Myslivci na facebooku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

https://www.facebook.com/sileni.myslivci?fref=ts

Asi vás nepřekvapí, že je adminem stránky náš dobrý kámoš XAXAP, alias Martin Tomáš. Posuďte sami, nakolik využívá validních informací k ovlivňování herbivorních pubescentů.

Tady přidávám další z jeho ochranářských projektů: https://www.facebook.com/excesymyslivcu/timeline

Ponejvíce mě baví akceschopnost těchto jedinců. Veřejně se vyzývají k podání trestních oznámení a k lynčování zabijáků zvířat. Nic se neděje již jen na základě toho, že drtivá většina postrádá v reálu dostatek svalové a mozkové hmoty. Dlužno ovšem dodat, že klávesnice a anonymita počítače funguje obdobně jako anabolika.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od petjan »

Myslím, že nepřekvapí. Trochu jsem si ty stránky prohlédl a musím říci, že si tu pomyslnou větev pod sebou řežeme my myslivci sami. Stále nechápu, proč mají někteří z nás naléhavou potřebu chlubit se na webu ubitými liščaty, videem, kde se snaží kdosi dát záraz seleti, záznamy z norování, kde nebývá vše vždy košer a tak bych mohl pokračovat dále.. Na druhou stranu je na těchto stránkách spousta konspirací viz. Počty upytlačených vlků, rysů apod. Což je všechno voda na mlýn těm pseudoochráncům zvířat, kteří se domnívají, že maso roste na stromě a zvířátka umírají obklopeni svými druhy, kteří je oplakávají a potom snad i pohřbí. Například moje bejvalka, když slyšela, že kolega musel odlovit srnče, které mělo poraněný běh, patrně od sekačky, tak málem omdlela a proč prý ho neodvezl na veterinu, tam by ho prý vyléčili. :roll:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Ondra »

Souhlasím s petjanem. Všichni zainteresovaní vědí, že myslivost-lov není jenom Sluncem zalitá idylka se šťastnými zvířátky, ale je občas nutné udělat něco "nehezkého". Ale "co se stalo v Las Vegas, musí zůstat v Las Vegas". Taky nepochopím ty mameluky co dávají na web výše popsáné fotky a videa, zvlášť když je všeobecně známý názor části pomýlené laické veřejnosti na nás, myslivce. V konečném důsledku nás tím poškozují všechny.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Rogam »

No jo, autor těch stránek to má asi místo sexu. Jak je možné zaznamenat, tak nejvíc těch herbivorních pubescentů (mimo jiné hezký výraz) pochází z velkých měst, zcela odtržených od reality běžného života. Jinak nelze než doufat, že jsou ve svém snažení za práva všech zvířat opravdu důslední a všichni jsou vegetariáni a opravdu nijak nevyužívají žádné ostatní produkty pocházející původem ze zvířat nebo na nichž se zvířata musela podílet, jako jsou léky, kosmetika, oblečení, atd. a pro které muselo být dané zvíře nějak využito, nedej bože usmrceno. Na druhou stranu nelze než souhlasit s tím, že pokud nějaký dem.nt porušuje zákony, nemá mezi myslivci co dělat.

Každopádně je to jistě chvályhodné, že autor těchto stránek na všechny negativní případy, které se staly pravdivě poukazuje, nelze jinak než mu v jeho snažení držet palce, protože tak pomáhá i nám. Rovněž doufám, že je i on důsledný v dodržování veškerých právních předpisů a má svá tvrzení důsledně podložena, aby se vyhnul event. s tím spojených následků a že si i rovněž ošetřil autorská práva k fotkám, které jistě se souhlasem jejich autorů dále šíří.
Naposledy upravil(a) Rogam dne čtv 26.2.2015, 10:36, celkem upraveno 1 x.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Jiří K. »

Já si myslím, že pokud by to mysleli vážně tak nemůžou být ani na tom facebooku. Vždyť většina pc se dělá v Číně a podobných zemích. Naprosto ekologicky. :lol:
Jeden rok někde na farmě, pěkně s fyzickou prací by jim ty hovadiny z hlavy vyhnal.

Bohužel co se týče těch d....tu jsou i tady na fóru. X-krát jim člověk může napsat, že ta fotka není nejvhodnější a stále je tady budou vkládat. Jsem si plně vědom jaká je realita při lovu, ale v dnešní společnosti to naší odpůrci ihned použiji proti nám.
Ještě si dovolím drobnou poznámku. Výše uvedené odkazy jsou jen dalším důkazem toho, že jakákoli diskuze s dotyčným je naprosto zbytečná. Je to demagog největšího kalibru.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Jiří K. »

To Rogam:
Většina těch na, které poukazuje se to ani nedozví. Velká část je vytržena z kontextu. Negativní názory na dané věci od myslivců tam taky nemá. A to nabádáni k poškozování mysliveckých zařízení, to už bylo asi trochu za hranou.
Kde je kritika např. chovatelů na jejichž vrub půjde dost významný počet dravců. Na jejich webech jsou dost jednoduché metody jak si poradit s jestřábem.
Taky by mně zajímalo co vlastně chtějí. Na jedné straně nás kritizují za přemnoženou spárkatou a na druhé straně jsme vrazi jenž se ukájejí při zabíjení zvířátek. Osobně z lovu žádný orgasmus nemám.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Souhlas s kolegy výše. Některá videa a fotografie našich mysliveckých kolegů jsou "trochu příliš". Není to tak dlouho, co jsem na nějaký jejich blog psal, že ač jsem myslivec, tak se mi z takovýchto fotografií zvedá kufr. A světe div se, můj komentář nebyl publikován. Asi se jim nehodí do krámu, že jsou i takoví myslivci, kteří nemají orgasmus z toho,když jejich jagoš přepůlí lišče :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Rogam »

To Jiří K.

je mi jasné, že řada dotčených se to nedozví, řada z nich má i máslo na hlavě a tak mlčí, některé jeho tvrzení jsou diskutabilní, na hraně, co však neokecá, tak to jsou ty fotky, nevěřím tomu, že má souhlas od jejich autorů k volnému šíření na svém webu (profilu)

Jistě prezentace některých fotek na internetu je, dalo by se říci, opravdu dost na hraně, jejich prezentace tak vypovídá o charakteru jedince, který je tam dal. Na druhou stranu se na internetu dají najít daleko, daleko horší věci, spíš jde o to, kdo je za jakým účelem hledá a k čemu je hodlá použít..., jelikož s každou informací se dá nějak pracovat. Kdybych se rozhodl, že nadále svoji životní náplň budu nacházet v prudění druhých, tak si mohu vybrat jakoukoliv jinou zájmovou skupinu (třeba od motoristů počínaje, přes zahrádkáře až po "ochranáře" konče) a pak mi opravdu nedá mnoho práce najít na internetu k tomu dost materiálů, které si tam budu následně prezentovat k obrazu svému... Každý se chceme na tomto světě holt nějak seberealizovat.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Jiří K. »

Svatá pravda.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od MartinP »

Provozovatel této stránky je stejný ubožák, jako ti blbci, na které tam poukazuje. Hledá na internetu jakoukoli zmínku o zabitém zvířeti. Napsal jsem reakci na obecný článek převzatý z Extra a už mě zablokoval. Nepsal nic nic provokativního nebo urážlivého.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Leon »

kojote jak víš že to je ten gelík xaxap ?
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Teda, já žasnu. Možná by si měli nepřátelé myslivců, kterým dal Martin Tomáš link na toto vlákno přečíst jeho příspěvky. Aby viděli, že jejich facebookový ochránce je buďto schizofrenik nebo lhář. Tady nám psal jak v myslivosti vidí smysl, kamarádil se s námi... A tam vyzývá k akcím typu "vítr z hor" a podobně... Docela mne zklamal, navíc Karla61 veřejně prohlásil pytlákem. A pak kdo je jinej....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Leon »

Jsem zvědavej jestli dorazí do Lysé :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od johanes1 »

Tak jsem si ten (údajně) XAXAPův komunikační počin nastudoval a byť nechci šířit paniku, musím konstatovat, že ač se to na první pohled nemusí zdát, tady nejspíše končí veškerá sranda. Ten hoch ovládá komunikaci na sociálních sítích velice dobře. To co se snaží budovat je klasická, jednostranně zaměřená, zájmová informačně (dezinformační) kampaň, která pokud chlapec vytrvá, bude nabírat na síle lavinovým efektem bez ohledu na to, kde je pravda. Navíc smyslem těchto kampaní není najít pravdu, ale prosadit svojí pravdu a následně dosáhnout svého cíle. V tomto případě je nepochybně cílem v lepším případě změnit stávající podobu myslivosti nebo, v případě pro nás horším, ji ze společenského pohledu zcela zdiskreditovat a vymítit.

Kam až sahají autorovi ambice pochopitelně nevím, ale několik věcí se dá odtušit. Třeba to, že pokud si neuděláme pořádek sami mezi sebou, budeme dobrým terčem. Tím např. myslím, že je v našich řadách stále dost idiotů, kteří svým chováním, vystupováním a komunikací s laickou veřejností lidi s prominutím serou. Je mezi námi stále dost lidí, kteří si myslí, že myslivec je lesa pán a všichni ostatní v lese jen prudí. Dokud budeme takové kolegy tolerovat, fungovat stylem ruka ruku myje, stavět se do pozice uzavřené sekty, povýšenecké kasty a pokrytecky se poplácávat po zádech na společných akcích a zájmových fórech po zádech, pohled veřejnosti na nás se nezmění.

Navíc sociální sítě jsou doménou především mladších lidí, kteří se k myslivosti nestaví zrovna s pochopením (ptejme se proč a nelžeme si, že „taková už je doba“). Někdo proti nám vede kampaň a my k tomu nabízíme dnes a denně munici. Děravá zvířata v tratolišti barvy (zvlášť „efektní“ je to na sněhu) s uřezanýma hlavama a podobné výjevy najdeme na internetu snadno. Zkuste ale pohledat na internetu snímky toho jak přikrmujeme zvěř, ošetřujeme zraněného dravce a podobně. Zas tolik jich nebude. Zato našich a nejen našich flint vygúglíme hromadu. Co si pak má člověk, který není vedený k myslivosti od malička, nedej bože z města o nás asi myslet?

Takže na závěr… Kvalitní propagaci myslivosti, a to nejen s využitím moderních technologií, s jejím přínosem pro přírodu a společnost někdo dlouhodobě zanedbal! Bohužel jsme neakceptovali vývoj společnosti a díky tomu udělali z myslivosti jakýsi skansen, jehož smysl a fungování současní lidé (se všemi jejich klady a zápory) nechápou a nerozumí mu. Prostě jsme si s věkovým průměrem naší členské základny 50+ (nebo tak nějak) nevšimli, že se doba změnila.

Myslím si, že pokud proti současné myslivosti někdo vede na sociálních sítích kampaň nebo chceme-li „válku“, může nám to pomoci k vlastní sebereflexi, což je jen dobře. Je ale také potřeba se stejnými zbraněmi bránit a za to dobré z české myslivosti bojovat na stejném bitevním poli, tedy na sociálních sítích. Způsobem a argumenty, o kterých bude laická veřejnost ochotná přemýšlet a za použití zdravého rozumu je i přijmout. Nezbývá doufat, že se toho ujme např. ČMMJ (nějak tomu nevěřím?). Protože pokud ne, a ne rychle, nevidím naši budoucnost nijak růžově. Síla sociálních sítí dokázala v minulosti odstranit vlády. Dříve nebo později si poradí i s českou myslivostí. Ono holt nic není na věky…
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

Pokud můj dojem není mylný, tak mi připadá, že čím víc lidi žijou v civilizačním přepychu, mají houby opravdové starosti, a čím žijou dál od přírody, tedy klasicky obyvatelé velkých měst, zvyklí, že řízek se kupuje na polystyrenovém tácku a nejlíp už obalený.... tím víc mají čas se babrat v takovýchto věcech a tím hůř jsou vůbec schopní pochopit, že někdo loví = zabíjí zvířátka a nepřijde mu na tom nic moc tak divného. A naopak, čím blíž k přírodě, a čím dál na východ, ale vlastně jakoukoliv světovou stranu snad krom západu, tím je to "normálnější". Jak už napsal kolega Rogam, který mě opět předběhl, a vážně ho začínám podezírat, že na to tady čeká :lol: :lol: , když mě to řekne zapřisáhlý vegan, který by si v životě neobul boty, které mají cokoliv z kůže atd., tak s jeho světonázorem sice se neztotožním, ale jsem schopen respektovat, že takový má. Ovšem když mi o fůůůj zabíjení zvířátek povídá pipi v kožené bundičce, co zrovna dojedla hambáč, tak to neberu a občas bývám přímý. Pravdou ale je, že někteří kolegové zrovna moc neuvažují, co je vhodné zveřejnit na internetu a jakou formou. Pokud jde o fotky, jak o nich mluví Tim, osobně rozlišuju, co je na nich z toho úhlu, jestli zvěř zhasla rychle a bez trápení, nebo naopak. Tedy když vidím fotku lišky, rozpůlené výkonnou ráží, tak mě to osobně nedrtí, protože vím, že necítila nic. Masivní trauma, šok, okamžitá smrt - jak to má být. Přesto chápu, že pro nepoučeného laika taková fotka může být obtížně stravitelná a moc nechápu smysl jejich hustého publikování. No a zveřejňování videí např. z norování (které osobně zrovna moc nepodporuji) apod. to pokládám za úplně zbytečné dráždění. No a vrchol všeho je, když se zveřejní něco, co navíc není v pořádku, to už je snad čistá blbost.
Ačkoliv rozumím i názoru, že neděláme nic nelegálního nebo špatného, tak proč bychom se za to měli stydět a nechávat se zahnat do "ilegality", tak si myslím, že některé věci by se měly zveřejňovat jen v uzavřeném okruhu poučených lidí, kterým ta informace něco přinese. A taky moc nerozumím proklamacím, že lov je jako sex, nebo lepší než sex apod. Osobně mám rád jak lov, tak sex, a místopřísežně prohlašuji, že obojí jsou věci, prožitky a zážitky zcela odlišné. Takže zveřejňovat prohlášení, která nemůžou vyznít snad ani jinak, že myslivci jsou banda deviantů sadistů, kteří si zabíjením zvířat ukájí nějaké skryté sexuální úchylky je taky hovadina.
Spíš bychom se měli zaměřit na propagaci a publikaci pozitivních stránek myslivosti, které je schopna laická veřejnost pochopit. V tomhle se máme co učit od našich sousedů. Navštívil jsem pár loveckých výstav v Německu a Rakousku, které jsou každoročně v tomhle období, a ta propagace je tam na úplně jiné úrovni, než tady - myslivci spolupracují se zemědělci na kontrole škod v hospodářství, myslivci jsou přínosem pro venkov a životní prostředí, protože pomáhají udržet biodiverzitu krajiny, lov lišek a dalších predátorů pomáhá ochránit a zachovat zbytky populace koroptví, lov přispívá k udržení rovnováhy a ochraně druhů atd... vše se srozumitelně udělanými letáky, plakáty... Tak nevím, co dělají naše myslivecké organizace, ale - aniž bych chtěl trpět iluzemi nebo naivitou o sebereflexi kolegů - kdyby každý zvěřejnil aspoň jeden takový příspěvek namísto informace, kolik liščat přepůlil jeho jagdterrier (copyright by Tim), možná by to bylo aspoň něco. Bohužel mám pocit, že nikoliv nevýznamné procento našich mysliveckých kolegů by nevědělo, o čem mluvím....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět