Trekingova obuv (vhodna na lov)

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od OndraH »

Tak abych otevřel toto téma:
O svátkách sem si udělal radost a koupil nové boty, už mě nebavilo nosit různé pseudopohorky ve kterých se mi furt potila noha, promokali na posedu zima. Tak jsem za?el d krámu a koupil pořádný boty Meind Antarktis, ze začátku je ta bota dost tuhá ale po pár projití se krásně s formuje a povolí. šel jsem snima hon na mokru, noha krásně v such a nespocená konečně jsem si u?il pořádnej pěknej hon se suchou nohou. bohužel letošní zima zatim nedovoluje otestovat boty jak jsou na tom v mrazu zatim těch pár mrazíků jsem přečkal v pohodě uvidíme až přijde něco horšího. Já vůbec nelituju vložených peněz do těhle bot protože mám bot na pár let.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja jsem si pred lety koupil HANWAG GTX a jsem spokojenej.
Vypada to nejak takhle:

Obrázek

Nicmene po letech se mi uz krapet prelamala membrana... a nekde protejkaj. Chce to hold vice vosku :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já mam Chiruca Norwai Gore Tex.Peněz opravdu nelituji.Zpočátku jsem myslel,že si nezvyknu teď paráda.O honech jsem brodil i potok pořád sucho a pohoda.Uvidíme co bude dál.Ale je to bota na chození.Na posedu -5C mrzl jsem jak pes.přemýšlím o nějakých tepelných vlo?kách.Nevíte o něčem dobrém?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vis co... ono to chce si ty boty tak neutahovat.... aby clovek mohl pohybovat s prsty. Pak clovek tak rychle nepromrzne. Jak se noha nehejba.... je to amen.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Zdenek41 píše:Já mam Chiruca Norwai Gore Tex.Peněz opravdu nelituji.Zpočátku jsem myslel,že si nezvyknu teď paráda.O honech jsem brodil i potok pořád sucho a pohoda.Uvidíme co bude dál.Ale je to bota na chození.Na posedu -5C mrzl jsem jak pes.přemýšlím o nějakých tepelných vlo?kách.Nevíte o něčem dobrém?
Ja som si kvoli tomuto kupil minuly,teraz vlastne uz predminuly rok u Kettnera vo Viedni elektricky vyhrievane vlozky.Stali nejakych 49 Euro,nelutujem ani cent...
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Obrázek

pro představu jsou to tyty
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
vhool

Příspěvek od vhool »

...osobne nedam dopustit na obuv hunter ale kdyz je mraz pod -8 tak se mi osvedcili na cekanou boty na snowboard o dve cisla vetsi.chodit v tom moc nejde ale na ckanou to staci a daj se sehnat v bazaru za par slupek :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Lovec Napiš něco více o těch vlo?kách z Vídně.Je to na baterky a nebo alespoň jak se to jmenuje.Kettneráckej katalog mám.Dík.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak taky přidám něco já celoročně nosím boty AKU AMAZON GTX mám je zatím jenom dva roky a pohoda předtím jsem měl asi osm roku boty PLANICA a taky dobrý manželka má AKU CONERA deset roku a jediný kde je poznat že se v nich chodí je na potrážce jinak nosím když jdu k řece neoprénový gumovky NOVESTA ty nemaj chybu a když je hodně velká zima tak mám vobyčejný vojenský pulitry s vlo?kou a do nich z polartexu pono?ky nic lepšího neznám
AKU AMAZON
Obrázek
AKU CONERO
Obrázek
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Zdenek41 píše:To Lovec Napiš něco více o těch vlo?kách z Vídně.Je to na baterky a nebo alespoň jak se to jmenuje.Kettneráckej katalog mám.Dík.
Therm IC Products,model Basix,je to na 4 tuzkove baterie,ja pouzivam nabijatelne.Na webe je aj ceska mutacia.
www.therm-ic.com
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Dík Lovec.To by mohlo být dost dobré.Letos,ale zatím neni potřeba je jak na jaře.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Zdravim.Mate nekdo z vas zkusenosti se znackou Lowa nebo Prabos??
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Já mám na zimu v kufru auta pořád ruský převlečky...takový filcový válenky co se natahujou přes boty sice se v tom hnáty potěj jak sfiňa,ale nezmrzám ani na otevřeným ?ebříku v mrazu. A na courání do sněhu mám klasický Labradory asi za 3,500,-Kč jenom si musím natáhnout takový nepromokavý rukávy na nohy aby mi nepadal sníh do bot to je potom i ta nejlepší bota na hovno když je v ní mokro. :P
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

hanwag

Příspěvek od Alin »

No na pohled super, tak jsem je nedávno pořídil, ale fest vr?ou, tak nevím, jestli je na šoulačky u?iju. Další malá chybička je pode?ev uvnitř boty, kde malinko tlačí do paty, jakoby vlo?ka paty byla vyboulená nahoru místo anatomicky dolů, ale dá se to. Jedny jsem takhle zreklamoval, vyměnili mi je, ale ty druhé jsou to samé. V obchodě se mi to nezdálo. S jinýma problém nemám, tak teď chodím v goretexových botech Reichle. Takové lehčí trekové, jako papuče. :)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Tak sem se před nedávnem rozhodl že si koupím pořádný boty na lov, táta má skoro deset let Prabosky Javorina, v ty době ale ty boty ještě neměli Gore-Tex ale COM-Tec (nevim jestli to je podstatný), a je s nima víc než spokojenej, v životě nepromokli (při alespoň základním ošetření) a něco s nima už nachodil. Tak sem si řikal že bych vzal taky ty javoriny, jelikož jsem přes týden v Praze, vydal jsem se na pavlák do Banneru...maximální velikost co tam maj je 45, pak přinesly nějaky jiný Prabos vel.12 ty byly tak akorát, na hranici,ale ještě to bylo oukej, ale co sem pochopil je pro ně problém nějaky boty problém objednat (prostě jim vždycky něco po?lou z prabosu a oni to prodavaj), daly by se ty boty i objednat v nadměrných velikostech ale za příplatek 1300kč což mi přijde celkem dost za rozdíl jednoho čísla. Můj dotaz tedy je jestli nevíte někdo kde se daj tyhle boty v Praze sehnat (nejlépe velikost 12, ale to je jedno, jde mi o to aby tam prabos vubec prodavaly)?
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Odpovědět