Stavba kazatelny

Zajímavé fotografie z našeho kraje/honitby.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Stavba kazatelny

Příspěvek od Geronimo »

Nevěděl jsem kam mám tento odkaz na tomto forumu uložit,tak jsem to natlačil zde. Postavili jsme novou kazatelnu a trochu jsme tuto stavbu zdokumentovali nějakými snímky a tak bych se rád s váma o ně podělil. Je to kazatelna vyloženě na lov divočáku. Před ní stála na stejném místě jiná a poměrně dosti nízká,takže okolí bylo často zavětřováno,což by se u této nové nemělo tak dít. Uvidíme ,čas ukáže. Jinak stojny jsou 4 metry vysoké a lovec sedí asi v 5 metrové výšce nad zemí. Posuďte sami. :wink:
http://sioux.rajce.idnes.cz/Stavba_kazatelny/#album
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Perník »

pěkná práce!!!!, myslím, že se dá v tomhle případě hovořit o německé preciznosti, už jen to když jsem na jedné fotce viděl kolegu který ten základ rovná do váhy. :D opravdu pěkná kazatelna, žádné rogálo, jak říkáme u nás.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Geronimo »

Ještě pár drobností na upřesnění. Paradoxem je ,že tato kazatelna je vyrobena v ČR. Tedy vyrobena ,ale né postavena! Kde a kdo ji vyrobil nevím,to se mi i přes mou snahu se tohle dozvědět, nepodařilo. Ten co ji dává do váhy,jsem zrovna já osobně. I kdyby jsem to neudělal já,určitě by to udělal někdo jiný z přítomných. Asi jsem trochu načichnul tim germanismem,ale nemám rád poloviční,vachrlaté nebo křivé věci. Nějakou hodinu už mám na takových "mysliveckých zařízeních" odsezenou a tak vím, že je třeba při stavbě nového zařízení dát důraz na preciznost,jistotu a pohodlí. :wink: Potom ten lov vypadá ůplně jinak a člověk si jde opravdu, na takovou kazatelnu odpočinout. Jinak díky za uznáni, opravdu poctivé práce.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Leon »

Nazdar Dany je to pěkný lego :wink: loni měly podobný na výstavě v Lysé
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Geronimo »

Leo a nevíš kdo to vyrábí a za kolik ???
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Leon »

Dany zadej na seznamu zateplená kazatelna nebo výroba loveckých kazatelen tuhle jsem tam několik výrobců našel když jsme nevěděly za co utratit příspěvky od města protože starosta chce ůčty a cena byla od 14 do 40 tisíc podle výbavy. Tyhle adresy mám uložený
http://www.maxi-truhlarstvi.cz/cz-detai ... telna.html
http://www.prolov.com/posedy-kazatelny.php
CZ 550 american 308win.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Stopař »

Geronimo - DÍKY!!! :lol: :lol: :lol: já žil tři roky v Německu a musím říct, že jsem se na chvíli vrátil. Já se ti hned rozřehtal jako kůň - myslím to tedy pochopitelně v dobrém :wink: Ta fotka s tou vodováhou je fakt nej! Musím říct, že taky nemám rád fušeřinu a polovičatou práci, ale vodováhu jsem při stavbě kazatelny v terénu ještě neviděl - fakt mě to v dobré poveselilo! Díkes! Jo a jinak - moc pěkná práce!
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od František Fořt »

I mě se to líbí! Jsem rád, že fenomén německé kvality a precise ještě přežívá, i když je ve velkém ohrožení moderní globalizační doby. U spousty věcí, co si myslíme, že jsou německé, už dávno německé nejsou.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od nimrod nimrod »

Dobrá práce!
Když je takto nachystaný matroš, staví se jinak než s dřevem z lesa. Dobrý nápad je stabilizace pomocí žebříku, který tak plní více funkcí.
Jinak, libelu používám běžně i na stavbu žebříků, ve vyloženě nerovném terénu se při stavbě pozorovatelen a kazatelen vyplatí i libela s laserem. Jak píše geronimo, pak si jdeš na takovou čekanou odpočinout a ne trápit.

Ještě dodám par tipů:
- nohy je dobré nechat seřízlé ze šikma, konstrukci postavit na velké betonové zakopané dláždice a sem tam k nohám sypnout sůl, podle místa kde stavba stojí (v lužním lese častěji než na horské louce).
- U nás stavíme kazatelny v těžším terénu i s palandou pro nocleh (pro jednoho), je to pohodlené při čekané do rána a pak na šoulačku. :wink:
- Před zimou je dobré rámy ze strany rámu oken navoskovat ať nepřimrzají. Skla zevnitř natřít glycerinem proti mlžení.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od duch Pampuch »

Moc se mi libi ta pavlac, zadne balancovani na zebriku s kolikem ode dveri v hube a zapaseni se zamrzlejma dverma. Dobre je kazatelnu postavit na otocena betonova koryta - cca 50x60cm, trava neroste okolo nohou a nohy obcas premaznout vyjetym olejem do vysky cca 0,5m.
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od rip-curl »

Opravdu detailní fotodokumentace. Moc pěkné!
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od pepava »

Je to skutečně pastva pro oči. Taky mám rád, když je myslivecké zařízení vyrobeno kvalitně. Konstrukci dělám ze smrkové oloupané tyčoviny a pak stojiny sešroubuji závitovou tyčí k vyřazeným betonovým sloupovým patkám, které cca 80 cm zakopu do země. V tomto případě nemusím dělat velké zavětrování. Když nemůžu použít betonové patky, udělám větší zavětrování a stojiny sešroubuji závitovou tyčí k ocelové traverze, tak aby byly stojiny cca 50 cm nad zemí. Konstrukci natřu vyjetým olejem a po letech nátěr opakuji. Pokud dáte stojiny na betonové dlaždice, je dobré tyto stojiny napustit(nechat nasát) vyjetým olejem. Vydrží to dost dlouho, zvlášť, když nátěr stojin obnovíme po pár letech. Zde je nutné nepřipustit, aby se k stojinám dostala zemina. Nejlepší a nepohodlnější jsou ale ty traverzy. Ač se to někomu zdá divné, osobně vodováhu používám k vyrovnání podlahy, na kterou pak přišroubuji kazatelnu po dílech rovněž závitovými tyčemi. Okenice otevírám směrem dolů, nemusím je nijak zajišťovat. Každý máme nějaký ten svůj recept na dobrou stavbu kazatelny. Většinu práce dělám sám, akorát při stavbě konstrukce potřebuji jednoho pomocníka na hodinu a pak ještě jednou, když mi pomáhá vynášet díly kazatelny na konstrukci.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Petr1970 »

moc pěkný.. zeptám se amatérsky, to není nijak ukotvený? např. jen položený na dlažbě, žádný zabetonovaný-zatlučený kolíky..
fakt to drží jen hmotnost a dejme tomu půdorys 2x2 metry, přijde mi to docela málo při tý vejšce 4-6 metrů (nebo pomocná opěra schodiště?)
trošku políbenej stavařinou kotvím i kotec pro psa, když fouká tak fouká......:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od Michal S »

Se spíš divim že ještě nenabízí pojízdný kazatelny za traktor který sou tak oblíbený v polních honitbách. Sám jsem si jednu postavil. Až budu mít sebou někdy foťák tak jí vyfotím.
B.B Art
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: úte 12.8.2014, 20:07
Bydliště: Domažlicko

Re: Stavba kazatelny

Příspěvek od B.B Art »

Ahoj moc pěkná práce je vidět že řemeslo stále žije, mě se hodně líbí ta pavlač.Tak ted jen aby ji nenašel poblouzněný ochránce tipu XAXAP atd. :shock:
6.5x68 vom Hofe
7x57 Zetka
Malý jest jen ten kdo malé cíle má. :-)
Bavorský barvář .
Odpovědět