Kulová jednuška Haenel Jager 9

Vše o kulovnicích a malorážkách
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Dobrý den všem,
žádám Vás o radu. Chci si pořídit Zlamovací kulovou jednušku Haenel Jager 9. v ráži 6,5x65R, nebo 6,5x57R. Prostě něco lehkého a spolehlivého.... Máte někdo tuto zbraň??? Jak Vám slouží v jaké ráži?? Zajímá mě cokoli podnětného. Pochvaly i kritiky. Případně i rady kde flintu pořídit. Dík. W.
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od george.barley »

Dobry den,kupovali jsme si s bratrancem jednusky,ja Merkel K3 v .300WM,on Jaeger 9 v .300WM.Vahove stejne,Jaeger jednodussi/bez uzamceni do hlavne/,obycejne drevo...nic co by urazelo.O polovinu levnejsi nez Merkel,ma ale drazky/sinu/ na upevneni puskohledu-vyhoda/merkel musi mit drahou montaz/.Jedinou upravou kterou prosel byla vyrazne silnejsi botka/puvodni nedostatecna-ale to jsem delal i u Merkela/.Odhadem cca 250 ran,odvoleno hodne pres 200 ks cehokoliv.Nemuze si ji vynachvalit hlavne kvuli vaze.Zpetny raz je samozrejme vyssi ale dobre zvladnutelny.Je otazka co udela casem ta baskule ze slitiny hliniku/asi Ergal??? nevim/.Prece jenom ten merkel ma lepsi uzamceni-asi urcite delsi zivotnost.Takze tak.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Díky za postřehy. Je zajímavé, že v katalogu je Haenel Jager 9 vždy s uzamykáním jako má Merkel, do hlavně a george.barley píše, že je to bez uzamikání do hlavně! Je to dle ráže? Nebo jak? Rozhodně bych uzamykání do hlavně chtěl... Pak mě trochu překvapilo, když jsem si na flintu šáhnul na Natuře, hlučné cvaknutí při napínání napínáčku? Co s tím? Jde třeba natáhnout "cvaknout" napínáček a bicí mechanismus natáhnout následně???? :(
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od kounek »

V tomto topicu o této jednušce poměrně dost básnil Myslivec Milda

viewtopic.php?f=2&t=5694&start=0&hilit=haenel

Osobně jsem ji měl v ruce pouze v prodejně a už si nevybavuji systém uzamykání, ale myslím že to opravdu bylo stejné, jako Merkel. Nijak zvlášť mě tato flinta nenadchla, ale taky zase ničím neurazila. Pokud to nemáte daleko někam do prodejny Arms.cz, tak si ji tam můžete ozkoušet, mají ji skoro v každé prodejně skladem...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od george.barley »

Pánové hluboce se omlouvám,za mystifikaci.Opravdu jsme tehdy prohlíželi Haenel ale i Sabatti....Tu si tehdy koupil.Proto jsem si asi spletl ten jednoduchý lůžkový závěr s tím u Haenela....Ted jsem si to ověřil s bratrance telefonicky .Ještě jednou se omlouvám.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Alespoň mám o trochu jasněji :D dík. Toho myslivce mildu jsem četl, ale je to asi veselá kopa a tak nevim co si z toho vzít.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

Tuto zbraň jsem si pořídil u výše jmenované firmy v Praze. Velké zklamání. Hned so příjezdu k puškaři jsem málem padl do vývrtky. Podíval se do hlavně a ta byla totálně v její cca polovině v rozsahu 15 cm vypadaná. Vše vzniklo při výrobě. Jakoby byly vytrhány kusy materiálu ve tvaru dlouhých měsíců. Po jelo konstatování, že je to tak maximálně od 150 do 300 ran a pak to bude létat kam bude chtít, šla z baráku. Takže pro mne vyhozených 35 tis. A to je navíc soudní znalec a rovnou mě zasvětil do zkušeností s podobnými reklamacemi směrem na západ.
Pak jsem velmi litoval prodeje BE, se kterým nebyl sebemenší problém. Holt vše nové a z Němec nemusí být echt.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Pane jo, člověk by řekl němčourská flinta, co lepšího chtít.... Že to vůbec pustěj v takovym stavu z fabriky???? :?:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

Taky jsem si říkal-nová flinta, no problem, ale tahat kvůli tomu puškaře do krámu??? To se snad u nové ani nedělá. Sakra jsem si spálil prsty :oops:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od michalos »

A něco jako reklamace, to nešlo...??? Přece je nějaká záruka na nový výrobek daná zákonem a na flinty taky přeci ne...??
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

To víš, že jsem to zvažoval, ale nechtěl jsem znovu absolvovat kolečko peripetií. Takže když se nabídl kolega, že to vezme a nechá si to překopat, neváhal jsem ani chvíli. Navíc byl asi týden do začátku lovu srnců. Takže jsem zvolil návrat k osvědčenému BE a spokojenost dodnes.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

Otázka na crif: kromě toho vysypaného laufu, jaká ta flinta je? co třeba ten napínáček? Mohl bys, prosím, popsat alespoň jak to šlapalo? Střílel jsi z ní vůbec?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od pufr »

2crif Nepamatuješ se, jaké byly na té zbrani zkušební značky - zda německé?
Nerad bych někomu zbytečně nasazoval psí hlavu, ale v poslední dpbě se stává, že nejmenovaný - velmi šikovný - prodejce doveze suhlské zbraně a ty zkušebnou projdou až v Praze na Žižkově. Což vzbuzuje obecně doměnky, že jde o kusy vybrané původně výrobcem například k "cestování po výstavách" - protože se na nich třeba vyskytly nějaké funkční nedostatky, co by se už nevyplácelo spravit ... - proto absence něměckých zkušebních značek.
Pufr
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od crif »

To Waswaq> Mohu říci, že vše chodilo velmi přesně a tiše. Zvláště napínák byl téměř nehlučný. Bohužel jsem poté měl k té zbrani takový odpor, že jsem nedal ani ránu. Kolega s tím zatím střílí a nestěžuje si na nějaký výrazný zpěťák. Ta zbraň má v současné době za sebou cca 280 ran a co jsem včera s ním po tel. mluvil, tak se to rozhazování začíná projevovat- občas rána jinde, než míří. Takže se asi slova puškaře začínají naplňovat.
To Pufr> Značky byly určitě německé, to jsem prohlížel jako první.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: Kulová jednuška Haenel Jager 9

Příspěvek od Waswaq »

No docela mi to nadšení pro tuhle flintičku opadá... :( :D Koupit šmejd za 35 talířů, to se mi nechce! Snad je to jen ojedinělý případ...
Odpovědět