Zajety vlk na D1

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od msoukup »

Střely z krátké kulové zbraně nemají dostatečnou rychlost a energii k tomu, aby takto fragmentovaly. Na fotce kadáveru je vidět barva v oblasti plece, takže minimálně stopy po vstřelu by musely být patrné + i měkká střela jako SB SPCE nefragmentuje jen tak. V každém případě by bylo zajímavé si přečíst pitevní protokol.
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od dalas »

Ten největší fragment (na výšku asi 70 pixelů a 1 pixel uvádí 0,2 tedy 14mm) je na konci pánve na levé straně. Vstřel řekněme dle barvy na pleci na pravé straně. Tedy uhlopříčně přes tělo, ale nic zlomenýho, a střepy se jeví jakoby pod kůží. No, je to jen konstrukce, bez pitevního protokolu fakt jen dohad.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od msoukup »

Přesně tak. Předpokládal bych že v takto exponovaném případě byly fragmenty z abdomenu vyjmuty a určen původ, dohadovat se jen na základě nic neříkajícího x-ray snímku je zbytečné, protože se může jednat o průkaz bordelu v kožichu, fragmentů nárazníku, světlometu, blinkru, střely atd. Nicméně identifikovat tombak a olovo není problém :-). Menší fragment je patrný i v levém horním rohu publikovného snímku, takže další snímek přední části by byl taky jistě zajímavý. Pokud je ta pitevní zpráva jednoznačná a obsahuje tyto údaje, tak bych se s ní jako zachraňbrouk chlubil horem dolem včetně všech detailů :-) a nedělal bych z ní materiál "geheime, strang, nur für generalität". Takže jistě ustojí případnou oponenturu :-). Bez pitevní zprávy je další dohadování zbytečné, nicméně na můj vkus moc náhod najednou. Anonym prohlíží pangejty, najde vlka (o kterým není tak úplně jistý, že je to vlk), ten je dalším zachraňbroukem jen tak předán aopk, následně se najednou nečekaně zjistí, že byl střelenej, a to všechno těsně před plánovaným protestem farmářů z Broumovska........
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od Leon »

Tak už se ví čím byl upytlačen :lol: :lol: :lol:
Josef Mozek7.5.2019 14:24
Střílející si zřejmě náboj vyrobil sám z nábojnice s prachem a kousky olova. Majitel legálně držené zbraně se tak vyhne odhalení prostřednictvím balistické expertizy. Dotyčný bude nejpravděpodobněji z řad myslivců nebo chovatelů ovcí.
CZ 550 american 308win.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od losthorizon »

Ale ty tvé úsměvy možná nejsou úplně vhodné. Sice nevím odkud je ta citace (prohlížím a píšu na mobilu, takže možná nevidím vše), ale ona by mohla být poměrně věrohodná. Při určité znalosti problematiky a zejména po konzultaci s odborníkem, bych se k sekanému olovu také přiklonil. Zbytek citace nekomentuji.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od pufr »

Je to tady chlapi silně OT :oops:
Ale pokud už se o tom bavíme a máme na mysli - stejně asi jako např. pan Mozek - náboj do brokovnice, bude jakékoli domácí "udělání", zvláště pak sekání, výrazně "individuálnější" (poskytovat více šancí na nalezení svého tvůrce) než továrně vyrobený brokový náboj :?

Takže v tomto bych se Leona zastal, taky bych to bral jako vtipné info, že pan Mozek je hoden svého jména, a snaží se - bohužel bez zkušeností v oblasti terminální balistiky a bez umu a šarmu Marka Prchala - vytvořit "pomlouvačnou" teorii, která by ještě více stmelila jeho naježenou FB "bublinku".
(tím se samosebou nechci nijak dotknout kolegy LostHorizonta :oops: )

Omlouvám se, ale hned mi s tím jménem - spíš asi nickem - naskočil Woody Allen: "The Brain. That's what the guys used to call me!" a odpověď: " But, Ray! That was sarcastic!" :D :D - "Říkali jste mi Mozek. - Ale Reji, to byl přece sarkasmus!" :D ).
Pufr
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od regis24 »

Josef Mozek je magor co píše komentáře k článkům na Ekolistu. Kdo by si chtěl pročíst pořádný výplody tak si na Ekolistu najděte komentáře tohoto blázna.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od fesoj »

Já osobně mám - co se týče pitev údajně zastřelených živočichů - spíš negativní zkušenosti, běžný praktikující veterinář - nemyslivec tomu rozumí jako tele notám a do pitevní zprávy je schopen napsat taková zvěrstva, jako že "pes byl usmrcen dvěma střelami z kulovnice neznámé ráže" a když jsem se paní veterinářky zeptal na směr střelných kanálů a další bližší údaje, věděla kulové a vycházela z toho, co jí řekl majitel toho psa :!: Rozhodně kategoricky popřela, že pes, který byl nalezen na kolejích, by mohl být usmrcen vlakem. Protože jsem se s tím nespokojil, pátral jsem dál a výsledkem byla svědecká výpověď strojvůdce, který zabití psa viděl na vlastní oči. O tom všem se zmiňuji proto, že jediný správný postup by u toho údajně zastřelenéh vlka byl předání kadaveru k podrobné prohlídce na Kriminalistický ústav PČR, kde jsou na podobná zkoumáni vybaveni a mají s tím zkušenosti jak co se týče pitev, tak balistiky. Ovšem zatím byly k věci uveřejněny jen kecy v kleci. Vůbec bych se nedivil, kdybych se dočetl, že k zastřelení vlka byl použit dvouhlavňový námořní prak :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od fradus »

Pepo, zkopíruji Ti můj příspěvek: Kdybych měl čas a nebyl líný (to hlavně), tak bych na AOPK vznesl dotaz podle zákona č. 106/1999 Sb., Zákon o svobodném přístupu k informacím, jak bylo zjištěno, že vlk byl zastřelen. Třeba ten prapor zvedne někdo méně líný a bude AOPK bombardovat dotazy při všech těchto mediálně provařovaných kauzách. Myslím, že nějaký schopný důchodce by agentuře mohl připravit zajímavé chvilky.
Jdi do toho. To je ten zásadní problém, že zachraňbrouci mají placený manažment, který neustále chrlí spousty píčovin. A u nás se nenajde nikdo, kdo by si udělal čas na chrlení protipíčovin. Jsem chopen Ti zde slíbit, že Ti pomohu, ale opravdu nemám čas se tomu věnovat na plný úvazek.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od palkopal »

Kolega se už ptal na Veterině v Brně a dnes dostal mail:

"Vážený pane inženýre,

obdrželi jsme od Vás email dne 6.5.2019, ve kterém nás s odkazem na zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, žádáte o sdělení informací týkajících se uhynulého vlka ze dne 9. dubna 2019 u silnice mezi obcemi Sudovo Hlavno a Konětopy ve Středočeském kraji (okres Mělník).

Dle dostupných a námi ověřených informací podala Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky trestní oznámení k Policii ČR. Vzhledem k této skutečnosti s odkazem na ust. § 11 odst. 4 písm. a) zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, nejsme oprávněni tyto informace poskytnout.

S pozdravem

doc. MVDr. Michal Crha, Ph.D., v.r.

děkan FVL VFU Brno"



To je reakce na dotaz, ve kterém byly položeny tyto otázky:

- kdy a kdo tělo nalezeného vlka VFU Brno předal,

- kdo o provedení pitvy žádal a na základě jakého oprávnění (a zda vůbec bylo uvedeno),

- kdo byl (a zda vůbec) v žádosti jako vlastník těla uhynulého vlka uveden a

- jak bylo s pitvaným tělem uhynulého vlka naloženo.

Informaci mi, prosím, sdělte elektronicky.


Na rozdíl od pana děkana se nedomnívám, že by odpovědi ohrozily průběh vyšetřování.
Takže chcete-li něco zatajit a nesdělovat, podejte trestní oznámení a pak se můžete vymlouvat na probíhající trestní řízení až do alelujá!
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od msoukup »

Jj, už začínají lhát, buhví jak to bylo.
Já jsem se včera pro změnu obrátil s tímto dotazem na AOPK:

Dobrý den, obracím se na Vás na základě Zák. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu informací s žádostí o poskytnutí pitevního protokolu/zprávy, z níž vyplývá údajné zastřelení vlčice nalezené 9.5.2019 v příkopu nedaleko obce Konětopy na Mělnicku, případně dalších informací, na jejichž základě bylo určeno, že se jedná o zástřel.
Děkuji a zůstávám s pozdravem

M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od Leon »

U té vlčice od Mácháče v roce 2015 to bylo to samé :wink:
CZ 550 american 308win.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od msoukup »

Tak jsem dnes obdržel vyjádření AOPK, že mi požadovanou informaci neposkytnou s odvoláním na par. 11, odst. 4, písmeno a, Zák. 106/1999 Sb. :-). Zvláštní, že buď VFU Brno nebo AOPK neměli žádný problém poskytnout redakci Ekolistu část této pitevní zprávy/protokolu (mám na mysli rentgenový snímek, pod kterým je jako zdroj citován VFU Brno). Tam to asi nevadilo :-), protože to sou ty kluci "co spolu mluví" a jsou asi na stejné straně barikády :-). MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od msoukup »

http://www.svetmyslivosti.cz/navrat-vel ... stu-unikne

Policie odložila vyšetřování případu upytlačené vlčice. Šelma, která uhynula na následky střelného zranění, byla nalezena mezi obcemi Konětopy a Sudovo Hlavno na začátku května. Pachatele policisté nenašli. Novinkám to sdělila mluvčí policie Markéta Johnová. Podle ochránců přírody šlo o první zdokumentovaný případ nelegálního zabití vlka.
„Ze znaleckých zkoumání se podařilo zjistit, že vlčice zemřela na následky střelného poranění. Nepodařilo se prokázat, že by stejnou zbraní byl spáchán jiný trestný čin. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit pachatele, byl případ odložen,“ uvedla pro Novinky Johnová.
Zastřelená vlčice byla nalezena v příkopu u silnice mezi obcemi Konětopy a Sudovo Hlavno na Mělnicku na začátku května. Agentura ochrany přírody a krajiny následně podala trestní oznámení na neznámého pachatele, kterému by při prokázání trestného činu hrozily až tři roky vězení.

Takže teď už by neměl být problém tu pitevní zprávu získat?
MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Zajety vlk na D1

Příspěvek od regis24 »

Teď už ti to musí dát, resp nevím na co by se mohli vymlouvat...
Odpovědět