Kvalitní a teplá bunda

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Petr1970 »

čím se to "tuní"? včelí vosk a jiné patláma nebo spíš nějaké lehčí zařízení typu sprej?

co mám koženou bundu (silná kůže) tak sem to natíral včelím voskem a dobrý, jen to chce několikrát zopakovat při nošení, vysychá to..

kůže umí čistírna? někde jsem četl že kožený kalhoty se čistit chemicky? nemají, jen otřít-okartáčovat :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Hirc »

čím se to "tuní"? včelí vosk a jiné patláma nebo spíš nějaké lehčí zařízení typu sprej?

co mám koženou bundu (silná kůže) tak sem to natíral včelím voskem a dobrý, jen to chce několikrát zopakovat při nošení, vysychá to..
- jo nahřátý včelý vosk (třeba Sno Seal http://www.rockpoint.cz/impregnace-atsk ... -7779.html ), akorát se to nesmí přehnat, protože pak ten vosk "vystupuje" z kůže, lepí a kalhoty vypadají špinavé i když nejsou (osobní zkušenost :oops: )

- no a pak to můžeš ad-hoc stříkat impregnací na kožené boty (třeba http://www.hudy.cz/impregnace_obuv/gran ... 33856.html )
kůže umí čistírna? někde jsem četl že kožený kalhoty se čistit chemicky? nemají, jen otřít-okartáčovat
- otírat je můžeš, ale přijde chvíle, kdy už budou tak zaprasené, že se bez "generálky" neobejdou. Slušná čistírna ti z nich dokáže udělat nový kus, alespoň ty moje jsem skoro nepoznal - nejen že co se čistoty týče, ale kalhoty byly po nějaké úpravě výrazně jemnější, a samozřejmě s obnovenou impregnací. Akorát to stálo čtyři stovky.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Petr1970 »

hergot, musím ty lether-hosen někde zkusit, ale tohle jsou karlovy vary, tam sem nebyl asi 11 let..:-)
na vysočině taky maj, ale jiný značky a nevím jak je to s dovozama a "kvalitou" značek kalhot..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Mushroom »

Dobrý den,
a něco jiného krom kůže? Na kalhoty pokukuju po dyftýnu..
Na bundu poradíte?
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od Ondra »

Petr1970: "kůže umí čistírna? někde jsem četl že kožený kalhoty se čistit chemicky? nemají, jen otřít-okartáčovat " například naše čistírna kůži umí :D . Ale ženský to tam nerady dělají. Buben praček se pak musí po jednom vyprání zbytek šichty čistit a stojí jim ostatní práce.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od BwanaHunter »

mushroom> tak pokud nechceš kožené kalhoty, které jsou ovšem naprosto super a stejně jako kolegové, na ně nedám dopustit, tak další varianta je koupit odolné návleky, od bot po kolena, na výběr je opět kůže nebo odolné materiály ála kordura. Návleky dáš přes libovolné kalhoty. A nebo pokud chceš vyloženě odolné kalhoty, je na výběr řada typů s materiálů, jako jsou ty návleky. Protože do tlaku není na škodu, ba právě naopak, i reflexní barva, klidně bych sáhnul po odolných pracovních kalhotách pro těžaře (myslím lesní, co kácí stromy).
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od SamanFalco »

Včelí vosk na kůži i dřevo je nejjednodužší rozpustit v terpentýnu na pastu, ale na kalhoty je podle mě lepší použít čistý lanolin, který nešpiní, nelepí a na měkou kůži bufe fungovat líp jak vosk....vosk je spíš na tvrdou kůži a na leštění (boty, řemeny, sumky, ...) A lanolínem rozpuštěným v teplé vodě se dá naipregnovat skoro všechno svrchní obleční...krom vlny, jsem zkusil i syntetiku...a funguje to líp jak impregnační spreje :-D, jen je to jiný na omak - masný :-D
CZ 550FS 243W - meopta R1 7x56 RD + Vortex Viper PTS 1-4x24 milrad, CZ 557 varmint 308W-Leupold VX-3 4,5-14x50IL, Vortex Viper 10x50HD, Vortex Razor HD 20-60x85. Glock 26 gen.3 9mm luger, Leica RANGEMASTER 1600 CRF-B.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od petjan »

Ve čtvrtek jsem si pořídil bundu od Petexu. Takovou tu z hubertusoviny s beránkem uvnitř. Seděl jsem včera cirka 5hodin v -17°C a pod bundou dvě tenký termotrika a flisovou mikinu. Bylo mi příjemně. Podotýkám, že nejsem dealer Petexu a ani nemám od nich žádný profit :-) .
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
bart34
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 20.9.2009, 9:20

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od bart34 »

Ahoj,

potřeboval bych poradit od zkušených. S myslivostí jsem začal před cca 3 lety a v podstatě celoročně jak na čekanou, šoulačku, hony a naháňky tahám fleecovou bundu s podšívkou od Banneru Trolan.
Její velkou výhodou je, že je absolutně tichá, ale profoukne a v silnějším dešti promokne.
Asi nastal čas, se podívat po něčem jiném.

Sháním bundu na podzim a brzké jaro, případně s vhodnými navrstvením i do zimy (cca do -5). Něco co neprofoukne, nepromokne a hlavně nešustí.
Zatím vybírám mezi těmito bundami:

Ridgeline Torrent
Banner TREVIS – Chitex
DeerHunter Daytona

Máte někdo prosím s některou z těchto bund zkušenosti? Klady, zápory?
Nebo třeba něco jiného. cenu si představuji do cca 4000.
Díky.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Kvalitní a teplá bunda

Příspěvek od vesrad »

Pokud jde o cenu, tak nic asi neporazí bundy Solognac z Decathlonu. Byl jsem tam kupovat oranžovou naháňkovou a další zelená bude asi taky od nich. Ty oranžové nosí i chlapi od VLS, kam chodím se psem na naháňky, a co vím, tak ji mají min. 3 sezonu, a pořád jsou OK.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Odpovědět