Kulová jednuška Haenel Jager 9

Vše o kulovnicích a malorážkách
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

No chtěl jsem ji mít hlavně z důvodu napínání bicího mechanizmu (bezpečnost). Ještě vím o jednom člověku co ji má a ten mi říkal, že se mu časem začala objevovat nepatrná vůle na baskuli. Takže asi ty jejich lehké slitiny nebude to pravé ořechové :-o
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Hm, je fakt, že ty slitiny na baskule nejsou úplně ten důvěryhodný materiál pro nás české myslivce. Osobně jsem byl taky na vážkách, ale doufal jsem v německou důkladnost. No, bylo by fajn, kdyby bylo více poznatků, z více flint 8)
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

Jasně, debata je o dvou kusech, ale můj návrat k "vyladěnému" Brno Effect mě utvrdil v tom, že jsem se v podstatě neměl zbavovat ověřené zbraně.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Jo, je to tak. Taky jsem koukal po ZK 99, ZBK 110 a Efectech, ale ty ohlasy na forech jsou spíše negativní... Nechce se mi zase kupovat šmejd a pak ho za další fůrů peněz ladit do snesitelné flinty. Prostě chci koupit jednolaufovou flintu na který bude tichá pojistka, fungující napínáček, bude to mít soustřel a matroš vydží alespoň 40 let (ALESPOŇ!!!). Nasadit montáž s puškohledem, nastřelit a hurá do lesa. Jenže jak to bývá, co bylo před sto lety nejjednodušší a nejlevnější, je dneska nóbl cajk, kterej cenou leští mraky 8) Doporučte něco! :wink:
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od petjan »

Jestli chceš něco v podobné cenové recaci a aby to "neleštilo mraky", tak máš na výběr Sabatti, Haenel, Fair, Effect a Zk99. Nejlepší je zajít do obchodu a omakat, to ti poví daleko více, nežli povídání si na fóru. Sabatti a Haenel mají napínání bicího mechanizmu na hřbetě, Effect, ZK99 a Fair mají na hřbetě pouze pojistku. Což mě osobně vyhovuje více. Napínání u Effecta se děje kličkou při otevírání. Má to jakoby dvě polohy. Ostatní nevím ta ZK99 to má možná stejné jako Effect. U Effecta musíš po natažení bicího mechanizmu zajistit manuálně. Myslím, že ani s jednou neuděláš chybu. Zmetek ti vyrobí asi každá fabrika, to se však dá vyreklamovat. Ten dotaz jsi měl hodit spíše do "výběru kulovnice", protože tohle je vlákno o Haenelce a ty se ptáš všeobecně na cenově dostupné zalamovačky.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Jde mi především o Haenel, ale v rámci porovnávání se ptám všeobecně :D Ale vidíš, tys přidal Fair a o té já vůbec nevím... aspoň pohledám a kouknu o co jde. :mrgreen:
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od petjan »

Waswaq: vyzkoušej si nejdříve to hřbetní napínání, aby si nebyl rozčarovanej. Za prvé to napínání bývá hlučné a pokud máš zvěř pod posedem, může to být problém, za druhé z hlediska bezpečnosti je vhodné napínat bicí mechanizmus až když máš namířeno a na to je potřeba vyvinout poměrně vysokou sílu a to v té poloze je, nebo alespoň pro mě bylo takové nepřirozené. Je pro mě mnohem pohodlnější posunout pojistku.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

Effect není špatná volba. Na šmejdg narazíš všude. Jen je u něj potřeba dát pozor na ty jejich skladové zásoby, ale ty by měly být pomalu už pryč. Na můj dotaz ve zbrojovce za jak dlouho mi dodají zbraň, odpověď zněla, že se jim musí sejít objednávka minimálně na 50ks, aby se vše vyplatilo. Něco ze skladu, kde se to válí 10 a více let nechci. Tam ten stav hlavně může být různý. Zbraň fakt dobrá, spousta kolegů lesáků je spokojená.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Máte, tuhle flintu ještě někdo??????? :D
Podělte se o dojmy i zkušenosti :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Zdenek41 »

OT,ale to se někde válí 10 ještě lépe 20 let je v materiálu..hlavně hlaven o hodně výš.To byl ještě materiál.Vůbec bych se toho nebál. :wink:
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Tak už o tý flintě přemýšlím asi dva měsíce a nejde mi z hlavy, ještě k tomu v ráži 6,5x65R, a nejde mi to z hlavy... Asi si ji budu muset koupit, abych konečně zjistil, jaká je. Zkoušel jsem oslovit i CGreena, který si ji objednával, jak jsem vyčetl na jinym vlákně, ale nic....
Nevypadá to špatně, jen mám obavu, aby to nebylo tak, když se jim v Merkelu zrovna nevydaří hlaveň uplně na 100% šoupnou ji do Haenelky????? :? Nevim, jak tohle v těch fabrikách šlape, zato jsem dost podezřívavej. :lol:
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Myslivec Milda »

Waswaq píše:Dobrý den všem,
žádám Vás o radu. Chci si pořídit Zlamovací kulovou jednušku Haenel Jager 9. v ráži 6,5x65R, nebo 6,5x57R. Prostě něco lehkého a spolehlivého.... Máte někdo tuto zbraň??? Jak Vám slouží v jaké ráži?? Zajímá mě cokoli podnětného. Dík. W.
Všechno co je PODSTATNÉ jsem už napsal TADY: viewtopic.php?f=2&t=5694&start=0&hilit=haenel

Jak tato jednuška vypadá in natura je TADY: http://myslivecmilda.rajce.idnes.cz/Haenel_Jaeger_9/

Prodal jsem tři kusy a všechny byly velmi dobré co do rozptylu . Na 100.m = díra skoro v díře, na 200.m pak zásahy v kruhu o průměru 7.cm. Nikdo z majitelů si dodnes na nic nestěžoval. Ad. ráže: vřele doporučuji cal. .30R Blaser , nebo aspoň 7x65R. Cokoliv v ráži 6,5 je pofidérní – nemá to dostatečný výkon, bojí se to překážky, nefunguje to jak má. Jednuška to musí být spolehlivý, přesný a nekompromisní KAT ! Není šance opakovat tak rychle jako z kvalitní kulovnice. U jednušky zvlášť platí : ONE SHOT ONE KILL ! Minimální požadavek u kulové jednušky = Ve 200.m musí mít střela dopadovou energii nejméně 2.500 J a pokles střely při nastřelení na ONV nesmí být víc než – 4.cm. Pak není co řešit. Ať se bude střílet na srnce, lončáka, nebo na muflona, jelena siku, kamzíka nebo na velikého kňoura, či jelena „karpaťáka“ , vždycky to má dostatečné „grády“ aby spolehlivě „zabíjela“. Rychle a nekompromisně. Výkon není nikdy na škodu . Haenel 9. Jaeger je o třídu výš a je lepší než jakékoliv ZK99 & his bastard copy. Taky je to opravdu solidní puška za relativně levný peníz. K „dospělé“ jednušce patří samozřejmě solidní montáž a velmi kvalitní optika. Pravda, do jednušky Blaser K 95 má Jaeger 9. ještě hooooooodně daleko, ale je už opravdu použitelná po celé Evropě. „Howgh“ domluvil jsem.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Díky Myslivče Mildo za vyčerpávající informace.
Se vším souhlasím. Jen s tou ráží mě to táhne k té 6,5x65R. Netoužím po velmi silné zbrani. V mých podmínkách ji využiji na srnčí a nedospělou černou zvěř.A v záloze je Steyr 7x64
Každopádně děkuju za informace do Haenelky pujdu. Jen bych se ještě chtěl zeptat: Jak je to s vyměnitelnými hlavněmi k této flintě????
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Durell »

Neviem ale v raži bych problem nevidel, stavám 6,5-284 a to je pre tento účel vhodný ekvivalent .

140 gr NP V0 - 904 m/ s ONV 184 m 220 m - 5 cm E 2500 J v cca 275 metroch data QL
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Zdenek41 »

Já osobně taky v 6,5 problém nevidím...Dobrá rychlost i J.Jen je potřeba opatrnej výběr střel.Pokud se nepletu tak i SB dělávalo před 8,5 g SP ,11g SP a to pokud vím nerozbíjelo a zastavovalo slušně.Myslím,že byla chyba odejít od této gramáže.
A o ráži 6,5/65 psát nebudu myslím,že se bez problémů vyrovná 7.Ale po 55 jsem toho viděl odejít dost i dosledy byly náročné.
Jak já říkám neni to o ráži,ale vždy o lidech a jejich rukách...Nechcu opět hřešit mě se osobně pořád líbí 5,6.
Odpovědět