Vlčí rodinka - Kokořínsko

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od rimar77 »

XAXAP takže pokud nejsi zastáncem vypouštění norků tak proč stím něco neděláš?? To jsou přece tvoje slova všichni myslivci jsou .... protože pár z nás pytlačí a zbytek stím nic nedělá. Věřím že ze skupiny ochránců zvířat kam se sám pasuješ je to podstatně větší skupina lidí než kolik z myslivců pytlačí rysa co jsem koukal tak v Čechách se vyskytuje údajně okolo 100ks rysa kolikpak jich je ročně upytlačeno?? bude se jednat o kusy takže jednoduché počty. Takže stejně tvýma slovama dokavaď nezastavíte pod záminkou ochrany živ prostředí ve svých řadách lidi kteří ničí cizí majetek a jednají protizákonně například ilegálním vypouštěním rysa v podyjí nejen norků tak jste všichni hov... deb.. atd. samozřejmě včetně tebe ono je jednoduší kritizovat ty druhé než si poklidit ve svých řadách když jste přece vy ti slušní a hodní :-)) a co se týká inteligence tédle skupiny tak to taky není žádná sláva když jim nedochází základy ekologie a provádí podobmé činnosti
ano osobně se znám pravda jen s jedním st. zástupcem ale díky němu vím o chování ostatních zástupců v jeho okolí a pokud dostanou důkazy tak konají. Pokud nejste schopni dotáhnout soud do konce asi to není vše tak jak tady popisuješ a z vody nevařím pouze poukazuji na to že jsem v právním státě a pokud nedodáš důkazy které obstojí u soudu jsou lidi které osočuješ nevinní
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Hirc »

XAXAP: protože ti slušní myslivci, jak se mnozí z vás často titulují, nejsou schopni se jich zbavit.
to XAXAP:
už několikrát se Ti tu vícero diskutujících snažilo vysvětlit jaké jsou zákonné možnosti té "samoočisty", kterou se tu pořád oháníš. Tímto Tě tedy žádám ať nám tu napíšeš "koncepci" konkrétních bodů, jak může běžný občan-myslivec (nemá konexe, chodí do práce, platí daně, stará se o rodinu atd.) provézt tuto Tebou propagovanou očistu.

Občanský zákoník (spolkové právo), ZoM, trestní řád, systém organizace myslivosti v ČR atd. máš/máte dle Tvých vyjádření v malíku, takže to jistě nebude problém takovouto "kuchařku" zveřejnit.

Samozřejmou podmínkou je legálnost veškerých postupů. Výstupem rovněž nesmí být státi se profesionálním aktivistou :wink:

Předem děkuji
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Xaxap> prosím tě, a ti chytří majitelé pozemků, kteří se zaslouží o to, ze se na jejich pozemcích nenachází honitba, tam potom s tou zvěří, co jim to tam žere, dělají co? Jakým právním postupem zařídili, že jejich pozemky přestaly být součástí honitby a nestaly se součástí honitby jiné? Díky.

Za druhé - jak je vcelku zřejmé i z tvých ostatních příspěvků, a ten tvůj bojový apel na FB to podtrhuje, při honbě za svou jedinou pravdou zřejmě zapomínáš sám respektovat práva druhých a platné normy. Vztekej se jak chceš, v mých očích ti to hodně ubralo, takhle se diskuze, ani spory mezi slušnými lidmi nevedou.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> k tvému příspěvku o jelení oblasti a plánovaném výskytu šelem atd. To je model, který bych si uměl představit, ale znamenal by poměrně zásadní změnu stávajícího systému. Tu bych si uměl představit a i by se mi zamlouvala. Vytvoření oblastí chovu zvěrě bych spojil s tím, že myslivost bych profesionalizoval. To by neznamenalo, že by hobíci a lidolovci nemohli střílet. Naopak, já bych je nenechal kecat do plánování, řízení atd. a právě bych je nechal jen střílet a realizovat plány, které by jim přidělilo to vedení oblasti, které by zajišťovali profesionálové, jak říkáš. To by ale nesměl být jeden strejda, který sedí v kanclu na okrese, ale dostatečný počet lidí, kteří by byli v lese dost často na to, aby byli v realitě. A samozřejmě by to nesměla být taková parta odborníků, jako třeba ti v Šunapu... :twisted: a plánovaný výskyt jakékoliv zvěře, včetně predátorů srstnatých i pernatých, by musel znamenat i to, že když bude třeba, tak do jeho stavů sáhnu, tam kde je to třeba. Aby nedocházelo k nesmyslný paradoxům, kdy chráním jeden druh, navíc už mimo status ohrožení, na úkor jiného ohroženého druhu, jako třeba káně vs.koroptve. Atd. A museli by to být skuteční odborníci, vedení zájmem odborným a obecného prospěchu atd., takže sci-fi :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Hirc »

to BwanaHunter:

Amen :idea:

... teda až na tu poslední větu :wink: . Mě zase totiž jako scifi resp. noční můra přijde skutečnost, že zvěř mající životní prostor několik tisíc hektarů se lovecky obhospodařuje na 700ha pláccích. Přičemž jediná kvalifikace pro "péči" o zvěř je ochota platit nehorázně vysoké peníze. Nikdo nezjišťuje, zda si dotyčný papíry náhodou nekoupil a co v honitbě vlastně posléze provádí. Veškerá další teorie o hospodaření dostává jednoduše na frak, od zásad chovu počínaje a normovanými stavy konče. Takový jelen co má 2100ha je v první honitbě zastřelen napotkání chovnost-nechovnost, v druhé musí vystát frontu na žlab neb hustota zvěře je záměrně abnormálně vysoká a možná ve třetí, když má štěstí, natrefí na někoho kdo respektuje, že pátá hlava s korunami není na odstřel...

Asi to vypadá, že se navážím jen do LČR nájemců. Ono by se dalo podobně psát i o společenstevních honitbách. Tam je to ale složitější díky rozmanitosti majitelů a uživatelů pozemků. Zatímco LČR by jakožto státní podnik a jediný vlastník zavézt nový-smysluplný systém mnohem snáze. Bohužel LČR, resp. jeho management, je dnes nepřítelem myslivosti. Který si díky sponzoringu mysliveckých organizací kupuje jejich loajalitu (exjednatel Kostečka by jistě mohl vyprávět).

Profesionálně vedené oblast chovu zvěře, která má ve svých cílech i výskyt vlka by podle mne fungovala mnohem lépe. A například monitoring vlčí by mohl být honorován podobně jako "zástřelné" u lišek odevzdávaných na veterinu. Prospělo by to zvěři i myslivcům.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> jo, jak rikas. Chapu, ze se muzou chlapi treba z dobre vedenych reziji vzteknout, kdyz tam chovaji zver jak by se asi melo, toho sedmiletyho jelena s obema korunami treba 5x za riji pusti, a on pak preleze cestu a tam ho hned nekdo zastreli...
Jinak musim dodat, ze temi "odborniky" z Šunapu jsem nemyslel lesniky a myslivce. Naopak tam znam nekolik jelenaru, pred kterymi smekam. Myslel jsem tim ty pany, diky kterym Šumava vypada tak, jak vypada... To jen aby nedoslo k omylu a nekoho jsem se nedotknul, aniz bych to mel v umyslu. Ale to od vlka trochu odbocujeme...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od fesoj »

Naprosto souhlasím se dvěma posledními příspěvky - a jen dodávám, že i když je jelení zvěř, respektive poplatkový lov, významným zdrojem příjmů, tak hospodaří-li se v honitbě o řádné rozloze /teď mám na mysli konkrétně oboru Židlov/, budou i ty ztráty působené vlčí smečkou akceptovatelné. Aspoň za předpokladu, že se jedná o jednu klasickou rodinnou smečku. Na druhou stranu je ovšem otázka, co bude dál. Ideální by bylo, kdyby se přírůstek rovnoměrně šířil do okolí, ale tomu v případě obory s její potravní nabídkou moc nevěřím - proč by ti vlci měli odcházet jinam, když potravy je nadbytek a co se týče teritoria, 3000 a více ha není zas až tak málo. Je to hudba budoucnosti, stejně jako u zubra - stádečko se utěšeně rozrůstá, zatím k všeobecné spokojenosti, ale po dosažení cílových stavů v oboře, což je nemýlím-li se mezi 20 a 30 kusy /a to nebude trvat zas až tak dlouho/ bude muset dojít k nějaké regulaci, přičemž živý zubr, zejména zubří kráva, je už dnes v rámci Evropy celkem neprodejná a pokud nedojde ke změně a zubr se nestane lovnou zvěří, pak regulace odstřelem nepřichází v úvahu, i když příjem za poplatkový lov takového přestárlého býka by byl po ekonomické stránce určitě významný.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od figi »

Osobně jsem toho názoru, že toto vše může být velký omyl.
- velkou otázkou je, jestli to vlci vůbec jsou. A nebo spíše, kolik vlčích genů mají. V minulém století vlci v Evropě téměř nežili ( a také by se měli všichni zamyslet nad tím, proč naši předci lovili vlky na potkání, hloupí nebyli, i když z našeho pohledu nevzdělaní ), ale po II. sv válce zůstalo ve volnosti mnoho vojenských psů po němcích i sovětech. Je velmi pravděpodobné, že toto jsou potomci psů používaných armádami. Jedině snad, až na Mimoni nějakého přejede auto, provést test DNA, ale to předpokládám nenastane, protože výsledek by se zejména ochranářům nemusel vůbec líbit ( hodit ).
- velké řeči o tom, jak by to fungovalo a mohlo fungovat mi připadají nesmyslné. Jestli někdo myslí na regulaci, tak stačí jen připomenout stavy zvěře, a co s tím jako myslivci dokážeme dělat, Velkým příkladem je černá, ale mnohde i jiná zvěř. A o vlcích v téhle republice ví všichni, ať už profi ochranáři, nebo agresivní amatéři- ochranáři nebo myslivci, velké prd. Kecy o tom, jak bude snesitelný úbytek zvěře vlivem vlčí smečky, navíc v oboře, mne rozesmály. Nevíme vůbec nic, plkáme jen o svých představách.
- možná by stálo za to, podívat se po zkušenostech vedle do německa, ale ne za ochranáři, nebo jim podobnými, ale do vesnic, které jsou v prostoru vlčích smeček. A ti lidé vám řeknou, že poté, co vlci vraždili ovci v autobusové zastávce ve dne uprostřed jejich obce, mají strach posílat děti do školy, tak je nad čím přemýšlet. Ale o tomhle se nemluví, nepíše a ve zprávách to nikdy nebude.

To, co jsem napsal, neberte jako dogma, jen se nad tím zamyslete.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od fesoj »

Figi, je fakt, že plkáme jen o svých představách, vše ukáže čas. Můj názor je ten, že první problémy nastanou ve vztahu vlk kontra farmář - když jsem projížděl těmi Lužickými horami, byl jsem dost překvapen, jak je tam rozšířen na rozdíl od poměrů u nás v Podkrkonoší chov ovcí a vlk není blbec, určitě si spíš uloví to, co mu dá nejmenší práci, zvlášť když pro něj nebude člověk představovat smrtelné nebezpečí, kterému se musí vyhnout na sto honů. A co se týče těch ztrát v oboře, je věcí jejího provozovatele, kolik si toho nechá líbit. Zatím se údajně vlci na Židlově "věnují" spíše daňčí zvěři, jejíž ulovení je pro ně zřejmě snazší a není tam zvěří cílovou. Zatím... A co se týče možných útoků vlka na člověka, zejména na děti, k těm v současné době dochází zejména v Indii a je to podmíněno zejména dvěma faktory. Jednak nedostatkem přirozené kořisti, což sice v našich podmínkách nehrozí, ale druhak také tím, že po více generacích "bezproblémového mírového soužití" vlk, který není považován za objekt lovu, ztratil ze člověka přirozený respekt. Jak jsi správně napsal, naši předkové nebyli žádní blbci a když se snažili o vyhubení vlky všemi prostředky, věděli proč to dělají. Připomnělo mi to jednu debatu, kterou jsem před časem vedl s "milovníkem zvířat", který strašně litoval toho, že v KRNAPu nežijí medvědi a divil se, když jsem mu říkal, že při dnešní návštěvnosti Krkonoš by zákonitě muselo docházet ke střetům. Debatu jsem zakončil slovy : "A uvědom si, že takový medvídek, kterého bys náhodou potkal někde na borůvkách, je chopen jen tak z leknutí jediným mávnutím přední tlapy zabít podstatně většího vola, než jsi Ty !"
Kritériem pravdy je praxe.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Rogam »

s tím, co napsal figi se plně ztožňuji
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Figi> ono totiz, jak sla diskuze, smotali jsme dohromady asi 3 nebo 4 veci, ktere spolu sice souvisi, nektere okrajove, nektere vice, ale jsou to preci jen ruzne veci.
Ty stavy zvere, o kterych mluvis, podle meho nazoru souvisi prave s tim systemem rizeni myslivosti, kdy rada, mozna i vetsina prave tech hobiku a lidovych myslivcu ve skutecnosti nema velky zajem s tim neco delat, a soucasny system rizeni myslivosti se nezda byt dostatecne efektivni a umoznuje lidolovcum, aby si delali v podstate co chteji, a to za casto desiveho nedostatku odbornych znalosti, jak se stale a porad presvedcuji.
Jestli moje predstava, jak by to mohlo fungovat je skutecne tak dobry napad, jak se mi zda, ci je realna, to je zase druha vec :-))
To, kde o nekolik prispevku drive popisuji, jak to vypada, kdyz se nekde usadi vlci, to neni moje predstava a fantazie, ale to jsou prave realne zkusenosti ze zemi, kde uz si to zazili, prave treba z toho Nemecka nebo Skandinavie. A ano, taky pisu, ze budu nejradeji, kdyz se vlci budou ode me drzet dost daleko...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od XAXAP »

Jen rychlé reakce, víc nestačím:

Bwana: téma honitba ano, ne, řešitelné územním plánováním a dokonce nejen

Hirc: to je na obšírnější text, ale začnu tím, že bych dal velký palec myslivosti nahoru, kdyby to byli myslivci, co se budou první distancovat od těch průšvihů, veřejně a jasně. V reakcích na upytlačení čehokoliv se myslivecké reakce objevují v podstatě jen alibistické a kličkující, zpravidla v reakci na emoční a agresivní provolání. Taky by se mi líbilo, kdyby bylo etalonem myslivce umět si klást kontextuální otázky pro cizelaci názoru a pohledu. Zmizely by pak časté bludy. Já věřím, že komunikací a broadcastingem dobrých vzorů to půjde. Je to naprosto legální a aktivistou asi budeš ve správném slova smyslu, ale renesančně mysliveckým. Pak by se mi líbila aktivní spolupráce při vyšetřování. Tu jsem ještě v rámci mysliveckého pytláctví neviděl, ani o ni od nikoho, kdo honil Policii k akci, neslyšel. Více snad příště.

Figi: ty seš vážně nadstandardní spekulant :-) Prvně, vlci z Evropy ani náhodou nezmizeli, už vůbec ne úplně. Dnes se jen přirozeně vrací. DNA testování se provádí a není k tomu potřeba uhynulý kus. Můžu tě ujistit, že přítomnost jakýchkoliv hybridů apod. by byla stejně veřejná jako přítomnost vlků, nenapadá mě žádný reálný motiv proč to tajit nebo kamuflovat.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od nimrodl »

Reprezentativní úroveň české myslivosti. To je ten trefný pojem :D
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od petjan »

To XAXAP, pě by se zase líbilo, kdybyjste taky vy ekologové přijali zodpovědnost ( taky i tu finanční )za přemnožené druhy, nebudu chodit daleko kormorán, bobr, norek americký.... Co ty na to?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od XAXAP »

Urážky smazány. Karel61.
Odpovědět