Jaké celoroční boty?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od argonaut2006 »

Zdravim zkuste pouzit vosk Sno-Seal : http://www.husky-obchod.cz/impregnace-a ... 200g-236ml mam s nim ty nejlepsi zkusenosti v desti i ve snehu vetřu ho do bot kartackem na zuby ale tak aby na botach zustala stale vrstva toho vosku pak v zime bud 2x zafenuju v lete je necham cely den na slunci zbytek vosku vetru do bot nejakym hadrikem skoro spis zalestim
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Leon »

kasari píše:Používal jsem NikWax, různý impregnační spreje, vosky od firmy Obenauf´s z USA a všechno k ničemu. Kdybych ty boty kupoval, už bych je vrátil.
to co píšeš už mám taky odzkoušeno i ten Sno-Seal a žádný zázrak :? Kup si tohlehttp://www.teguvuko.cz/specialni-materi ... fobni-krem je to za pár korun a ani do bot kde už je membrána odepsaná neteče :wink: ale pořádně vyčistit od starých krémů já jsem to drhnul kartáčem a hrokou vodou s nějakou pastou na ruce od šmíru pak namazat a nechat třeba jako já u krbu lehce hřát přes noc a potom rozleštit kartáčem
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od kopov.c »

Chtěl bych se zeptat kolegu jaké používají boty na šoulačku.Potebuji nějaké lehké,pohodlné boty na jaro a podzim ve kterých se dá v poho nachodit dost km někdy ne zrovna v suchém počasí,chvilku vydržely a šlo v nich chodit max. potichu. :) Posledni dobou se posledních pár desítek metru k prasatum přišoulávám bez bot-je to supr tiché,ale kdyz projdu třeba kaluží,bahnem a nebo když mi lehce spocené ponožky přimrzají ke sněhu,tak to není zrovna ono :roll: Ale tižší zpusob neznám...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od motolada »

kopov.c píše:Chtěl bych se zeptat kolegu jaké používají boty na šoulačku.Potebuji nějaké lehké,pohodlné boty na jaro a podzim ve kterých se dá v poho nachodit dost km někdy ne zrovna v suchém počasí,chvilku vydržely a šlo v nich chodit max. potichu. :) Posledni dobou se posledních pár desítek metru k prasatum přišoulávám bez bot-je to supr tiché,ale kdyz projdu třeba kaluží,bahnem a nebo když mi lehce spocené ponožky přimrzají ke sněhu,tak to není zrovna ono :roll: Ale tižší zpusob neznám...
Pán je gurmán :lol: :wink:
Jinak neví někdo jak už bohužel klapající podrážky nějak změkčit(pokud to vůbec jde)
Ty moje Prabosy jsou bomba ráno jsem s nima byl po kotníky ve vodě a v pohodě,nedej bože se ale dostat na tvrdou zem,to je jako když jdou vojáci.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od kopov.c »

No nevím jestli gurmán,ale funguje to :) Gurmán je muj kamarád od něhož jsem tuhle metodu odkoukal-Při jedné lednové mrazivé noci došoulaval prasata,křupal snihtak se zul.Prase tehdá stelil,ale boty našel až druhej den za světla. Bylo tenkrát -10 :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od motolada »

Obětuju lovu hodně,vypadá to,že málo...

Co ty podrážky??? :)
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od jarda65 »

Tak se taky tedy přidám. Používám trekovky Salewa Bison (dříve byly zelené)
http://www.salewa.cz/product/trekking-1 ... rek-lgtx-m
Mám je 2 roky a bez problémů. Jsou trochu tvrdší, což mi vyhovuje. Membrána zatím v pohodě drží. Jelikož neměli už levnější model s vnitřkem z textilie, mám ten uvnitř kožený a jsem rád. Mažu voskem Grangers Wax z Hudy sportu. 160 Kč vypadá hodně za malou krabičku, ale na botách drží a funguje :-)
http://www.grangers.co.uk/product.cfm?c ... oductid=15
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od miso243 »

kopov.c
Kamarát môjho strýka si pri posliedke obúval naraz niekoľko hrubých ponožiek tuším 5 al. 6. Pri vhodnej veľkosti ponožiek by to asi šlo aj na topánky.
Okrem toho tuším v knihe Večne spievajú lesy je popísané ako lovec používa na nohy návleky z hustej losej kožušiny srsťou navonok. Neviem či to má oporu v skutočnej nórskej realite ale podľa mňa by to stálo za pokus. Mohla by sa nato použiť kožušina z hrivy dospelého jeleňa ale z chrbta diviaka. Ak by bola nevyčinená prekrývala by možno aj pachovú stopu lovca.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Vojta »

Nasměruju svůj dotaz sem, nechci zbytečně zakládat nové téma. Mám v úmyslu si koupit nějaké trekové nebo outdoorové boty na obdobé jaro až podzim. Jsem z nížiny, takže spíše písčité, štěrkové povrchy, občas zavítám do kopců, ale to je minimaální, takže žádná extrémní vysokohorska turistika u mně nepřipadá v úvahu. Na zimu mám obuv jinou. Chtěl bych do nich investovat tak do 2 000 Kč. Vím, že to není mnoho, ale víc to nejde. Narazil jsem na dvoje boty, které mně zaujali a já se nemohu nějak rozhodnout, protože v tomto směru nemám příliš zkušeností. Zaujali mně ale více demary ( viz. níže). Jsou to tyto:

http://www.ski-sport.cz/detail.asp?sp=3 ... ezona=2011

Prodejce mi o nich napsal toto: Uvedený model obuvi je určen na turistiku a pobyt v přírodě od jara do
podzimu. předpokládá se lehčí až středně těžký terén.
Membrána Hitgh Tex pracuje na stejném principu jako GoreTex jen má
nižšší hodnoty prodyšnosti (10000 g/m2/24hod) a vodního sloupce (10000
mm)Ošetřování bot se řídí pravidly pro údržbu bot s koženým
svrškem.Hmotznost boty je 510g / 1/2 pár
podrážka je gumová Vibram, vnitřní materiál textil

No a druhé, které mně zaujali o něco více jsou tyto:

http://www.vseprolov.cz/demar-trek-m6b-3710.html

Bohužel na stejný dotaz jako jsem psal do předchozího obchodu ještě prodejce nereagoval.

Co si o těchto dvou typech myslíte a které by jste zvolili? Nebo zda by jste mi doporučili nějaké jiné? Samozřejmně nějaké v tomto duchu. Děkuji za každou radu.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Hunter »

Tady je hodnoceni tech Demaru z nejakeho PL fora, asi za ty penize - nebudou spatne. A jaka membrana, no nejlepsi je zadna, stejne vdrzi par roku a boty - kozene - se musi stejne necim osetrovat - mazat.
http://translate.google.cz/translate?hl ... md%3Dimvns
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od tonny »

Nemáte někdo zkušenost s výrobcem ASOLO? Mladej pracuje v lese a doporučil mi je, má tyto http://eshop.u100.cz/Boty_Asolo/Panske_ ... 84&id=2321
Neměl předtím jiné kvalitní, takže nemůže srovnávat. Kdysi mu je někdo poradil a zůstal u nich. Jestli se tu někdo najde, kdo může poradit. Díky.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Petr1970 »

já asolo mám, pasují mi na nohu (úzký-vysoký nárt), mám vysoké i nízké, spokojenost s oběma.. je to sice už pár let, ale držej (moc jim nedávám)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
gegnius
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.4.2012, 10:39
Bydliště: MORAVA

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od gegnius »

jak to tu tak pročítám,nemožu sa přestat smát :D Nezlobte sa na mňa ale pořizovat boty do lesa za 5000+ je docela ujeté.
Já chodím v obyčejných kanadách už roky a mají tolik nachozené až si sám říkám,že to néni možné.Dokazuje to i téměř hladká podrážka,oloupaná barva,hlubší šrámy ale stále drží.Za ty peníze perfektní obuv :wink: silně pochybuju,že takové nasazení zvládnou nějaké Afars,Hilman atp. za polovinu průměrného platu.
Váhám jestli toto počínání označit za rozežranost (mět všecko v dnešní době nejdražší,nejkvalitnější,nespolehlivější....) nebo za pouhý vývoj.Není to tak dávno,kdy většina našich otců,dědů začínala v monterkách a rádiovce s omláceným mosinem/mausrem nebo rezavou lankasterkou.Kdyby tehdá nekdo řekl,že dal půlku výplaty za boty do lesa,tak si neodvážím tipnout kolik by padlo facek :mrgreen:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Toma »

Dtto.Kanady 20 let,700kč.Meindl 4 roky ,5000kč.Rozdíl je v komfortu určitě,ale když máte kanadu zformovanou na svou nohu,tak ji necítím.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jaké celoroční boty?

Příspěvek od Leon »

gegnius píše:jak to tu tak pročítám,nemožu sa přestat smát :D Nezlobte sa na mňa ale pořizovat boty do lesa za 5000+ je docela ujeté.
Já chodím v obyčejných kanadách už roky a mají tolik nachozené až si sám říkám,že to néni možné.Dokazuje to i téměř hladká podrážka,oloupaná barva,hlubší šrámy ale stále drží.Za ty peníze perfektní obuv :wink: silně pochybuju,že takové nasazení zvládnou nějaké Afars,Hilman atp. za polovinu průměrného platu.
Váhám jestli toto počínání označit za rozežranost (mět všecko v dnešní době nejdražší,nejkvalitnější,nespolehlivější....) nebo za pouhý vývoj.Není to tak dávno,kdy většina našich otců,dědů začínala v monterkách a rádiovce s omláceným mosinem/mausrem nebo rezavou lankasterkou.Kdyby tehdá nekdo řekl,že dal půlku výplaty za boty do lesa,tak si neodvážím tipnout kolik by padlo facek :mrgreen:
upozornění pro uživatele fóra: Prosím nereagujte na příspěvky uživatele gegnius danys donald tornado tornados jedná se o jednu osobu která soustavně porušuje pravidla fóra.Nechceme blokovat ostatní banem na IP adresy, tak jej, prosím, ignorujte.Předem děkuji
CZ 550 american 308win.
Odpovědět