Syn zastřelil otce

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Syn zastřelil otce

Příspěvek od kojot »

https://www.novinky.cz/krimi/415706-pri ... -otce.html
Nevíte někdo přesněji, jak se to odehrálo. Nějak se mi nechce uvěřit včerejší teorii Franty Niklase z Novy, že otec slezl z kazatelny a synek si ho popletl s jelenem a zastřelil ho. Vzhledem k tomu, že pracovali u VLS, určitě věděli, jak se chovat.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od dalas »

Mám informaci od spolehlivého zdroje, tak ji tu dávám, aby zbytečně nevznikaly spekulace. Chlapi šli na siku a teď nevím, ale to není podstatné, jednomu z nich se podařilo střelit siku. Střelec slezl z posedu a šel provést dosled. Stejně tak slezl i druhý lovec. V jeden okamžik uviděl syn černou siluetu něčeho, tak vystřelil. Otce zasáhl do nohy. Okamžitě volal pomoc, ale byl z toho tak ve stresu, že sám neposkytl dostatečně účinnou pomoc a otec v podstatě vykrvácel z tepny než přijela kvalifikovaná pomoc. Je to velká tragédie, zejména proto, že kdyby syn zachoval chladnou hlavu, s největší pravděpodobností by to nemuselo mít takovéto fatální následky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od Reno »

Bože můj, kolik tragédií už mělo stejnou příčinu, tedy to, že hladový nedisciplinovaný střelec porušil jedno z úplně nejzákladnějších bezpečnostních pravidel a na něco zmáčknul, aniž by věděl, co to vlastně je a kam tomu míří... :? A pokud jsou ty informace od dalase reálné, tak je to opravdu o to tragičtější, že dotyčný otec mohl žít, kdyby syn nepropadl panice a to tepenné krvácení mu v rámci první pomoci zastavil, nebo alespoň zmírnil. Na noze (předpokládám zásah do stehna) se sice nestaví zrovna lehce, ale v tomto případě určitě byly po ruce minimálně dostatečně pevné řemeny z kulovnic. Ta absence opakování základů první pomoci v rámci někdejších branných cvičení na školách (u kluků později i základní vojenské služby) holt začíná být na dnešních mladších generacích znát. :(
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od majodus »

Zial.neda mi nepovedat ze sme sprosti jak soferi kamionov.za posledne dva tyzdne mi pri dohladavke dva krat vystrelil strelec spoza hlavy.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od Petr1970 »

to si děláte prdel? to jako neměl baterku, čelovku, cokoli? to jako vidím siluetu a mačkám?... ten co slezl že potmě? taky bez světla?....

při dohledávce střelím přes člověka?... ty voe, eště že se toho neúčastním....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od dalas »

No, ono to už nešťastně začalo. Zák. 449/2001 Sb. § 45, pís. m). Ve srovnání s výsledkem, je to ale zanedbatelný detail. Někdy fakt stačí málo, blbej okamžik, aby si člověk zničil život.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od Petr1970 »

no to jo, ale upřímně.. on někdo chodí v noci po lese "bez světla"? bavím se o dosledu, návratu k autu, přechodu někde k jinému posedu.. to snad ta čelovka je základ ne?

v životě by mě nenapadlo v noci v lese "nesvítit" - když nebudu na čekaný na vyhrazeným úseku-boudě na prase..
vím že se mi to kecá....
ale když čekám na lišku v noci, tak stojím s trojnožkou u zdi-stromu.. jakmile se pohnu-balím, pouštím čelovku... právě proto aby to do mě někdo nenasolil..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od dalas »

Určitě by v této konkrétní situaci čelovka tragédii zabránila, ale obecně ta tíha bezpečného chování spočívá na osobě s vyšším právním vědomím. A to je v tomto případě člověk se zbraní. Ten musí neustále zvažovat na co střílí a je li ta střelba bezpečná. Nemůžeme přece požadovat po nezúčastněných osobách, aby byly osvětleny prakticky kdekoliv v honitbě. Prostě střílet na něco tmavýho, pohybujícího se byť v prostoru, kde je očekávána poraněná zvěř je maximální hazard a kdo podléhá lovecké horečce natolik, že tohle nedovede kontrolovat, neměl by ve svém zájmu a v zájmu jiných lovit za takto ztížených podmínek. Takže čelovky ano, je to ku prospěchu věci, ale mnohem účinnější bude oprostit se od pudů a trochu přemýšlet, než to zmáčknu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od Petr1970 »

ano, samozřejmě, ale na druhou stranu každej se musí snažit chovat preventivně...

řekni mi co může vidět někdo co jde "dosledovávat" po ráně z posedu aniž by si svítil? to buď má psa a nechá se táhnout na řemeni...nebo jde s termokamerou po teplý barvě..

nebo jen čumí a šlape po cestě..

je to jako s reflexníma prvkama na silnici... i ikdyž vynecháme zákon, já posledních 20 let?.. nechodím po silnici bez baterky, vesty nebo blikačky... protože vím že proti mě můžou bejt nesvéprávný, naspeedovaný jelita.. a baterka-blikačka může pomoct(samozřejmě mě nezachrání..)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od pufr »

I kdybychom se tu třeba všichni dohodli, že tento daný nebo i další poškození měli být "osvětleni", zodpovědnost leží výhradně na střelci.
Celkem bych i řekl, že mi tyhle spekulace s absencí osvětlení přijdou jaksi mimo nejen formálně ale i morálně - viz třeba nedávný případ dvou trempů spících na louce (a následné projevy obžalovaného střelce před soudem) apod.; jen názor :?
Pufr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od Lotr »

Tenhle případ ukazuje, že všechna preventivní opatření jsou k ničemu, setkáme-li se s porušováním základních pravidel.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od Bord »

Jestli je to tak jak se tu píše je to stále se opakující nedodržování a ignorance základních pravidel.
8x57JRS,bordík
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Syn zastřelil otce

Příspěvek od crif »

Je to marný, je to marný, je to marný.......
Odpovědět