Trekingova obuv (vhodna na lov)

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Tak to je dobré, já se koukám po novém obutí na mé no?ky a jsou tady odkazy na obuv Aku v Sachasportu, tak se koukám na nabídku toho shopu a říkám si že je to nahouby že to beztak bude daleko a nemůžu je osobně vyzkoušet. Mrknu na kontakty a šok - ten obchod mám kousek (cca 300m) od baráku a sem tam tam kupuji věci na kolo jen jsem ani nevěděl jak se jmenují a ani jsem si nev?iml že by tam prodávali boty.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
martin.gaja
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 08.9.2010, 14:25

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od martin.gaja »

Zdravím,
poradil by mi někdo, kde v Brně seženu boty Meindl Taiga GTX? Studuji v Brně prvním rokem a ještě jsem se tam nestihl rozkoukat. Díky za odpověď.
Brunobanana
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25.7.2010, 11:09

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Brunobanana »

Záleží na co mají být boty určené. Něco jiného je na chození (u bot fakt divné) nebo na sezení. Výrobci pohorek neví, zda je bude majitel používat v zimě nebo v létě. Proto je nijak zvlᚍ nezatepluje. To může v zimě při sezení po delší čas dělat potíže.

Sám znám problematiku turistických, nezateplených bot (pohorek). Pro chození jsou vhodné celoročně, pro sezení spíš od jara do podzimu.
Obecně bych doporučil spíše celokožené boty. Mají delší životnost, lépe se chovají v mokru, jsou často tužší a díky tomu se (pokud je použitá membrána) tak rychle nezničí membrána. U vyšších modelů je často gumová obsázka. Zvýší životnost, voděodolnost, tuhost, ale také váhu bot.
V turistické obuvi mohu doporučit tkz. velkou čtyřku: Hanwag, Lowa, Meindl, Scarpa.
Hanwag je díky zastoupení v Hudysportech vidět nejčastěji (to se asi změní, protože loni díky prodeji Hanwagu přišli o velkoobchod a v roce 2010 dodávala Salewa Czech, ale brali je dál, kvůli střetu značek Salewa - Hanwag, budou mít příští rok nové zastoupení). Klasické modely Alaska.
Lowa z minulosti odešla v ČR trochu do ústraní a z obchodů mizela. V Hudysportech nahradí Hanwag, takže asi zase vidět bude. Mají i loveckou řadu. Zajímavé jsou i Ranger
Meindl je mezi myslivci jistě známý dost. Díky tomu, že dodavatel dlouhodobě vyhrává tendry pro Lesy ČR na oblečení i boty, těchto bot mezi lesáky je vidět skutečně hodně. Typický je Island, ale mají také loveckou řadu.
Scarpa je díky slabému zastoupení v ČR vidět velmi okrajově. Přesto tyto boty patří ke špičce.
Z dalších značek mohu doporučit boty od Asola (Sasslong, Power Matic 200), Aku (Jager, Grizzly), ale mým černým koněm jsou boty Fitwell Marte. Celokožená bota, tuhá, bytelná, gumová obsázka, kvalitní zpracování, precizní ušití. Oproti konkurenci nižší cena. Dají se sehnat až do velikosti 50.
Husqvarna 45
Stihl 361
Brunobanana
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25.7.2010, 11:09

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Brunobanana »

martin.gaja píše:Zdravím,
poradil by mi někdo, kde v Brně seženu boty Meindl Taiga GTX? Studuji v Brně prvním rokem a ještě jsem se tam nestihl rozkoukat. Díky za odpověď.
Napiš do firmy http://www.tilak.cz. Zastupují Meindl pro ČR a budou vědět kam ty boty dodávají.
toma píše:Kanady jaro,podzim 15 let bez problémů že se něco trhá.
Dobrá vojenská bota, v létě je v ní teplo, v zimě zima.
Husqvarna 45
Stihl 361
vitor
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09.2.2011, 15:39
Bydliště: Olomouc

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od vitor »

Nejsou ty boty Fitwell Marte na běžné chození do lesa moc tvrdé?
Uživatelský avatar
Elko
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20.9.2012, 19:38

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Elko »

vitor píše:Nejsou ty boty Fitwell Marte na běžné chození do lesa moc tvrdé?
Nejsou, mám tyto http://www.1obchodak.cz/p/trekove-boty-fitwell-marte-1/ a jsou OK.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od SamanFalco »

Brunobanana: V turistické obuvi mohu doporučit tkz. velkou čtyřku: Hanwag, Lowa, Meindl, Scarpa.

... nelze nesouhlasit...jen dodám č.1 La Sportiva, č.2, Asolo, č.3 Merrell ...a opravdu, celokožený, s obsázkou...a co nejmín těch textilních "vyhytávek"...
nedoporučuju Aku ! sic perfektně pohodlné...podrážky šli na můj vkus do kelu rychle!!!
Naposledy upravil(a) SamanFalco dne sob 22.12.2012, 21:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Leon »

já tahám aku už 8 roku a manželka asi 14 ale ta má 40kg i s postelí tak ani podrážky nejsou pomalu odřený :D a bez problému oboje
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od SamanFalco »

ščastlivče...tak po půl roce jsem je musel začit lepit(nebyl čas reklamovat :-D )...další půl roku v bažinách a po roce a půl v zimě KO stav...druhá na tom není o moc líp... :-(
Přílohy
PC222057.JPG
PC222057.JPG (124.68 KiB) Zobrazeno 9873 x
PC222056.JPG
PC222056.JPG (119.76 KiB) Zobrazeno 9873 x
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od lada barvar »

Samane tys musel chodit po aktivních lávových polích nebo děláš na slévárně, to není možný :lol: . Mám osmý rok Meindl Coloredo a absolutní spokojenost. Faktem je, že je mám rok podražené, jelikož jsem podrážku prořízl při canyoningu v ukrajinské říčce. S řebříčkem bych i souhlasil, ale ty merrellky, nevím, jedny mi sežral pes, s tím výrobce určitě nepočítal, ale druhé šly po roce do kytek.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od SamanFalco »

pro srovnání cca stejně starý a momentálně používaný la sportivy - asi zatím to nej co se mi na nohu dostalo, na to co musí snášet drží všude jak maj...a pár známých si La sportivu taky pochvalujou...To druhý s dírou je vyřazená asolo předchůdkyně AKU ...přes 5 let teroru :D
(no jsou malinko zas.... ale na ukázku kvality produkce to myslím stačí :wink:
Přílohy
PC222059.JPG
PC222059.JPG (111.88 KiB) Zobrazeno 9874 x
PC222058.JPG
PC222058.JPG (112.57 KiB) Zobrazeno 9874 x
Naposledy upravil(a) SamanFalco dne čtv 26.9.2013, 13:47, celkem upraveno 2 x.
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od SamanFalco »

lada barvar píše:Samane tys musel chodit po aktivních lávových polích nebo děláš na slévárně, to není možný :lol: . Mám osmý rok Meindl Coloredo a absolutní spokojenost. Faktem je, že je mám rok podražené, jelikož jsem podrážku prořízl při canyoningu v ukrajinské říčce. S řebříčkem bych i souhlasil, ale ty merrellky, nevím, jedny mi sežral pes, s tím výrobce určitě nepočítal, ale druhé šly po roce do kytek.


nene...divil by jsi se, jak podmáčený louky daj botkám zabrat...na zastání Aku...i v tomhle stavu do nich moc neteklo :-D ... ale i tak...Aku už do baráku nesmí...Merrell mám hlavně taky "netrekovy" boty...lepší modely botasek, nazouvačky...a oproti konkurenci pořád drží o dost líp... (Alpin-pro(snad měl je tenkrát spolubydlící) X moje Merrell ... podobný nazouvací boty...první díry na patě Aplpin-do týdne, mereli půl roce...takže asi ták... Jinak už La Sport. a asi nic jinýho...
( V německy mluvících zemí po válce zbyly jenom ty s plochýma nohama :lol: , takže jejich výrobci mají oproti italským botám, širší kopyta - nic pro mě...líp mi padnou italský střihy :lol: :lol: La Sportiva, Asolo)
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Zbrojovák »

Mám dotaz: Plánuju si příští sezonu koupit nové boty smembránou - vysoké, tak abych dal nohavici dovnitř. Co odporučujete? Upřednostňuju celokožené a z hladké kůže kvůli údržbě. Plánuju je nosit jen ve vlhku, na sucho (jaro-podzim) mi postačují klasické kanady 2000 bez membrány.
(Podle toho co jsem tak zjišťoval vychází mi poměr cena/výkon naše prabos ECWCS 2000, dají se sehnat nové na inzerát už od 2,5tis kč. Ale není to dogma a vybráno nemám, jinak bych se neptal.)
Díky za doporučení!
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Georg.H »

No já používám celoročně ty ECWS2000,zatím s nemožu stěžovat
jedny mi vydrželi caa 5 let,ty už mám jen na litačku kolem baraku...další nové o5 do revírů

myslím že za ty $ sou super, mě se je podařilo sehnat na ačku 3 ks za ceny od 1200-1800
jedny sem kupil i fotrovi na zimu... :D

bota je lehká a funkční,používám v nich je thermo fusekle...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Trekingova obuv (vhodna na lov)

Příspěvek od Zbrojovák »

Jasně, slyšel jsem že jsou dobré, dík za info. Boty s membránou chci tahat opravdu jen za vlhka (gumáky nemusím- mám rád když noha v pevném a dýchá), na léto a sucho stačí klasika, líp dýchá než goretex mám zkušenost. A na šoulačku, se mi jeví při suchu tišší taky měkčí podrážka než vibram (za vlhka to většinou nevadí).

Čistě zimu mám vyřešenou - vysoké prabos polar s goretex a thinsulate/ beran při vlhku a na čekanou a policejní kanady s thinsulate za sucha na šoulačku.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět