Prasata 1.2.2007

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Prasata 1.2.2007

Příspěvek od Marek »

Tak jak jsem psal o lovu na obnove, kterym jsem byl v nedeli uspesny, tak se mi dneska rano zase povedlo najit pet prasat. no ale okolnosti hraly v muj neprospech :( ve vystrelu me branil pomerne husty porost, a hlavne fakt, ze se mi tydle prasata zdaly dost velky, co Vy na to?? Strelili by jste?? No ja je nechal odejit... Seleta mezi nimi nebyla. A opet nelezely v houstine ale v takove strence u potoka. Fotky jsou bohuzel dost spatny, dneska u nas od rana prsi a je zatazeno, a v lese to dela takova celodeni sero... http://album.volny.cz/marek84/browse.ph ... owse_page=
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tezko soudit z tehle fotek. Ale maly vyslovene nejsou. Hadam 2-3roky. 60-90kg.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

těžko to tam s něčím porovnat ale připojuji se k Andymu,škoda toho porostu Možná by se na?lo odstřelový.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No prave, taky si myslim ze meli tech 70 kilo a kdyby to byly holky, tak jsou uz urcete plny, a zbytecne se ochudit o dalsi prasatka, to je skoda:) :cry:
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

To ano,to někdo už by po nich střílel i přes to křoví.Já taky raději střílím až když sem si jistej .Dvakrát měř a jednou ře? a u zbraní to platí teprve.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Po pravde receno, me spise zrazovala ta velikost, tu mezirku bych si asi nekde nasel:)
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

Já to chápu,taky bych nestřílel ,ale na druhou stranu máš taky přece krásnej mysliveckej zá?itek. :)
vhool

Příspěvek od vhool »

ja bych osobne to tipnul na triletou bachnu a zbytek do dvou let.nestrilel bych ze dvou duvodu.za prve riziko toho ze jsou plne a za druhe nevim jak u vas ale u nas se do 15.2.nelovi vzhledem k medikaci :wink: ale jako zazitek klobouk dolu :wink:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Nas v lovu nikdo neomezuje, akorat od konce unora do zacatku lovu srncu se snazime jim dat klid, ale asi i kdybych v te dobe ulovil 25kg loncaka, tak mi nikdo nic neudela. a tak mi vhoole povez, to co mi na tedle tlupe bylo nejvic divny, proc tam chybí seleta, tj, kusy okolo 30 kg?? Vzdyt to bylo 5 velkych prasat, tipnul bych je okole 70 kil, vim ze se vam to z tach fotek spatne posuzuje ale stejne...??? :oops:
vhool

Příspěvek od vhool »

samozrejme ze z tehle fotek se toho az tak moc neda poznat.pouze to ze to byly bachny a tech 70kg bych nerekl.ja bych to tipnul (alespon z tech par kousku co jsem tam zaregistroval) ze z bidou 50kg (myslim tim vahu po vyvrzeni).podle mne to je rudl (spis torzo) predlonskych bachynek ktere mely letos prvni chruti.to ze tam nebyli selata (do 30kg)to ve dne nemuzes brat jako bernou minci.vzdyt zbytek rudlu mohl byt zalehlej v houstine opodal.jeste k tomu lovu.sakra chlape co to mate za hospodare.navic jsi tusim nekde psal ze studujes lesarinu,to by jsi ale mel vedet ze pri medikaci cermixem (nebo jak se to jmenuje) to bere i cerna.tudiz maso ze zvere ktera brala cermix je min.10 dni nepozivatelne a muze dojit (sice nemusi ale...) k nezvratnemu poskozeni jaterni tkane u lidi.to samozrejme neberu v uvahu myliveckou etiku.v pripade ze zde (a opravnene) opravujes andyho za "oci" tak me to v tvem pripade prinejmensim zarazi.nic ve zlem ale pouze jsem vyjadril svuj pohled na to ze nekdo v tuto dobu lovi. :wink:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

S tim s tebou souhlasim, ze zverina je po aplikaci Cermixu nepozivatelna, ale stejne jako tyjsi psal, kdyz jsi strilel toho strakace, ze sousedi to jeste nedavali. U nas to pridavame do jadra v krmelcich s oplacenim a to jeste v ranich hodinach. takze to z 90% sebere pouze srnci. Do techto ohrazenych krmelcu se prase nedostane, maximalne tak mala selata... a bohuzel jedni sousedi neleci vubec!! je to soukroma honitba a lecivo si od okresu ANI NEBEROU... no kazdy si o tom udela obrazek sam.
vhool

Příspěvek od vhool »

jenom dodam.pro cernou neni problem 20-30km za noc a nekdy i vic tak si to zpocti :wink: je to vase vec ale ty jsi zastancem tradic a mysliveckeho chovani coz ti schvaluji tak popremyslej o cem jsem psal
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Z fotek co jsem viděl jen jediné ,jde na 100% o bachyňky.většinou se v této době před metáním dávají dohromady lončačky 22 měsíců,které tvoří nový rudlík.Buď jsou z teritoria vyhnány hlavní bachnou a nebo je to opak a přišly o svojí hlavní bachnu.Nastoupila jiná.U černé jsou sociální vazby velmi pevné a mají svůj řád.Ale podle lokalit to může být úplně jinak.
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

prasátka

Příspěvek od SEDM »

http://album.volny.cz/sedm2810/browse.p ... wse_page=0
Můj včerejší úlovek, celkem 21 selat, 4 bachyně a 3 lončačky. 8)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tak to je moc hezký úlovek! Kdepak jsi to fotil?Obora nebo volná příroda?Já osobně bych tipoval nějakou obůrku, takhle ve dne a poměrně blízko!?
Tyhle markazíni potěší oko každého myslivce-i nemyslivce! :wink:
Odpovědět