Zimní lovecká obuv

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Zimní lovecká obuv

Příspěvek od nimrod nimrod »

Sháním kvalitní zimní ko?enou obuv, narazil jsem na Polary od Prabosu, máte někdo nějaké reference, co jim říkáte? Mají gore tex, vevnitř berana + Thinsulate, cena 5,5tis

http://www.prabos.cz/image_zoom.php?sho ... AwIg%3D%3D
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
despo
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 19.10.2007, 18:07

Příspěvek od despo »

proč ne?! Záleží na co takové boty budeš potřebovat. Pokud chodí? na naháňky a stojíš na ?tontech nebo často někde jinde stojíš na místě či se jen procházi? tak jo.. kup si je.. za ty prachy to stojí, viděl jsem je na vlastní oči a udělané jsou kvalitně. třeba pro mě takové boty nejsou vůbec za potřebí, když jsem v lese v zimě venku, tak bud jdu a mám dobrý pono?ky a není mi zima a nebo jsem na nahánce v leči a tam potřebuji botu, která jde zavázat..
jsou to dobrý boty, jen musíš zvážit kde v nich budeš chodit
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já od nich měl troje pracovní boty a u všech se odlepila podrážka a praskali ?vy naštěstí je neplatím
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Dík za va?e názory
Leon píše:já od nich měl troje pracovní boty a u všech se odlepila podrážka a praskali ?vy naštěstí je neplatím
Tak na štěstí tady máme 2-letou záruku, že. Ta cena je maloobchodní, když to veme kolega přes velkoobchod, tak to vyjde na 4,5tis, což už jde.
Jinak na co je budu mít, dost v zimě chodím ven, preferuju sice čekané, ale poránu taky šoulám, takže předpoklad je, že je využiju. Na čekané mám kvalitní hubertusový kabát z dutým vláknem a připínatelným pytlem na nohy od Silvajagtu, ale ten připínák používám výjimečně, vždycky než se usadím tak dělám 5minut rámus :( . Doposud jsem měl boty od Garmische s Thinsulate bez Gore, takže občas mokro a na delších čekaných ve větru nebo pod 0°C po 1,5hodině zima i s termopono?kama Vavrys :? takže bych chtěl něco v čem se dá pomalu šoulat a noha se nepotí a při tom i sednout a zima nebude, věřím že ten beran s v kombinaci s Thinsulate bude dobrá kombinace. Dostal jsem na Polary reference loni na nadháňce od jednoho známého, tvrdil že nemají chybu. Jinak táta má Kiruny od Maindlu a nemůže si je vynachválit, ale to už je poměrně drahá bota, navíc v semi? provedení takže složitější Údržba. :?
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

ahoj nimrode, já jsem to popsal tady - tedy vše včetně bot http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=1041 krom sorelů a těch baffinů (ty jsou fakt bomba, ale už ne tak dobré pro šoulání) mám ještě Kamik do -40 C, ty jsou na letošní zimu jako stvořené a šoulat se dá velmi dobře. Odkaz přímo na ně je http://www.zappos.com/n/p/dp/2508890/c/307.html jinak ty údaje o stupních celsia jsem zkoumal u baffinů a pochopil jsem to tak, že jde o komfort, který je pro danou teplotu zaručen při chůzi. Ne, že budeme sedět 4 hodiny v -40 :D :D :D ale právě proto musím dodat, že v baffinech fakt stačí jedny termopono?ky a 4 hodiny v -15 není problém, nohy jsou fakt v teple :!:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Tak už jsou botky doma. :)
Vypadají velice dobře zpracované, a jsou o dost vyšší než jsem čekal, dá se říct - až pod ohbí kolena. takže jsem zvědavý, jak budou fungovat v praxi. Ale jak na potvoru začlo jaro, takže to vypadá až na příští rok :(
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georg.H »

boty mám Goretexy naší armády, lehká a suprová obuv....
když se zadaří daj se sehnati za 2,5 tis.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Boty jsem testnul minulou sobotu na nadháňce 7h -5°C, 3x 1,5h leč, jedním slovem - super. Do vyloženě těžkého kopcovitého terénu, skály ro?tí apod, to bude chtít zpevnit řemenem kotník, jinak bez problémů.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od Olaf »

Na nátlačky je dobrá obuv Meindl Island Pro /dobře fixovaná noha / a na čekanou super Kamik Code / do -75 st.C,již na tomto fóru zmiňovaná tuším whoolem/. Code nedokáže řádně fixovat nohu ale na stání či drobné šoulání, nohy jako v peřince.
vhool

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od vhool »

kdyz mas vhodnou velikost a ponozku tak fixujou hnatu v pohode,pohorky to sice nejsou ale nekdy v nich za noc nacouram i patnact kilaku bez problemu :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od Alda »

ja celorocne nosim meindly island pro po cely rok - a maximalni spokojenost! na zimni cekanou pak meindl sölden (v pohode do -15) a taky spokojenost. - da se v nich i trochu chodit, ale neni to ono. na nahanky jsou ale dobry.
jinak jak psal vhool - dalsim dulezitym faktorem je sucha noha a s tim jsou spojeny kvalitni ponozky, na kterych se nevyplati setrit. nekdy v roce 2000 jsem dal za moje prvni fakt kvalitni ponozky nejakych 500,-, coz tehdy byla na mne za ponozky silena suma - a nosim je dodnes. pokud jde o znacku ponozek, osvedcila se mi znacka FALKE.
Naposledy upravil(a) Alda dne sob 09.1.2010, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od vhool »

ja nosim jak do lesa (jak pracovne tak rekreacne) ruzne kombinace moiry (tyka se i pradla) podle podminek ktery venku ocekavam a zatim mi to funguje k me spokojenosti....
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od precechtel »

k těm ponožkám bych napsal tolik, že též používám různé termo ponožky s vláknem moira a beru si na čekanou či natláčku vždy jeden pár suchý - náhradní a vypraný. Dále pokud očekávám dlouhou čekanou v mraze či natláčku kde se spíše čeká než chodí, tak vždy si důkladně omyju ráno nohy - chodila vlažnou vodou bez mýdla /máčím je a mnu až kůže vrzá/ a potom důkladně osuším a po osušení a příp. vyfénování postříkám sprejem proti pocení či pudrem proti pocení / pudr je levnější /. Dále patří mezi ty, co na hon či natláčku jedou v lehkých botách, přezuju se před honem do patřičných bot a po honě znovu výměna ponožek a obutí lehké boty, jo o kopyta je třeba pořádně pečovat, si svých vážím, protože mně zatím nosím, kam chci a potřebuji. F.
politice a politikům zmar
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od precechtel »

Jsem opomenul, že jinak téměř neustále chodím v golfkách a s vlněnými podkolenkami či nadkolenkami, dle počasí v botě s kombinací ponožek termo s vláknem moira. Golfky to je moje vášeň. F.
politice a politikům zmar
vhool

Re: Zimní lovecká obuv

Příspěvek od vhool »

obuv KAMIK take vrele doporucuji.v extremnich horskych podminkach provereni jiz ctvrtym rokem a maximalni spokojenost ... pouzivam model CODY :wink:
Odpovědět