metrov do terca formátu a4, sústrely hlavní katastrofálne, ledva sa to zmestilo do toho terca. viem od nemenovaného zbrojara, čo musel na niekoľkokrát rozletovat hlavnovy zväzok a až potom to strieľalo s veľmi dobrým sustrelom. Značky dvojakov nepíšem, lebo to by mi aj tak nikto neveril, ale každá zbraň bola nad 5000 euro. Ja sám chodím strieľať na strelnicu zakaždým, pokiaľ mi to voľný čas dovolí, za posledny polrok som bol na strelnici zhruba 20x. Povaha môjho zamestnania, keďže pracujem v zahraničí, mi nedovoľuje častejšie zájsť na strelnicu. Môžem povedať, že sú u nás výborní strelci, ale sú takisto takí, co sa nevedia na 100 metrov trafiť do terča. Častokrát ľudia, čo si kupujú zbraň nevedia, že po niektoré zbrane prejdú zbrojarovi cez ruky, aby to ako tak strielalo a až potom idú do predajne. Zbrojar, ktorý mi mení hlavne a stavia na zákazku zbrane mi výpraval príbehy, ktorým by som normalne neveril, ba videl som uňho značky zbraní-drahších zbraní, s ktorými majitelia po zakúpení utekajú za ním, nech s tým niečo spraví, lebo zbraň nestriela, ako by mala, poprípade sa zasekavaju náboje. A nakoniec-nastrelné terče, ktoré boli dodané k poniektorým zbraniam, ktoré boli nastrelene z fabriky, vôbec nezodpovedali realite. Takže ich netreba brať vážne. Sam som tým prešiel, takže si nepotrebujem nič vymýšľať.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ 527

Příspěvek od pufr »

Pěkné expozé :!:
Netvrdil jsem, že průměr současné produkce ČZ U.B. je nějak horší než obecně řečeno zahraniční produkce. Sám mám stále v trezoru jedno ZKK 600, které střílí konzistentně sub MOA a handloadingem i na úrovni 0,5 MOA (pravda "reexportované" z Kanady, kam ho vyvezl ještě blahé paměti Pragoexport a cca 5 mm od ústí má hlubokou obvodovou rýhu od hrany vodítka frézy ...)

Osobně to "zvýšené" množství excesů v oblasti kvality zahraničních zbraní prodávaných na našem (případně slovenském) trhu přičítám z určité míry i mizivé vyjednávací síle našich prodejců. Prostě pokud by nekvalitní zbraň hodil na hlavu dodavateli prodejce, který svým zákazníkům udá padesát zbraní za rok, je to jinde, než když někdo prodá dvě ročně - po dlouhém čekání - až žadonění o dodávku atd. (a na kvalitu tak nějak "oslněn" věhlasnou značkou nehledí - skoro vůbec :? )
Nakonec už jsme asi všichni zažili i "rozmlouvání reklamace" - "Zalep si ten šroub Loctitem" apod.

Ale zpět k CZ 527 - právě u ráže 6,5 Grendel proběhla diskuze o horších rozptylech a sám jsem se dvěma "rozčarovanými" majiteli 527 v této ráži mluvil - proto výše uvedený dotaz na konkrétní jednu zbraň (neb z mého pohledu i Vasilovo vyjádření ponechávalo určitý prostor pro "interpretaci" ...) :)
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 527

Příspěvek od vasil »

Ahoj, ona diskutovaná nepřesnost 527 v grendelu je skutečnost, týkající se počátků produkce. Upravovaly se snad zásobníky, vytahovače, komora a ústí...Je to blbý, ale stalo se. Co ale musím konstatovat, že když mi někdo přinese na nastřelení novou CZ, jedu na střelnici s ledovým klidem. Jediné čím mám problém u Zbrojovky (ale to se týká Brna) je rozštelovávání soustřelu hlavní.
Ale zpět k 6,5grendel v 527. Už se nedělá. jestli máš možnost koupit skladovou, tak se neboj. Jestli chceš univerzál v lehkém provedení, Ruger dělá model Predator, který v ráži 6,5 creedmoor váží skoro stejně jako 527 ve slabším grendelu

oprava! 6,5 grendel se opět objevila v nabídce u modelu 527american.
Bosado
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 24.1.2020, 13:11

Re: CZ 527

Příspěvek od Bosado »

Zdravím vás. 527 jsem pořídil cca před rokem. Nečekal jsem zázraky, ale musím říct, že mě mile překvapila. Mám ji jako pracovní zbraň, která je denně venku. V podstatě mě vadí dvě věci. První je vůle zásobníku v šachtě. Mám dva zásobníky a ani jeden úplně nesedí. A druhá věc, která mi vadí hodně, je spoušť. Na ostatních flintách mám bleskovky bez napínáčku. Na 527 mi vadí poloha a i tvar spouště, hlavně s nataženým napínáčkem je spoušť kdesi vepředu. Kdysi jsem přesně kvůli tomuhle prodal 550. Dotaz zní, nezkoušel jste někdo nahradit origo spoušťák nějakým laděným? Nebo nejlépe pasoval by tam z 557?
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: CZ 527

Příspěvek od bon »

Pokud jde o spoušť, tak podle uživatelů na US fórech by měla do CZ 527 pasovat spoušť Timney, určená pro CZ 550, ale osobně jsem to nezkoušel.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 527

Příspěvek od Georg.H »

Odpovědět