Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Hynek »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s bundami od uvedených výrobců? Jedná se mi o teplou bundu, především na posed cena 5,000+/-1,000Kč.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já mám bundu banner olaf bez membrány ta v zimně ?ustí tak jsem jí nechtěl a jsem spojený příjemný materiál tichá a teplá ještě plánuji z toho samýho materiálu kalhotu na zimu ty má kamarát a taky si ten materiál pochvaluje velce odolný i proti šípkum a trnkám cena bundy byl 3800kč u Huberta v MB byla levnější jak přímo u Bannera
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Afars extreme

Příspěvek od Alin »

Mám tu Afars Extreme a je výborná. Teplá i bez thinsulate vepínací bundy, která jde nosit zvlášť a kapuce je taky zateplená a odepínací, suprovní velké kapsy, kde se vejde všechno co je třeba. Co víc si přát. Snesla i hodinové sezení v pěkném de?ti a dík membráně bylo uvnitř pořád jako doma. Povrch je něco jako semi? a tak ne?ustí. 8) Opravdu povedená.
http://www.hunting-shop.cz/produkty/lov ... 107047001/
Koukám, že jsi z Opavska, tak koukni do obchodu za poštou, kde jsem ji sehnal já.
Lovu zdar. A.
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

zateplení

Příspěvek od Alin »

Omlouvám se za omyl, zazteplení není thinsulate ale dvojité thermolite plus. Jako peřinka. :)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

OK díky za info, dneska jedu na služebku do Opavy, tak se tam skočím na tu bundu Afars Extreme mrknout ...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Alin mám dotaz jak to reaguje na pot já jsem si koupil od afarsu dvě ko?ile a obě mám rezavý kolem krku a na zádech :? za tys prachy co to stálo jsem si myslel že to něco vydrží
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

No kolem krku, kde se to teoreticky s potem dostane do kontaktu, jsem zatím "zelený límec" neměl, takže látka nepouští. :) Ale u prádla a ko?il už jsem podobnou zkušenost měl a tak kontroluji při nákupech, jestli je tam napsána nestálobarevnost (jako u riflí). Pak to člověk může teoreticky vyreklamovat, pokud by psáno nebylo a mou šikovnou zadnici do zelena zbarvilo. :D
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

mě nejde o to jestli to pouští barvu to se mi nestalo ale normálně to má rezavou barvu při reakci s potem nebo sluníčkem nevím kamarádovi se stalo to samé což u ko?ile za 800kč nasere, Ptám se proto že si chci od afarsu koupit vestu která je ze stejného materiálu jako ta tvoje bunda
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

Niceho podobneho jsem, si nevsiml, material je OK. Zatim jsem fakt spokojen.
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dík za opověď tak doufám že budu i já protože ten materiál je velice příjemný :lol:
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od argonaut2006 »

Zdravím asi před měsícem jsem ře?il stejný problém s výběrem bundy a kalhot na zimu zajímal mě samozřejmě jak nejznámější Afars tak Banner ale obě tyto značky mi osobně přišli dost předra?ené bundy za 5000,- materiál sice příjemný ale membrána žádná Možná leda teflonový zátěr.Po dlouhém brouzdání jsem narazil na stránky firmy http://www.progles.cz/obchod.php která k nám dováží myslivecké oděvy firem Seeland a Harkila na stránkách mají pouze katalogy v pdf ale stojí za prohlédnutí nedalo mi to a vyrazil jsem přímo k ním do obchodu krámeček sice tak 5x5m ale až po střechu napěchovaný samé myslivecké oděvy člověk si nemohl ani vybrat cenové rozpětí kompletu kalhoty+bunda začíná na cca 6000,- všechny komplety mají membrány vodní sloupce začínají na 8000mm nejdra??í komplety s gore-tex membránou končí na 15000,-.Zpracování je ?pičkové materiály velice příjemné to? mé poznatky ještě podotýkám že s firmou nemám nic společného,jsem jen velice spokojen s tím jak jsem nakoupil a proto jsem se s Vámi podělil o zkušenost :D
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Já jsem to nakonec vyře?il koupí bundy od Graffu-Bratex model 637-0-B cena kolem 5,500Kč Myslím, že to dělají Poláci...
Jedniná bunda v zeleném království v Opavě, o které bych se nabál říct, že je opravdu zimní.
Kvalitní zpracování v kapsách vlo?ky na náboje (brok, kule) membrána, nepromokavá úprava a hlavně, když jí drží? v ruce tak se tváří svou hmotností a pro?íváním jako zimní bunda. Ostatní bundy Afars (s výjímkou Extreme) a Baner mi připadaly spíš jako bundy na podzim...
Podobná byla jen bunda Afras Extreme ale bohužel jí neměli v mé velikosti, a na objednávky nehraju.
Praktická zkouška proběhla v pátek a sobotu na nátlačce a večer na čekané. Na nátlačkách jsem byl jediný, který chodil s rozepnutou bundou- pod ní jsem měl jen thermo tričko, ko?ili a mikinu na zip.
V sobotu jsem seděl v Jeseníkách na posedu (-5st. C.) od 15,00 do 20,00hod v pohodě a teple...
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Tak já jsem si dneska na TC z pěstování lesa vyzkoušel svou bundu a kalhoty Banner, obojí s membránou. Dělali jsem prořezávku, na ?LP je ještě sníh i na stromech, takže chu?ovka. Zima mi nebyla, pod bundou jsem neměl svetr, jen triko. A opravdu to nepromoká, vnější vrstvy byly nasáklé vodou, ale uvnitř sucho. Výjimkou byly hrany rukávů, kde to navlho po Založení dovnitř. takže já mohu doporučit.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od jindrich764 »

Ňáké další zkušenosti s AFARS EXTREME? Zvažuji nákup bundy i kalhot. Nejsou zrovna za korunu, tak chci doporučení z praxe ne řeči prodejců. Nebo klidně jiný zimní komplet s membránou?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zimní lovecká bunda-Bahner vs. Afars nebo?

Příspěvek od Zbrojovák »

Po svých neblahých zkušenostech bych dnes ani jedno nedoporučil, ani afars ani banner. neříkám některé produkty mají dobré, hlavně ty letité prověřené a obyč jako bavlněné košile nebo hubertusy atd. Ale nějaké hitech oblečení nečekejte srovnatelnou kvalitu s hillmanem nebo harkilou, byť jsou skoro na podobné ceně. Lepší připlatit a koupit renomovanou značku - v dané sféře jakože drahých produktů.
Já mám třeba na zimu obyč kabát/ vak od silvajagdu bez membrány, hubertusovina s dutým vláknem - stálo to kdys 5,5tis kč - a je to pořád na chladnou/ mrazivou čekanou dobrý, ale žádná špička - třeba nějakou membránu proti profuku by to sneslo - řeším to podvlečením membránové hillman windarmour, kdy odchází mnohem méně tepla a neprofoukne na tělo https://www.google.cz/search?q=hillman+ ... 107B24M%3A.
Ideál je ale mít membránu/shell vně, tzn. nad zateplením, ale zase to není tak tiché, hlavně na lišky je to problém. proto to řeším viz výše - takový kompromis mezi tichostí a tepelným komfortem.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět