Prabos obuv

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Prabos obuv

Příspěvek od lovec »

Tie Prologic maju taky protichodny popis - do najvacsich mrazov a zaroven na celorocne chodenie teda velmi dokopy nejde.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
JWK
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.11.2009, 13:56

Re: Prabos obuv

Příspěvek od JWK »

musim durazne doporucit ony armadni boty ewecs 2000 nebo jak se to pise... vlastnim je jiz 5rokem a jsem z nich neustale nadseny... muzete je nosit v lete v zime proste kdykoliv a poskytuji dokonalou jistotu pohodli a idealni klima... pouzivam je i jako trekingovou obuv (tatry) a v zime jako obuv zimni (nohavice pres a mate vzhled pohorky) bota plne nahrazuje gumaky... nicmene mate jisty krok jistou podrazku idealni klima v bote a boty vydrzi...

od vojaku se daji koupit kolem 3000 jinak oficial cena je asi 6000
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prabos obuv

Příspěvek od tombr.a »

U nas na utvaru je nekteri prodavaji i za mene jak 3000,je hlevne nutne kopit k tomu i original inpregnaci a boty jsou važne
nepřekonatele :shock:
Bessy
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 19.3.2008, 19:18
Bydliště: ®amberk

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Bessy »

Ahoj kolegové, boty Prabos vlastním Javoriny 5tým rokem ted už to jsou obyčejné pohorky membrána se po dvou letech občasného používání roztrhala. Proto uvažuju o změně značky, i když ty Condory s goratexem mě oslovili, ale spíše koupím Chi-
ruca VAGUADA. Nemáte s nimy nějakou zušenost? Dík za info.
ZKK 600 7x64 Artemis 7x50RD, německý křepelák Brit
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Prabos obuv

Příspěvek od kabát »

PRABOSky jsem měl 1 x a více jsem se na botách šetřit nepokoušel. Na jedné mi rozpraskala kůže na nártu jak se ohýbají prsty, na druhé se mi oddělila kůže od podrážky.
Fakt je že jsem v nich chodil.
Od té doby AKU s GORE - TEXem a spokojenost, intenzivně chodím, občas mažu voskem, spreje už nepoužívám.
Na léto kordura + kůže, v zimě a do hor celokožené.

Kamarád koupil vysoké boty s GORE TEXem a jsou geniální.
Cituji " můžeš s nima stát po pás ve vodě a stejně do nich nenateče voda"
značku raději neuvádím, nebo se strhne lavina poptávek.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Prabos obuv

Příspěvek od curil »

nedám na ně dopustit a chodím v nich celoročně.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Moje zkušenosti jsou asi takové:
Prabos do 2.000 Kč roztrhám za půl roku, boty v ceně okolo 3tis. Kč, vydrží i tři roky (teď jedny dodírám, hergot Vojto jsou to ty Tebou tázané Condory), ale samozřejmě v nich nechodím denně, cca co 2 - 3dny (střídám s jinýma aby "vyschly" /han-vag, maindel/), v období jaro až podzim. V této cenové kategorii je to lehká a pohodlná obuv, ale pro lov neštěstí, katastrofálně vržou a to už jsem se je snažil doslova přepatlat SNO - Sealem (nejlépe mi vyhovuje tento vosk, pro ošetřování všech bot s membránou), ikdyž přepatláním už membrána nemusí splňovat svůj účel. S dražšími nemám zkušenost. Pro mne nejlepší bota zatím "han-vag alaska gore" v ceně kolem 5.500, ikdyž někdo je taky kritizoval, že vržou, u mne bez problémů a to mám druhé, uznali mi reklamaci po necelých dvou letech (odlepovala se podrážka) a dali mi nové. Každému může pasovat něco jiného. Já dávám botám zabrat, nohy mě živí a vážím cca 120 kg :shock: .
Pohodlným botám zdar!
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Prabos obuv

Příspěvek od kosstik »

Ve vláknu jsem našel od mrazíka toto:
Na zimu mám Javoriny a bota dobrá. Cena vychází i dovozem 2600.-, Jinak za ty 3 roky žádný odlepování , vrzání nebo podobné nešvary.

Já mam bohužel uplně opačnou zkušenost.Prabosy Javorina jsem koupil loni na konci léta mám je tudíš rok,mají membranu Comtec.Boty jsem kupoval jako celoroční na posed i na nahanku,já naivka :roll: U nás v pohraničí to je samej kopec a v lese ostružiní.Po sezoně naháněk tuším že jsem jich absolvoval asi dvanáct, jsem je v ohybu prstů a nártu pěkně hluboce potrhal,právě o to ostružiní.V kůži jsou velmi hluboké trhliny.Snažil jsem se to dohánět impregnací (specialní vosk na goratexové boty)Pak se mi začala odlepovat podrážka v místě styku s kůží také v tomto ohybu.Ted když snimi šoulám v mokré trávě tak již po dvou hodinách cítím mokro v botě,po jednom roce užívání!!!.S těmahle botama jsem udělal obrovskou chybu a vyhodil jsem tři tisíce do haje.Prabosy si už nikdy nekoupim.Možna že dělaj nejakou dražší a kvalitněší obuv než je tahle,to já už ale jako zákazník zkoušet nebudu.Mě stačila tahle zkušenost.Ted šetřim na boty Lowa hunter GTX s gumovým okopovým lemem.Kamarád ze sdružení má Lowy GTX Pro Tibet,ten Hunter je jejich nástupce,má je už šestou sezonu a naprosto bez problému a nohy v suchu.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Prabos obuv

Příspěvek od BwanaHunter »

Kossik> mam Lowa hunter extreme GTX s obsadkou, mam je neco kolem 10 let, nevim uz presne. Od podzimu do jara a na horach v permanenci, a neni na nich zatim nejak moc znat opotrebeni. A to je nesetrim, mam celkem slusnou vahu a vadne postaveni nohy, coz u mych bot zpusobuje "sesmajdani". Lowy zatim drzi a muzu je rozhodne doporucit. Jen na teple leto to neni ta spravna bota :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Prabos obuv

Příspěvek od kosstik »

Tos mi jenom potvrdil co mi řikal kámoš a co jsem sám viděl.Má je šest sezon chodí snima nahanky (semnou do leče) a maj maly hospodářstvi je v nich venku každej den a ty boty vypadaj jak rok starý!!!Za to moje ročni Prabosky vypadaj na těch šest sezon :lol:Bohužel jsem při koupi nemyslel a nehledal recenze :? Ty Lowa Hunter stojej 5400kč a jdu do nich.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Flash »

Mohu také doporučit boty Fitwell. Ty své mám víc jak 15 let a nemusel jsem měnit ani tkaničky :) A rozhodně je nešetřím. Absolvovaly mimo jiné i výstup na Elbrus a Matterhorn. S vhodnou ponožkou jsou u nás nositelné celoročně a kromě teplých letních dnů pohodlně. Přeci jenom pokud je 25°C a víc už je to horší. Co jsem se díval, tak mají podobné modely i nyní. Skoro všechny jsou s membránou a gumovou obsázkou. Stačí si vybrat dle vkusu.
Petzold
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 13.7.2014, 14:04

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Petzold »

Jestli můžu jednu zkušenost. V roce 2006 jsem si koupil Prabos Annapurna. Jaro, léto, podzim zima. Hory, treky, šoulání, prostě venku pořád na nohách..nemám to spočítáno, ale tisíce kilometrů a nemůžu říct křivého slova. Po 4 letech se vevnitř na patách prošoupal goretex, ale pořád je to kvalitní kožená bota. Protože už se mi ochodila podrážka a začaly klouzat, poslední dva roky je používám jako víkendově pracovní , a ty boty jsou snad nezničitelné. Na podzim jsem je nechal zablácené na balkoně, na jaře umyl, nakrémoval a pořád drží.
Zřejmě kus od kusu, model od modelu.
Někdo tady zmiňoval Lowy Tibet GTX Pro. Ty jsem si pořídil jako náhradu, výborná bota. Ale pozor, je to bota určená na VHT, suťoviska, šutry , má hodně tvrdou podrážku. Do lesa už zbytečně moc, znám lidi kteří si Tibety pořídili a po pár nachozených km se jich zbavovali, protože je z nich prostě bolely nohy.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Tim »

Já mám už osm nebo devět let Prabos Javorina, na nohou skoro každý den (a nachodim opravdu hodně) a boty drží. Jen pár poznámek k předchozím příspěvkům. To, že se boty potrhaji v ostružiníku není chyba bot, to se potrhaji všechny z broušené hověziny. A každá, opravdu každá membrána se potrhá po pár stech naťapaných kilometrech. Každý druhý turista vám řekne, že utrácet za membránu nemá ani smysl.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Flash »

Nepotrhají a pokud ano, tak je něco špatně a nebo jsou to boty do tanečních.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Prabos obuv

Příspěvek od Tim »

Tak že by na některých kravách rostla lepší kůže? :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět