Myslivecká kamizola vs. maskáče

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Petr1970 »

odo: už sem to tu psal.. lidová myslivost do 60?-70? let žádný hadry neměla... měli to profesionálové-lesáci...
takže buď kdo byl, nebo kdo měl možnost přes ně..
ostatní až potom... do té doby se chodilo montérky, vaták atd.... viděl jsem fotky z dědova sdružení a banda do řáholce jak dělaná:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od odo »

já píšu o letech asi tak 88-98, abych nemusel moc počítat. :D já si spíš myslím, že je v myslivosti je minimálně jeden generační výpadek a samozřejme nástup kapitalistmu a tzv. amerikanizace. je jasný , že za minulého režimu nebylo co zlepšovat - oděv, výbava, když nic nikde nebylo, takže desetiletý se tradice nemenili. řekl bych, že po revoulci vypadla jedna generace se zájmem o myslivosti a ti mladí, co dnes začínají s myslivostí nebo jsou krátce myslivci, tak se zařizují dle toho, co vidí na netu a v reklamách. co si budeme lhát, když dneska otevřu myslivost tak 1/3 tvoří reklamy a z nich 1/3 je zrovna na ty maskáčový hadry, který jsou tu odsuzovány (také je na honech odsuzuji). když mluvím dneska s mladšími myslivci, tak se jen řeší výbava - flinta, ráže, náboje, jiné vymoženosti a kdo koho kolik nastřílí. čím víc, tím většíší kápo. každej chce dneska jen střílet, sedí na posedech celý noci a dokud nedojdou náboje nebo svačina a nebo se nerozední, tak nejdou domu. mně například nejde o to nutně při každé vycházce do lesa střílet, nebo čekat na druhý prase, třetí a dál. když střelím jedno, končím. za 25 let myslivosti jsem na čekané pouze jednou střelit 2 prasata a nestydím se za to. je fakt, že v dnešní době, kdybych chtěl střelím za noc možná i 3. dřív, když jsem přišel z čekané nebo se sedělo s myslivcema v hospodě, se mě ptali, co jsi viděl, dneska to je kolik jsi toho nastřílel. a až se vypráská ta černá, tak už nebude pomalu lovit co, a že dle mého názoru s technickou vymožeností a pokrokem a za ceny, za které se to prodává, to nebude dlouho trvat, otázka několika let.

ještě k tomu videu snad z Dobříše nebo odkud to má bejt, ty cizince bych za maskáš neodsuzoval, je to svým způsobem jejich tradice a dále, na ten lov je musel někdo pozvat a mít o nich reference, takže věděl, jakým způsobem a v čem loví. když koukám, na jejich další videa, tak si myslím, že oni do ČR nejeli z vlastní vůle, ale na pozvání. Proč by se sem trmáceli přes půl světa na pár "ubohejch lončáků", když jinde střílí .. no podívejte se samy.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od kasari »

Lotr píše: 4 kasari - já se chytil schválně :D hasiče zná každý a naši hasiči na každou obecní slávu přijdou ve slavnostních uniformách, prostě reprezentovat. Taky jsem je použil schválně, jako vhodný příměr :lol:
Ale já přece nikdy neřekl, že by se na obecní slávu nemělo chodit v uniformě. Taky jednu mám. Ale právě že je slavnostní. :wink:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Leon »

nejlepší byli stejně rádiovky a bekovky k tomu montérky filcáky a vaťák tuhle jsem na takovou fotku narazil někde na netu škoda že jsem si to nestáhl :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Onďa »

Leon: Mrkni na www.lovuzdar.sk a dej si kategorii "retro":wink: Jen nevím, jestli odtamtud jdou ty fotky stáhnout...
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Petr1970 »

rok 88, ty fleky vidím až sem:-) a ten vlevo dole ta "tříbarevná hučka" - tu si taky pamatuju )))
http://www.myslivost-lovectvi.cz/fotogr ... :6/108398/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Michal S »

Před měsícem jsem byl na jdenom honu kde jeden z místních ráno před honem zjistil že mu jsou kalhoty malí tak šel v ryflích.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Jiskra »

Ryfle jsou gut. Horší by bylo, kdyby šel v riflích (jako jeans). Sorry ale nemohl jsem si to odpustit. :lol:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od kasari »

No když jsou kalhoty malí, tak můžou bejt i ryfle... :lol: :lol: :lol:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Reno »

Možná že ryfle jsou pro tvrdý chlapy a rifle pro ženský nebo pro metrouše... :lol: :twisted:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Petr1970 »

rifle je odjakživa "flinta" ... klidně polonahej bez kalhot, ale flintu-rifli sebou:-)

kdo má "rifle" tak táhne 2 najednou:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
lo3k
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.7.2011, 20:27

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od lo3k »

Sakra chlapi tohle videt,tak si strcim konec tech "rifli" do huby a zkusim napinacek.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od Petr1970 »

tady máte spodní maskáčový prádlo... arms šel do mody - až bude žena nadávat nebo jestli chcete lovit i v ložnici:-)

http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=373
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivecká kamizola vs. maskáče

Příspěvek od dalas »

Nóóó, kdyby taková přišla na společný hon, řek bych, že by se nikdo pokroku nebránil. Jen nevím, jak by vypadala po protažení houštinama. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět