Průsery

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Průsery

Příspěvek od palkopal »

Tam půjde možná o něco jiného : "Muži však nehrozí pouze přestupek za napadení psa. Provedli jsme u něj i dechovou zkoušku, při které jsme naměřili 0,62 promile alkoholu. A prošetřujeme také, zda nedošlo k porušení zákona na úseku zbraní a střeliva." Jestli měl s sebou flintu a někdo to dosvědčí a prokážou mu alkohol (nadýchal, kdy s e napil?), pak bude mít problém, možná až po odebrání zbrojáku.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Průsery

Příspěvek od Leon »

Dalas byl mimo zahradu tak že to nehonební pozemek nemusel být :wink:
CZ 550 american 308win.
minda
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19.1.2016, 22:08

Re: Průsery

Příspěvek od minda »

nejsem s tímto případem nijak propojena, bydlím ale ve městě cca. 3km od místa kde se vše semlelo.
Onen pan myslivec mimochodem velice arogantní pán který si myslí že příroda je jen myslivců a
každého na potkání buzeruje,šel okolo plotu zahrady ,udělal onen skutek,pak zbaběle
utekl.Policie si na něho počkala u domu, přijel bez zbraně, nadýchal, kontrola zbraní ukázala
že jedna schází pak teprve přiznal že ji má schovanou někde v lese.Nikdy jsem ho neviděla s pejskem,
tak proto k nim má asi takoví vztah.
pytlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03.2.2016, 12:12

Re: Průsery

Příspěvek od pytlak »

kojot,leon,dalas bwana: bohuzel slecna nebo pani minda ma pravdu jen ti psi byli dva a predchozi dva psi byli majiteli otraveni stejne jako desitky dalsich na uzemi honebniho spolecenstvi starec (sidlo kracovice okr trebic). nez zacnete polemizovat vzdy si vyhledejte fakta co se tyka arogance dotycneho ma 100% pravdu i v tom tisku meli pravdu ale nerekli vsechno jinak je ve spolku hospodarem a navic myslivecka straz jestli chcete vedet vic vcetne jmena adresy veku r.c. tel. atd neni problem si to vyhledat indicii mate dost nebo si pockejte na novu tam uz taky jednou byli u nas jejich spolku nerekne jinak nez travici ze starce. prirode zdar.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

pytlak> Myslím, že nikdo z nás tady neobhajuje toho pána, nebo nezpochybňuje tuto událost. Mě jen vadila ta forma, jakou byla zpráva napsána. Zavádí příčinou souvislost s tím, že dotyčný byl myslivec, aniž by se nějak zmínila, zda podnět k činu pramení z výkonu práva myslivosti (mohla to být msta za cokoliv jiného). Bohužel, dnes je novinařina tržištěm senzací.
Jinak díky za informace a budu rád, když sem dáte zprávu, jak kauza dopadla.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pytlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03.2.2016, 12:12

Re: Průsery

Příspěvek od pytlak »

nevidim problem ve spatnosti podani zpravy, to se staleti dela bezne vidim chybu v polemice o necem kde diskutujici nejsou seznameni s fakty pak dokazou ve sve diskuzi nadelat vice problemu nez zprava samotna. jak jsem psal jedna nova uz probehla a co myslite jak dopadla? zadejte si do googlehobratra- dnes uz stezi najdete i jejich 3w.___.cz nehledam pricinnou souvislost u mysl. straze, hospodare ani u zakl. clena ani u chodce, ridice atd. kazdy z nich ma znat zakon a ctit ho a ne si ho usurpovat k obrazu svemu. prirode zdar
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Průsery

Příspěvek od BwanaHunter »

pytlak> já vůbec a nikde netvrdím, že dotyčný není arogantní debil, ani se ho nezastávám. Naopak. A jestli si myslíš něco jiného, tak mi to prosím najdi. A jsem poslední, kdo by hájil napadení psa, navíc za plotem. Sám jsem psal, že bych za to přerážel haxny. To jen tak když už si mě bereš do pusy. Nicméně nevím kdo je onen dotyčný, ani kdo jsi ty ani kdo je Minda, tak těžko můžu bez objektivních informací vynášet jakékoliv závěry. Nehledě k tomu, že historky o tom, jak "Policie si na něho počkala u domu, přijel bez zbraně, nadýchal, kontrola zbraní ukázala, že jedna schází pak teprve přiznal že ji má schovanou někde v lese." jsou dost divoký... flinta schovaná v lese je poukázka na papíry sbohem. Což by, pokud by to tak bylo, bylo jedině dobře. O trávení ani nemluvím...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pytlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03.2.2016, 12:12

Re: Průsery

Příspěvek od pytlak »

(nemyslím si samozřejmě, že to byl někdo z myslivců, spíš tipuju nějaký grázlíky), a za to bych přerážel ruce rozporkou.

tem grazlikum? nebo mysl. hospodari a clenovi mysl.straze?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Průsery

Příspěvek od BwanaHunter »

Pytlak> "grazliky" jsem myslel ty smejdy, co mi kdysi na zahrade zmlatili a pobodali psa, ze jsem tri nedele byl denne na veterine. To byl jiny pripad, muj osobni, stary 16 let a to skutecne nebyli myslivci. To jsem vubec nemluvil o tomhle "vasem" pripadu. Staci poradne cist a rozumet psanemu textu. Jinak ty pracky u samy prdele bych urazel komukoliv, kdo dela takovehle prasarny, at je to myslivec, hospodar, hasic, autobusak, cyklista nebo znudeny pubertak. A travice totalne nesnasim, tem bych to nejradeji nechal sezrat samotnym.
Naposledy upravil(a) BwanaHunter dne čtv 04.2.2016, 20:55, celkem upraveno 2 x.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

pytlak> Já mám právě problém s podáním zprávy. Ještě vůbec nic nevím a hnedle v nadpisu je "V Kracovicích měl psa napadnout myslivec. Případ řeší také policisté" Ten pes byl na nehonebním soukromém pozemku. Alespoň jsem to tak ze zprávy pochopil a tam došlo k útoku na něj, byť ten člověk stál vně plotu. K útoku došlo bez použití palné zbraně, která je jedinou legální možností usmrcení živočicha myslivcem. Kdyby to bylo psáno třeba "V Kracovicích měl muž napadnout psa. Případ řeší také policisté" Pak klidně může být v textu, že onen muž byl zároveň myslivec, takže útok mohl být motivován třeba nevhodnou ochranou myslivosti. Pokud ale motiv byl jiný (není prokázán), než myslivost, nechápu důvod spojování s myslivostí. V tom spatřuji neserióznost té zprávy. Argumentovat zprávou na Nově, z bláta do louže :lol: :lol: :lol: .
Jinak jsem psal, že k samotnému aktu se nebudu vyjadřovat pro nedostatek informací (tím myslím seriózních).
Jinak hospodář a stráž mají v podstatě stejné pravomoci a statut veřejného činitele. O to to bude mít hoch horší.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Průsery

Příspěvek od kojot »

Poacher (pytlák)- Kolegové to již docela shora dobře popsali. Jediné, co jsme tu celou dobu rozebírali je příčinná souvislost s výkonem práva myslivosti. Jelikož se evidentně jednalo o akt způsobený na nehonebním pozemku bez použití střelné zbraně, nejednalo se o přímý výkon práva myslivosti. To tu všichni rozporujeme. Jedná se jen o spor mezi paní X a panem Y, který nám tu může být naprosto ukradený, protože jsou jich ročně tisíce. To, že je někdo natolik duševně slabý a mstí se na zvířatech, která jsou ve sporu nevinně, vypovídá jen a pouze o charakteru dotyčné osoby. Nikoli o koníčcích, které provozuje a funkcích, které vykonává. Jak už jsem jednou zmínil, takto podané zprávě věřím tak z poloviny, přičemž mě zajímá vyšetřovací závěr PČR, nikoli senzace podaná místním plátkem a nejneobjektivnější TV stanicí v republice.

Musíš pochopit jednu věc, nikdo z nás tady takové činy nedělá a nepodporuje. Vadí nám akorát "myslivci zase udělali, zastřelili". Pak to vypadá, že to děláme naprosto všichni, přičemž mi přijde, že v poslední době už jen zainteresovaní vědí, že je to pouhá mediálně vyvolaná fikce.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Průsery

Příspěvek od palkopal »

"Nejmenovaný myslivec, který obcházel obec Kracovice, napadl mého psa. Pes byl na soukromém pozemku, který je zabezpečený a oplocený. Myslivec bezdůvodně přes plot nastříkal směrem na psovu hlavu neidentifikovatelný sprej, slzák. Toto vše viděl můj partner, který byl v chatě. Myslivec mu vyhrožoval a utekl," jsou v článku slova poškozené - co je na tom neseriozního, že novinář napíše, co slyšel a podle toho taky napíše titulek článku? A když uvádí, že svědek incident viděl a dotyčný mu ještě vyhrožoval, tak ho asi taky poznal nebo z něčeho poznal, že se jedná o myslivce. A co nejvíc vypovídá o tom, že je někdo myslivec - nejčastěji flinta v ruce nebo na rameni mimo střelnici v místech, které je součástí honitby či se přes ně do honitby lze dostat (jen tak lze nosit zbraň nikoliv skrytě).
A dále opět cituje policejní mluvčí - "Provedli jsme u něj i dechovou zkoušku, při které jsme naměřili 0,62 promile alkoholu. A prošetřujeme také, zda nedošlo k porušení zákona na úseku zbraní a střeliva." Proč by mluvčí policie zmiňovala možnost porušení zákona o zbraních a střelivu, kdyby se v tom nějaká zbraň nemotala? Ne v souvislosti s útokem na psa, ale v souvislosti s alkoholem?
Novinový článek není obsáhlý popis situace či události, ale literární útvar, ve zkratce informující o události, myšlence apod. A z toho daný článek nijak nevybočil. Následná diskuse mi potvrzuje, co jsem napsal dříve a co jsem pochopil z článku - nějaký člověk blbnul, udělal, co udělat neměl a neuvědomil si následky okolností (alkohol v kombinaci s palnou zbraní).
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Průsery

Příspěvek od majodus »

To uz sme tu citali 15 januara .
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Průsery

Příspěvek od dalas »

Asi nemáš zkušenost s novináři. Stačí si přečíst zprávy a pak, když se dostaneš k autentickému záznamu, zjistíš, že jsou to jen manipulované polopravdy sesmolené s nějakým cílem. V prvním citátu a nadpisu (prvních 6 vět) je 3x uveden myslivec a 1x myslivcem. Zkuste si ten citát několikrát přečíst. Opravdu by jste se takto vyjádřili? To napsat ve slohové práci, tak dostanu kouli. Možná by jste myslivce použili jednou a pak použili zájmeno, nebo větu s nevyjádřeným podmětem. Je to jako pohádka pro děti o černokněžníkovi. Když chci vzbudit zájem, tak toto "magické slovo" dám do každé druhé věty.
Takže možná citát, ale vhodně upravený. Myslete si o tom co chcete, já si taky myslím svý.
Vše ostatní dle zákona.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Průsery

Příspěvek od palkopal »

Zkušenosti mám, osobní a ne jedenkrát.
Ale tady se hořekuje nad tím, že nějaký novinář třikrát použije slovo myslivec, aby zvýraznil, na koho cílí negativní informací, namísto alespoň obrazného nakopání do zadele toho, kdo dělá ostudu všem, s nimiž stejný kabátec obléká, jak jsem z článku pochopil a ani vy po přečtení vysvětlujících komentářů nepopíráte.
Odpovědět