Myslivci na facebooku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Karel61 »

To rimar77 - Dobrý Bože, já tohle snad přesunu do hitparády nesmyslů.

Jestli jsem to správně pochopil, tak "ochranáři z Wyoming Untrapped a výzkumníci z respektované organizace zabývající se kočkovitými šelmami "vytvořili následující "ekonomický kalkul":

Jeden rys se v zimě za vysokého sněhu přesunul do údolí řeky Madison, kde ho bylo možné opakovaně pozorovat při lovu vodního ptactva. Když se to profláklo, přijelo tam za tu zimu 46 fotografů, kteří za stravu, chlast, cigarety, ubytování a dopravu utratili průměrně 800 US$ za den, takže celková jejich útrata za jednu zimu včetně příjmu z prodaných fotek se vyšplhala na 308 tisíc dolarů. Z toho autoři-ochranáři vydedukovali, že cena a současně přínos rysa v přírodě je každoročně 308 tisíc dolarů.

I když to tam výslovně nenapsali, tak se IMHO snaží vzbudit dojem, že cena a každoroční přínos všech rysů v USA dohromady je 308000 dolarů x počet rysů, takže miliardy dolarů každý rok.

Jinak myslím, že ochranáři ještě zapomněli do ceny rysa započítat celkovou hodnotu letadel a aut, pomocí kterých se těch 46 fotografů k řece Madison přepravilo :lol: Možná by stálo za úvahu, zda do ceny jednoho rysa ještě nezapočítat hodnotu celého amerického leteckého a automobilového průmyslu :lol: :lol: :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od dalas »

Tak tak Karle. Rys je dle mne a výzkumnické demagogie zároveň škůdce, protože díky němu paparazzi nebyli ubytováni jinde, nežrali tam, nechlastali, nepřátelili s lehkými ženami a bůh ví co ještě do toho zahrnout. Tím vznikla jiným škoda přibližně srovnatelná s "vědci" vypočtenou sumou. Ten rys posloužil jen ke změně distribuce peněz. Pro někoho hodnota +, pro jiného -.
Takže těch 500 upytlačených vlastně může za náš státní dluh. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od rimar77 »

Karel 61 kéž by to tak bylo a jinak souhlasím celé to je nesmysl ale ti dementi to myslí vážně a ještě na základě jejich dementních výpočtů navádí aby lidi psali po úřadech jaká jsme zhouba českého státu.
Jen by mne zajímali ti platící fotografové, s velkou pompou ukazují občasné fotky z fotopastí a nebo fotky stop, jak by ho pak jako chtěli fotit in natura a ještě k tomu ve dne :lol:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

No právě. 500 rysů neviděli všichni Ti různobarevní ochranáři dohromady za celý život, tak nevím, jak by se dalo tolik rysů ulovit... Nejsem naivní, určitě se nějaký ten rys upytlačil. Možná desítky rysů... Ale těmto číslům nevěřím ani náhodou.
Pohybuji se v místech, kde se rys vyskytuje. Ne tedy v takové míře jako na Šumavě, ale pár jich tu máme. V lese jsem denně možná víc hodin, než většina duháků za měsíc a světě div se, rysa jsem zahlédl jednou nebo dvakrát (podruhé si nejsem jistý, byl to fofr). I kdyby jich tady byl desetinásobek, což by znamenalo silné přemnožení ve vztahu k prostředí, bylo by setkání s ním velmi vzácné...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od fesoj »

Dnes mi má čtrnáctiletá vnučka sdělila, že pan učitel ve škole v hodině přírodopisu vykládal, že myslivci jsou horší než pytláci, protože postřílejí skoro všechny rysy, kteří u nás žijí. Tak jsem panu učiteli vzkázal, že je vůl jak anděl /i když nevěřím, že mu to vnučka vyřídí/ a požádal jsem ji, aby se ho zeptala, kolik těch zastřelených rysů už viděl. Já jsem se za víc než čtvrt století u nás sešel s rysem jen jednou, i když jím stržené srnčí jsem již nalezl dostkrát. A dovoluji si tvrdit, že pokud ho viděli jiní naši členové, byl to pro ně svátek stejně jako pro mne a nikoho by ani nenapadlo naň vystřelit. O to víc mne mrzí, že k mediální masáži se přidávaJÍ I bláboly lidí, kteří vychovávají naši nejmladší generaci. Asi zajdu do školy a zeptám se, zda vůbec ještě mají zájem o pravidelné besedy k Měsíci myslivosti, když jsme takoví lumpové.
Kritériem pravdy je praxe.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Karel61 »

Sám jsem se asi také setkal s rysem jednou - také si nejsem jist s ohledem na to, jakým fofrem dokázal zmizet z dohledu - a i když jsem flintu měl, tak bych nestihl vystřelit i kdybych chtěl.

Kolik procent setkání s rysem je vůbec takových, aby myslivec měl čas k mířené střelbě? Myslím, že to bude hluboko pod 50%.
Odpovědět